Съобщение

Collapse
No announcement yet.

The Nomads - първи български мод за Europa Universalis III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    The Nomads - първи български мод за Europa Universalis III

    Europa Universalis III: The Nomads


    Когато преди 2 години Paradox Interactive пуснаха на пазара Europa Universalis III играчите на стратегии бяха изпълнени с противоречиви чувства. EU III бе, като грозно пате до красивият лебед на Medieval:Total War. И все пак грозното пате се оказа реактивен изтребител.

    Макар посредствената си графика и система за водене на битки, Europa Universalis III притежава много полезно качество - може да бъде изменя без това да дестабилизира енджина й. Така EU III се оказа една от игрите с най-много модификации.

    Къде са Номадите в цялостната картина?

    The Nomads е първият и за сега единствен български мод за EUIII, вдъхновен и заимствал много елементи от Rising Nations . The Nomads обхваща времевият период от 700-2009 година, като играта приключва в 2019. На фонът на 400 годишния период от оригинала, The Nomads дава възможност без прекалено бързане да завладеете целият свят. Което съвсем не означава, че ще успеете - добавени са над 180 провинции, от които около 80 на Балканите и в Мала Азия. Тъй като фокусът е присъствието на България в играта, са проследени българските държави от Българското Ханство, през Българско княжество и царство, за да се стигне до разкъсването й през 14 век с Търновско и Видинско царство, Добруджанско деспотство, както и независимите владетели - Хрельо, Валкашин и Углеша, Момчил войвода, Белур.



    Не са отминати и някой специфични особености на държавната ни история - добавена е религията на прабългарите - култа към Тангра, както и възможността след приемане на христянство, държавата да се преобразува от ханство в царство с прилежащите културни промени. Не е отминат и западния свят. В наяалото на играта католицизмът е заместен от ранен католицизъм - религиш по-толерантна към некаолияеските държави,без възможност да организира кръстоносни походи. Папата е просто марионетна държава на границата на Франкската империя. Всичко това се променя с разпадането на Франкската Империя.


    И все пак тези от вас, които успеят да се измъкнат от лапите на инфлацията или изменящия пазарен баланс, може би ще инвестират в технологичния прогрес. Всеки играл повече EUIII си спомня, колко досадно и трудно става, да инвестира 200 злато в технология - с напредъка на технологиите, тези 200 злато имат все по-малък ефект и с еналага да натискав бутона за инвестиции десетки и стотици пъти. Ето защо The Nomads въвежда възможността да инвестирате 75000 злато в технологията наведнъж, наместо мъчителното щракане.

    Повече информация за мода може да намерите във Vitosha Picture Studio. Ако запалени играчи на EUIII имат идеи за промени, моля нека ми пишат, тъй като започна работа по нов мод с продължителност от 1 до 2090 година

    Като допълнение, е въведена промяна в графиката, придавайки на картата вид, сякаш са средновековна карта, благодарение на Handdrawn maps. от Strannik
    The Nomads може да бъде свален от тук
    Last edited by bratignat; 26-10-2009, 20:29.

    #2
    Може ли да се върна на старата карта, защото тази ме изхвърля от играта?
    Last edited by ferumman; 17-10-2009, 10:52.

    Comment


      #3
      ferumman написа Виж мнение
      Може ли да се върна на старата карта, защото тази ме изхвърля от играта?
      Влизаш в директорията на играта, където трябва да видиш папка mod. В тази папка mod се намира The Nomads (ако е правилно инсталирана, трябва да е отишла там, ако е инсталирана другаде, ситуацията се променя). Изтиваш папката The Nomads, заедно с файлът The Nomads.mod.

      Можеш ли да ми кажеш, какво ти изписва, когато те изхвърля от играта?

      Comment


        #4
        Имам предвид оригиналната карта карта на играта. Иначе вече не ме изхвърля явно е бил някъв бъг на самата игра. Но сега не ми пуска картите само теренната карта.

        Comment


          #5
          ferumman написа Виж мнение
          Имам предвид оригиналната карта карта на играта. Иначе вече не ме изхвърля явно е бил някъв бъг на самата игра. Но сега не ми пуска картите само теренната карта.
          Картата в мода е променена и изглежда, както на картините качени в тази тема. Сега ще погледна, за да проверя има ли начин да се върне изгледът на старата.

          Comment


            #6
            Може и да успея, но ще ми трябва повече време. Довечера ще ти пиша, за да ти кажа, дали става.

            Comment


              #7
              Проблема е че ми излизат бели картите. Може би видео картата ми е слаба. Но не мога да разбера кои фаилове променят изглеждането на картата. Пробвах се да изтрия много работи(без тези добавящи новите провинции) но все си оставаше същото. Иначе от това което все пак видях ми стана интересен мода.

              Comment


                #8
                ferumman написа Виж мнение
                Проблема е че ми излизат бели картите. Може би видео картата ми е слаба. Но не мога да разбера кои фаилове променят изглеждането на картата. Пробвах се да изтрия много работи(без тези добавящи новите провинции) но все си оставаше същото. Иначе от това което все пак видях ми стана интересен мода.
                Или прибавяш целият мод, както е описано в деокументацията за инсталация или не пипаш нищо. Белите карти са без държави предполагам и без нищо върху тях, дори не можеш да започнеш игра - това означава, че си изтрил основните исторически файлове на играта....

                Comment


                  #9
                  НЕ, НЕ, НЕ нищо не съм изтрил. Просто си е бяло и има граници които леко се забелязват но няма цветове. Въпреки че накрая се ядосах и исках да разбера кои файлове са на промената карта и и успях да я направя като оригиналната но май малко сам прекалил и изтрих и някой икони. Естествено всичко правя с бек ъп. Но това няма значение Друиго ме вълнува мода за коя версия на играта е правен аз съм на Ин Номине, а във описанието за инсталация май пишеше нещо на наполеон.

                  Comment


                    #10
                    ferumman написа Виж мнение
                    НЕ, НЕ, НЕ нищо не съм изтрил. Просто си е бяло и има граници които леко се забелязват но няма цветове. Въпреки че накрая се ядосах и исках да разбера кои файлове са на промената карта и и успях да я направя като оригиналната но май малко сам прекалил и изтрих и някой икони. Естествено всичко правя с бек ъп. Но това няма значение Друиго ме вълнува мода за коя версия на играта е правен аз съм на Ин Номине, а във описанието за инсталация май пишеше нещо на наполеон.
                    Както пише в инсталцията иска In Nomine, но точно версия 3.1

                    Comment


                      #11
                      Аз преди малко инсталирах играта(Europa Universalis Complete) и сложих 3.1 пача и като инсталирах мода точно преди да зареди менюто на играта ме изхвърля(Don't Send Error)?

                      Comment


                        #12
                        Sparky написа Виж мнение
                        Аз преди малко инсталирах играта(Europa Universalis Complete) и сложих 3.1 пача и като инсталирах мода точно преди да зареди менюто на играта ме изхвърля(Don't Send Error)?
                        Можеш ли да погледнеш в папка logs, за фаил system_error.txt и да ми напишеш какво изписва. Също, като ти изкарва don' send менюто, няма ли още един прозорец, в който ти казва нещо?

                        Comment


                          #13
                          Забравих да спомена, че набирам екип за новия мод на EU III - Pax Nomadica. Работата не е сложна, но е голяма, като количество. Ако някой се интересува, нека ми драсне едно лично съобщение.
                          Last edited by bratignat; 29-10-2009, 11:54.

                          Comment

                          Working...
                          X