Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bulgaria: total war

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Bulgaria: total war

    Версия 2.0 на мода е вече готова. Може да си смъкнете от:
    DOWNLOAD
    4storing
    Filefront
    Demonoid - изисква регистрация \торент
    p2pbg - изисква регистрация \торент
    The Pirate Bay- Торент



    Инсталиране на мода:
    Стартирате BulgariaTW2.0, след което указвате модът да се инсталира в главната директория на Medieval2 ТW – пр. C:\Program Files\Sega\Medieval 2 TW.
    Пускате мода от иконката на десктопа ви или от Bulgaria.bat файла, който се намира в главната директория на Medieval2.
    За да си пуснете последната версия на мода, влизате в Single Player-> Custom Campaign и от там си избирате от коя ера да започнете играта – Early или High.

    Забележка – при първото пускане на мода, ще се наложи да почакате известно време, тъй като някои файлове не са включени към инсталацията, поради големия им размер и се налага да се генерират автоматично при първото стартиране на мода.

    Главни промени:


    - добавени са 2 епохи – Ранна и Напреднала, като при всяка една от тях нациите започват с различни територии и лидери. Също така и нивата на развитие на градовете и замъците е различно при различните епохи;
    - добавена е България – напълно нова нация със свои си единици и стил на игра;
    - Милан е премахнат и от двете епохи, като в късната е заменен с Латинската Империя(ЛИ);
    - нови текстури и знамена за единиците на ЛИ и на България;
    - нови менюта и екрани при зареждане;
    - включен е и модът Xenophonia, който добавя няколко нови езика във играта – руски, френски, италиански, испански, немски;
    - добавен е мод за AI-то – Ultimate AI на опонентите – както на бойното поле, така и на стратегическата карта;
    - добавени са няколко (около 30-тина) нови провинции по цялата карта;
    - добавен е модът Real Combat за по-дълги и по-реалистични битки;
    - добавен е мод за промяна на външния вид на западните нации;

    Второстепенни промени:

    - 1 ход е равен на ½ години;
    - променени са цените и времето за строеж на всички сгради;
    - тотална промяна на наемането на единиците – разделени са в 5 класа – селяни, опълчение, редовна, „качествена” и елитна войска, като от това зависи за колко време ще се тренират войските ви (т.е. кога ще стават налични за наемане). Напр. за 1 Рицар ще са му нужни между 16-20 хода (8-10 години) в зависимост от нацията, с която играете, а за 1 селянин - 1 ход.
    Също така, в зависимост с каква нация играете ще имате и бонус към времето за трениране на войската. Напр. конни нации като Полша или Русия ще тренират конни отряди по-бързо от напр. Англия;
    - добавени са изисквания за някои сгради – напр. 1-во ниво на ковачница за 1-во ниво казарми;
    - променени са имената на някои нации с такива, каквито са били;
    - в пъти е уголемен ходът, с който се предвижват войските и агентите по стратегическата карта;
    - скрипт за войските, които са извън замъци/градове – всеки ход, за армия (или единица), която се намира извън замък/град се плащат по 250 динара, ако е без генарал или с 1 такъв и е на своя територия, за 2-ма генерала е двойно и т.н. Когато са на чужда територия се удържат по 500 динара, а при обсада на град/крепост по 1000;

    Промени след версия 1.1:

    -добавена Напреднала ера (High Era), със съответно променени стартовите позиции и лидерите на всички нации, както и по-развити градове и замъци;
    -Милан е заменен от Латинската империя, със съответните му нови иконки, инфо карти, знамена и текстури;
    -2 нови единици за България - Прониари и Щитоносци;
    -почти всички български единици са с нови текстури, а някои са и с нови модели;
    -нов флаш скрийн, менюта и екрани за зареждане
    -нов баланс на единиците;
    -промени във сградите и наемането на единиците;
    -както и много други промени;


    Благодарности и използвани модове:
    Beiss - Xenophonia mod
    burrek - Early and High Unique Skins & Knights & K&K
    GrandVIZ - Ultimate AI 1.5
    Point Blak - Real Combat 1.3
    derdrakken - Field Cost Script
    Също и:
    Duke of Serbia
    Chuckles


    Както и много други, които по един или друг начин са помогнали на мода.

    Възможно е да съм пропуснал нещо, но това ще да е от възрастта Wink .






    Приятна игра!

