Съобщение

Collapse
No announcement yet.

MUDs and MUSHs - симулационни иг и с много писане

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    MUDs and MUSHs - симулационни иг и с много писане

    Utopia



    Dragon's gate
    Dragon's Gate - A world rich in history, exploding with quality RP and thriving, friendly community and staff. Dragon's Gate is an interactive, real time, fantasy atmosphere role-playing game where you make a difference and your imagination is your only limitation. So come join and interact in a vividly medieval world filled with puzzles, magic, adventure, excitement and even romance.


    Feudal realms


    Daedal Macabre


    Imperian
    Imperian is a Free to Play, MMO, text game you can play directly in your browser or mobile device. Create a character from a dozen different races, select from 20 different classes, and find adventure while playing with other people from all over the world.


    Aetolia
    Aetolia features a living breathing world run by players, over 20+ character classes, and a plethora of rich lore, roleplay, & exploration - play for free!
    Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

    #2
    Istorik ще се намеся тук бъркаш някои понятия utopiа е форумна онлиаин игра тя не е mush ili mud за такива игри се говори като използваш telnet и подобен вид софтуер и самия термин означава multi user dungeon а другия multi user halucinogation. Аз лично играя в един mush наи-добрия www.elendor.net e саита на играта използва телнет като има мого добри програми за по-лесна употрева дадени в саита,специално елендор е в света на властелина на пръстените няколко пъти е печелил награди и наистина е перфектна симулация има и битки и социален живот а боината система е много добре реализираина ако някои иска да играе и да се посвети на света на толкиен това е мястото аз лично имам бял оръженосец в ордена на рицарите на Дол Амрот за тези които незнаят това е морската провинция на Гондор,но за да играеш в елендор и повечето саитове като него се иска свободно време вечер желание и познания на едно добро ниво в англииския...
    bulgaria on three seas

    Comment


      #3
      Aliendreamer написа
      Istorik ще се намеся тук бъркаш някои понятия utopiа е форумна онлиаин игра тя не е mush ili mud за такива игри се говори като използваш telnet и подобен вид софтуер и самия термин означава multi user dungeon а другия multi user halucinogation. Аз лично играя в един mush наи-добрия www.elendor.net e саита на играта използва телнет като има мого добри програми за по-лесна употрева дадени в саита,специално елендор е в света на властелина на пръстените няколко пъти е печелил награди и наистина е перфектна симулация има и битки и социален живот а боината система е много добре реализираина ако някои иска да играе и да се посвети на света на толкиен това е мястото аз лично имам бял оръженосец в ордена на рицарите на Дол Амрот за тези които незнаят това е морската провинция на Гондор,но за да играеш в елендор и повечето саитове като него се иска свободно време вечер желание и познания на едно добро ниво в англииския...
      Ей, имаш едно черпене от мен, знаеш ли откога търся mud/mush на тема Средната Земя. Сега отивам да се запиша. Между другото "Утопията" много ми хареса, баси даже си имаме крал... :tup:

      Aliendreamer, направих си герой - Bars, елф съм, надявам се да се засечеме
      "I'm a fuel injected suicide machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"

      Comment


        #4
        Ето още един за почитателите на Звездните войни
        SWmud is a mostly-custom MUD based on the Star Wars Universe. SWmud is not a role-playing MUD, though role-playing is not forbidden as long as it is within the rules. We do not have a particular theme or time period on which we are based, though most of the MUD is roughly set during the original trilogy of movies and a few years of the Expanded Universe thereafter. We have around 40 planets and space stations coded, averaging between 150-200 rooms each, with some areas nearing 1000 rooms.
        "I'm a fuel injected suicide machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"

        Comment


          #5
          ех, а няма ли на български...
          иначе и аз май ще се запиша в Елендор, но засега чета хелповете и се чудя коя култура да се пиша (арнорец не пускат гадовете, остава или мордорец или черен нуменорец)
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #6
            Sir grey бъркаш значи както казах може да играеш всички арнорци по това време в 3та епоха няма те са дунеданци царството им е разбито от амгарците чиито крал е бил водача на назгулите така че за да играеш дунеданец идваш в гондор където съм и аз но трябва да говориш с админите да ти позволят арнорец това е голяма чест и по принцип на нов играч не се дава ако имаш нужда от помощ или нещо такова Amthalion се казва героя ми там и съм гондорещ от Дол Амрот с кузмич вече се намерих ме там....също и черен нуменорец по това време няма има умбарци които са наследници на черните гондорци... а за мордор значи ще играеш някои орк както сам решиш аз следвам Елберет и светлината на запада.

            и да забраих да добавя български mush i mud няма имаше преди време един проект по сага на воината на разлома но пропадна... така че ако сами не си напраим няма кои..
            bulgaria on three seas

            Comment


              #7
              Sir Grey, айде идвай, супер интересно е, напомня на Everquest и подобните но без графиката, тука се разчита на въображението, което лично за мен е много по важно. Аз съм Елф /Silvan/, името ми е Galenhen, което на Sindarin означава "green eyes" от културата на Ndaedeldhrim. Може да се играе с телнет директно или направи като мене, свали си Smial, има я в доунлоад секцията на страницата на Елдор - тогава ще можеш да си ползваш мишката а си има и хистори да ти помни командите и т.н.
              "I'm a fuel injected suicide machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"

              Comment


                #8
                кузми4 даи линкче за тая програмка аз ползвам мmush client 3.65 ама тои няма такива функции,сега ще се поровя ама ти даи линкче
                bulgaria on three seas

