Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Supremacy 1914 - Ангелите играят на комар

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Мир между нас добре.Но за всички други държави няма да има пощада.
    В отговор на непрестаните молби и протести на изконото "австрийско и унгарско"населени в Румъния ние ще предприемем стъпки за включване на териториите населени с тях в състава на нашата държава

    Comment


      Значи то правила ние можем да сложим друг е въпроса дали ще ги спазим . Но поне до 10 ден да не атакуваме никой реален играч. Естесвено ИИ играчите ще бъдат смеляни без претенции. Пък и през това време може да се разберем за алиансите(което няма лошо да става в самата игра все пак да не хабим излишни постове ).
      Аз имам едно предложение помислете върху него: Да се разделим на Италия, Австрия и Турция срещу Англия,Швеция и Русия. Целта ми е да стане по-балансирано така и така сме още нови поне да имаме равен шанс.

      Apolo съжелявам но няма места вече щото започнахме. Пусни се на някоя случайна (дори и да ти куца англииския има и немски игри ако знаеш немски) пък сигурно пак ще направим игра.

      Comment


        ferumman написа Виж мнение
        Да се разделим на Италия, Австрия и Турция срещу Англия,Швеция и Русия. Целта ми е да стане по-балансирано така и така сме още нови поне да имаме равен шанс.
        Така не е много балансирано, защото Англия е отдалечена от Швеция и Русия, а Австрия и Турция може да разбият лесно Русия. Аз предлагам да е Италия, Австрия и Англия срещу Швеция, Русия и Турция.

        Comment


          Швеция, Русия и Турция, и Австрия е труп. Първото предложение звучи по-балансирано.
          Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
          Page 97
          "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
          Page 241
          "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
          Page 262
          Ender's Game

          Comment


            Така пък Русия е труп, шото ще се бие на 2 фронта, а Австрия от горе е защитена от Германия. Трябва да се обявят войни на някой от "силните" държави, тия с по 12 провинции и така да се играе, както и да е все ще има някой прецакан. Просто гадно ни пусна, ако всички имат Златни марки следващата игра ще я пуснем малко по - яка.

            Comment


              Pascal първо не се плаши не си в неудобна позиция. Турция може да прави атаки но атаките по вода не са много ефективни. Реално ти ще имаш проблем с границата с Австрия. Англия и Швеция ако искат да победят ще ти помогнат да задържиш позициите си. Нали имаме договорка да не атакуваме в началото има време да направите една защитна линия. Англия като най-отделечена може да стовари дори половината си войска. Направи си фортове Подели с Швеция Финландия има време за добро прегрупиране.

              Comment


                Да ти кажа аз не се притеснявам толкова за атаките колкото за реса, щото скоро може да се окажа без енергийни и строителни материали

                Comment


                  Разбрах, че има мир, но до кой ден ще е

                  Comment


                    Ами ще решим допълнително.Аз предлагам Събота и Неделя да не се нападаме просто тогава рядко сядам пред компа и все съм някъде

                    Comment


                      Ами принципно не ми се струва че е нормално да влизаме във война без да имаме артилерия. Така че може да направим такава уговорка. Все пак вече се разделихме на два съюза и всеки съюз знае кога е готов за атака и кога не. Дори и да сложим дата до която да не се атакуваме не значи че на тази дата трябва да обявим война.

                      Comment


                        Е да, ама аз съм във война с фините и се готвя за още една и да не стане тей, че да се оголя кат изтиче примирието. Заводи има към 10 - тия ден, така че до 16 - тия ден, май няма да има артилерия никой
                        Last edited by paskal; 06-06-2009, 15:55.

                        Comment


                          Новини от фронта, пропаганда, нещо?

                          Comment


                            http://www.history-simulations.net/t...macy/18170.htm - не точно от този, но от подобен фронт Това е отчет на играта, която водя в момента.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Доста забавно е протекла играта при теб.
                              Аз точно преди минути довърших една с Испания (още едно златно медалче ) и да ти кажа твоят мароканец е направил почти невъзможното, за да ти подари играта
                              При мен след като довърших португалските провинции, почти веднага направих десанта към Танжер (така се случи, че беше петък вечер, а както знаем от предни игри, това е най-подходящото време за атака ) и на средата на ден 4 столицата и още 2 от провинциите бяха паднали, изглежда мароканецът наистина не беше очаквал атака толкова скоро и не беше преместил нито стартовата си армия, нито беше започнал строеж на крепости. Въпреки това, при съвсем пасивен опонент, на ден 5 вече имах 50-60 хиляди загуби, а не бях превзел повече от 5-6 провинции. Като го сравня с твоите 19 хиляди при превзети почти всички марокански провинции, твоя човек направо е за медал, щом е успял да се справи по-зле от някой, който не участва
                              <<..........>>

                              Comment


                                Да, има ги и такива, като мароканеца. Той всъщност беше нападнал Тунис и беше оставил голяма част от армията си там, с изключение на самата провинция Мароко, което ме изненада, аз не предполагах, че там ще има гарнизон. Но и французина не можах да го разбера. Хубаво, събра повече армия от мен, нападна ме. Добре. След това обаче бързо е видял, че не върви и че аз имам повече територии и ще имам повече армия, ако ще и не веднага. Аз му предлагах мир, ама не, нъц, даже май това го ядоса.
                                Но като цяло, много играчи се справят значително по-зле отколкото се справя ИИ. Най-малкото, изкуственият интелект поне се сеща да си пазарува ресурси и да строи .
                                Да видим какво ще стане в тази игра, аз се бях прицелил в златния медал, но дали ще стане този път ... никой не знае.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X