    Основател на Проекта
    Gogo_t

    Текстова Редакция и Скрипт
    M.Minkov

    Текстури
    Alien_t
    Burdokva
    LordBG
    М.Мinkov
    Gogo_t

    Мултимедия
    Krum

    3D Модели
    LordBG
    Alien_t

    2D
    Gogo_t

    Историческо Проучване
    NikeBG
    М.Мinkov
    Burdokva

    Уеб Оформление
    Gogo_t
    Groznii
    NikeBG

    ............................................
    v2.1 анонс
    Аз ще почвам да правя подобрения по играта.
    Вече има абсолютно ново меню, лоудинг скрийнове и т.н.
    Ще почна да правя и нови картини за единиците (тея дет са с инфото)
    А ако и останалите от BTW team имат време може да добавим още някоя единица





    ..............................................

    форум- http://btw-team.forumandco.com
    сайт- http://btw-team.freehostia.com

    -----------------------------
    "Тапети"




    -----------------------------
    За мода ще бъде публикувана статия във Новият брой на PC MANIA

    #2
    много се радвам, че ще бъде пудбликувана статия за мода в списание PC Mania
    Аттила-най-великият хун сред хуните, най-великият вожд сред вождовете!Когато той умря, неговият народ започна да си реже бузите в знак на уважение пред трупа му! Той не воюваше с другите хунски племена, а ги обединяваше, за да разграби Византийската империя и да унищожи вечния град Рим. Той не успя във второто си начинание, но доказа, че е най-великият пълководец за времето си!

    Comment


      #3
      Който иска да играе кампания онлайн да идва тука - http://btw-team.forumandco.com/forum-f17/topic-t23.htm

      описъл съм как става, само трябва да си свали Bulgaria: total war в2

      Comment


        #4
        къде е крака ? кажете моля

        Comment


          #5
          Крак за какво. Кракни си първо Medieval II Total War и после инсталирай Bulgaria: Total War 2. Не ти трябва никакъв крак. При инсталирането на мода на десктопа ще ти се появи икона и от там се стартира. Ако ти иска някакъв крак то явно не си инсталирал или кракнал Medieval II Total War правилно. :-)

          Comment


            #6
            аз като имах и кингдомс не щеше да тръгва трябва да се махне нали ? кажете моля ?

            Comment


              #7
              Вилхелм Монке написа Виж мнение
              аз като имах и кингдомс не щеше да тръгва трябва да се махне нали ? кажете моля ?
              Ъммм не, работи си с кингдомъс

              Comment


                #8
                ами на мен ми седи сега на картинката и зарежда 100 години а изтрих кингдомс съвет ?

                Comment


                  #9
                  Вилхелм Монке написа Виж мнение
                  ами на мен ми седи сега на картинката и зарежда 100 години а изтрих кингдомс съвет ?
                  В инструкциите за инсталацията сме писали, че при първото пускане на мода трябва доста да се почака, за да се генерират някои файлове, които не са включени в самия инсталатор (че иначе щеше да стане прекалено голям). Та, ако имаш предвид първото пускане - остави го да си зареди, при мен зареждаше поне 5-10 минути (на новия ми компютър).
                  Българската държава започва да се изгражда и с това започват проблемите.
                  Бисер от кандидат-студентската кампания
                  по история на СУ 2006

                  Comment


                    #10
                    Няма статия за мода в списание PC Mania!
                    Аттила-най-великият хун сред хуните, най-великият вожд сред вождовете!Когато той умря, неговият народ започна да си реже бузите в знак на уважение пред трупа му! Той не воюваше с другите хунски племена, а ги обединяваше, за да разграби Византийската империя и да унищожи вечния град Рим. Той не успя във второто си начинание, но доказа, че е най-великият пълководец за времето си!

                    Comment


                      #11
                      Attila написа Виж мнение
                      Няма статия за мода в списание PC Mania!
                      следващият брой- аз съм написал

                      Comment


                        #12
                        О.К. Моя грешка, за която се извинявам.
                        Аттила-най-великият хун сред хуните, най-великият вожд сред вождовете!Когато той умря, неговият народ започна да си реже бузите в знак на уважение пред трупа му! Той не воюваше с другите хунски племена, а ги обединяваше, за да разграби Византийската империя и да унищожи вечния град Рим. Той не успя във второто си начинание, но доказа, че е най-великият пълководец за времето си!

                        Comment


                          #13
                          благодаря камеради ! един приятел има един проблем като пуска битки те се пускат за малко и след това му излиза от играта пита как да се оправи

                          Comment


                            #14
                            Вилхелм Монке написа Виж мнение
                            благодаря камеради ! един приятел има един проблем като пуска битки те се пускат за малко и след това му излиза от играта пита как да се оправи
                            Разопаковал ли е играта ? Ако я е разопаковам знам какъвм е проблема (трябва да изтрие едни файлове, обаче сега не си спомням как им бяха имената, ако това епроблемът ще ти кажа)

                            Comment


                              #15
                              какво имаш предвид като казваш разопаковал играта ?

                              Comment

                              Working...
                              X