                Comment


                  #9
                  Aliendreamer написа
                  Sir grey бъркаш значи както казах може да играеш всички арнорци по това време в 3та епоха няма те са дунеданци царството им е разбито от амгарците чиито крал е бил водача на назгулите така че за да играеш дунеданец идваш в гондор където съм и аз но трябва да говориш с админите да ти позволят арнорец това е голяма чест и по принцип на нов играч не се дава...
                  Ами да де и аз това имах предвид Ама не си съвсем прав, че няма арнорци - кралството Арнор не съществува вече, обаче народа го има в лицето на северните дунеданци. И тях можем да наричаме арнорци по наследство. Все пак дунеданци е общо название за всички, дошли отвъд морето.
                  И за умбарците важи същото, те са наследниците на черните нуменорци, макар за тях наистина не може да се говори като за такива, щото родовете са западнали и са се умешали с местните. Но аз тях имах предвид
                  Иначе Мордор определено ме влече, но наистина ще трябва орк да избера, а мен ми се цъкаше с човек (може би Ийстърлинг, но те не ме кефят...)

                  Айде пък може да се видим някъде из Средната земя
                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment


                    #10
                    Така Sir Gray ще вляза в лек спор значи общото название на всички е нумернци дунедан самото название се превръща в нещо като апокриф във гондор те никога незабравят кралството отвъд морето.Така че приеми го арнорци няма те самите не са наричат арнорци арнор умира още в началото до средата на 3тата епоха..съжалявам но убивам мечтите ти че има арнорци..самия Арагорн е арнорец но тои и неговите другари говорят за себе си като дунеданци..те развиват своя собствена племенна структура и наи-пълно запазват белезите на предците си може би защото се женят тясно във родовите си кръгове.Така умбарците имат кръвна със теб гондорците тъи като след воината за наследството във гондор един от наи-тъмните моменти в историята на Бялото дърво.Голяма част от тези родове които губят воината бягат във умбар така че тази история също е дълга и преплетена,а иначе ако ти се играе с мордор да истерлингиете или харадмирите са възможност и разбира се орките поне имаш избор дали да са морииски дали да са урук хаи или мордорски така че избираи аз съм там и меча ми е наточен за черните същества
                    bulgaria on three seas

                    Comment


                      #11
                      Я виж в самия Елендор как се наричат дунеданците - "Northern Anorian"
                      Да кажем, че северните дунеданци са арнорци по потекло, по същия начин както е имало българи по времето на Османската империя А и няма достатъчно сведения как са се наричали помежду си, може да са използвали и двете названия като синоними. Знаем обаче, че Арагорн се е считал за крал на Арнор, значи кралството не е напълно изчезнало, просто за момента е били, хм, в нелегалност
                      За Умбар - все пак той е основан от нуменорците, епизода с войната на претендента идва по-късно.
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        #12
                        между другото с изненада забелязах че има дунедан арнорци в елендор снощи се поворих изглежда има малки промени откакто играх запоследно та може и да играеш дунеданеца които искаш но както казах много трудно някои от админите ще одобри произход и история на дунедански герои те гледат на това като награда за времето което си играл и приноса ти към историята на елендор поне с такова впечатление останах като говорих с тях обсъждаики моята история и герои защото ми се искаше да играя неконвенционален герои но както и да е..Ами Арагорн е вожд на дунеданците както са били преди това неговите предци,не ги пиша тук щото не съм сигурен точно как бяха те имената им са много близки,но истината е че никога преди края на саурон не е заявавал титлата си и само избрани след ломидолските елфи и дунеданците са знаели кои е също и част от белия съвет визирам Гандалф и Галадриел,ако саруман знаеше за него щеше да го унищожи рано рано.А самия Арагорн заявава титлите си когато използва палантира на ортанк във Черноден и поема по пътя намъртвите,когато се разкрива на Саурон,като това е един от ключовите моменти когато Саурон допуска стратегическа грешка и ускорява нападението на белфалас което се оказва пагубно за битката при Пеленорските поля.Умбар по принциш е бил пристанище на нумернците когато са започнали да се връщата на средната земя със корабите си именно от там те започват похода завършващ с пленяването на саурон и началото на тяхната гибел иначе при западането на нуменор покварени последователи на Саурон го завземат но омесваики се после с местните племена те губят голяма част от наследствените си белези на нумерци стават по ниски черните коси не се срещат толкова често вече живота им е по-кратък и губят голяма част от пзнанията.А колкото за воината на претендента то това е по мое мнение дъното на упадъка на гондор,даже изчезването на Еарнур и смърта на Арведуи не са толкова важни колкото тази битка която почти унищожава северното нумернско кралство.Значимоста на умбар е дотолкова доколкото тои е ключова крепост за морския излаз на гондор и осигурява контрол и база на умбарците и техните пиратски кораби над водите на гондор и тн.И все пак направи си умбарец нямам против както казах меча ми е остър и наточен а и аз съм жаден за малко кръв все пак умбарците убиха родителите ми...
                        bulgaria on three seas

                        Comment


                          #13


                          Това е една страница, посветена на жанра Меч и Магия.
                          Има специални списъци за съществата, описвани най-често в този жанр, както и опция да си създадете ваше, напълно ново и оригинално създание.



                          Сайт за фентъзи и фантастика...




                          Списание и форум за фантастика
                          Last edited by ISTORIK; 18-02-2005, 20:35.
                          Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                          Comment


                            #14
                            В момента чета тази статия (за есе, което пиша), изкл. интересна се оказа.

                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment

                            Working...
                            X