Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Попаднах на някаква нова военно-историческа ВСВ реално-времева стратегия. Все още се разработва, сигурно ще излиза тази година. Chain of Command. Интервю и инфо за играта от "Уоргеймър".
    Аз не съм много по този формат - реолно-времеви (малко съм старичък за това), но самата игра звучи интересно, още повече, че досега почти не съм попадал на оперативни игри от този род (има една друга серия, пак реално-времева). Когато наближги излизането мисля да отворя отделна тема за играта.
    Last edited by gollum; 26-02-2015, 13:38.

    Comment


      Sir Gray написа Виж мнение
      Едно време беше великата работа, с голям кеф превъртях всички части
      Нямаше как да не си взема новата, ще разцъкам като имам възможност и ще докладвам.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Това описание на Skyforge (рус.) ми прозвуча интересно - изглежда, че ще предложи любопитни завойчета в детайлите за ролева игра. Целта е да станеш "бог". Има единен сървър, един персонаж на играч /класовете се сменят лесно, но някакви показатели се запазват и новия не почва от нула/, куестовете включват инфо колко време ще ти отнемат; пвп-то не е "задължително"; дрехите не вдигат статове, а "поклонниците" ти събират ресурси да ти строят по-големи и украсени храмове - и това е крафта в играта. Това последното, изглежда, ще е тренд - в най-новата част на World of Warcraft играчите имат "замъци", където нпц-та слуги им събират ресурси и строят разни полезни неща, вкл. помагащи за статовете.
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          Забавно, wargaming щели да правят нов Master of Orion . Да видим, аз имам съмнения (особено като се замисля как се провали новия МоМ - Worlds of Magic).

          Comment


            Wargaming?...

            Т.е. тези които правят WoT и пр. ?
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Същите. Звучи ми доста странно, да си призная, макар че имат някакъв опит в по, ъъъ, стратегически игри (имаха едно време). Но не ми звучи като тяхната чашка чай. От друга страна, на практика не се сещам за успешен опит да се "съживят" тези две игри (МОО и МоМ), наистина успешен, имам предвид. Има няколко добри игри, които са тръгнали от тях, но са се развили самостоятелно.

              ПП Между другото - понеже знам, че може да ти е интересно, Слитерин/Матрикс издадоха една тактическа космическа игра, която може да ти е интересна: WEGO; 3Д пространство (т.е. корабите реално могат да "слизат" и да се качват на няколко плоскости, макар че не е напълно, има ограничение: нивата са няколко); различни оръжия с различен обсег и огневи сектор; разпределение на енергията между щитове, оръжия и двигатели и т.н.). Пуснах една тема за нея оня ден, но още не съм стигнал много далеч в разглеждането, защото няма много време.

              Comment


                wargaming в случая са издател:
                Developed by Argentine-based NGD Studios and with key members from the original title’s team, Master of Orion stays true to its renowned 4X gameplay.
                Enhanced visuals, built from the ground up, breathe new life into the vast galaxy available to explore and conquer, as well as give new personality to the many races which call it home. Players can expect a revamped user interface, an orchestral score from the original game’s composer, voiceovers by well-known actors, new user tutorials, and more to deliver a classic yet fresh experience to one of gaming’s most respected franchises.
                Вече са си пуснали и сайт за информация.

                Comment


                  Fallout 4, the popular post-apocalyptic video game, will be released on 10 November this year.

                  Publisher Bethesda made the announcement at its press conference at the Electronic Entertainment Expo, also known as the E3 games show, in Los Angeles.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    "Слитерин" повече няма да разработват собствени игри, ще се занимават само с публикуване (реално това засяга само "Батъл Академи" -единствената игра, която се разработва от техен вътрешен екип) на игри. Това не засяга други разработчици, които са "придобили" през годините като Ageod, Shenandoah, нито Close Combat (единственото нещо, което "Матрикс геймс" разработват вътрешно в момента), още по-малко пък работата им с външни разработчици (като Вик, екипът зад UoC, хората зад Panzer Corps и други). Интересно е, че ще разработят собствен енджин (наречен забавно Archon), който ще се предоставя на независими разработчици безплатно за разрабоотване на уоргеймове. Първите обявени, които ще правят игра по него са 2 by 3 Games (Гари Григсби и няколко други ветерани), като първата игра ще се казва "Steel Tigers". Очевидно препратка към нова версия на Steel Panthers.
                    Честно казано, от цялата новина последното най ми допада - отдавна има нужда от осъвременен вариант на тази тактическа игра. Жалко за "Батъл академи" - игрицата е лека и доста приятна и вероятно има бъдеще. От друга страна, този енджин вероятно ще може да се ползва за други подобни игри, така че не е проблем.
                    Друга интересна информация от статията:
                    There was also some interesting news that Slitherine are in discussion with the South African military and Jane’s about possible cooperation on projects – unspecified projects at this stage … Also they are talking to The Pentagon about working together on “professional wargames” which, we can hope, if successful will feed through into our games as well. Finally on the subject of serious link-ups J.D. McNeil mentioned that they had signed a contract with BAE Systems and that one of the group’s developer partners, Warfare Sims, were undertaking the development in this.

                    Comment


                      Трима ученици от Ростов са си направили и те игрица за кораби - тъкмо са пуснали бета-тест.
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        Пресъздадоха танков бой за виртуална реалност
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          Приятно клипче.


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            The tactical art of combat, нова игра, която се опитва не само да "върви" по пътя на Close Combat, но и да развие и надмине серията. Звучи интересно, особено ако успеят да направят всичко това. Ако се получи, ще е нещо като съвършения тактически симулатор. Сред екипа са много от хората, правили CC навремето, което също е обещаващо. Хем ще може да се сравни с "преправянето" на СС в 3Д, под шапката на Слитерин/Матрикс, което трябва да излезе следващата година.

                            Между другото, вероятно до края на тази година ще излезе и третата игра от серията DC, този път посветена на операция "Барбароса". Основното е друго, обаче, - тази ще е опит реално да се постави играчът на мястото на оперативен командващ на високо ниво. Ще видим доколко ще е успешен, но обещава да е иновативна.

                            Comment


                              Това май е малко и за майтапи - Fallout 4 на Survival - с нула фрага (англ.).
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                Още нещо, което изглежда добре на рецензия
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X