Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шах?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    разплитане на българската ситуация
    GA-2018/6. To permanently exclude Bulgarian Chess Federation.

    GA-2018/7. To accept “Bulgarian Chess Federation 1928” as a provisional member.


    Comment




      Карпов - Топалов, вчера.

      Comment




        Comment




          Няма шест-пет при исландците

          Comment




            Comment




              Много силен коментаторски екип. Гришчук и Свидлер са редки веселяци. Очаква се шоу

              Comment


                Гледам си аз тука световното за жени в Ханти-Мансийск и изведнъж пускат викторина за зрителите:



                Абе... усетих аз, че гледам шах, а не гледам футбол

                Comment




                  Току-що защити шампионската си титла. Стоманена психика. Киборг.

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    Тия дни сестрите Полгар коментират олимпиадата в Батуми. Не се показват много често заедно.

                    И като по-млади:

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Новия носител на Купата - Левон Аронян:



                      [ATTACH=CONFIG]31543[/ATTACH]
                      Интересна новина от днес. Показателна, така да се каже.

                      Преди няколко месеца жената на Аронян почина в автомобилна катастрофа. Човека го преживя много тежко, известно време беше пълен аут. Еле-еле се освести и хоп - изненада от арменска страна:

                      «Наши эксперты считают, что у Левона Ароняна больше нет потенциала»

                      За незапознатите напомням, че Аронян е носител на световната купа, многократен златен медалист от олимпиадата и дълго време беше номер 2 в света след Магнус.

                      Както и да е. Щатите са го взели в тяхната федерация и от днес играе за САЩ.

                      Comment


                        Доста странно е това от страна на Армения, иначе - честито на САЩ, впечатляващ играч е, дори за моето незапознато око (аз самият съм слаб играч и ако следя нещата, то е предимно чрез един известен ютуб канал и точно днес свърших работа и реших да видя няма ли ново филмче и, хоп, точно по този повод има).

                        Comment


                          В Армения шаха е изключително популярна игра, обаче страната е в кофти период. Може би нямат достатъчно пари за спорт и излизат с оправдания.

                          Comment


                            Днес в 12:00 започва първата партия от мача за световната титла. Магнус Карлсен доброволно се отказа от нея, тъй че ни очаква нов световен шампион. Ще се борят Ян Непомняшчий и Дин Лижен. Победителят отнася 1.2 млн евро, а победеният - 800к.





                            Comment


                              Определено е интересен сблъсък този, доста по-интересен от предишните, поне за мен (а и също толкова по-резултатен от последните няколко, ако мога така да се изразя).

                              Comment


                                gollum написа Виж мнение
                                Определено е интересен сблъсък този, доста по-интересен от предишните, поне за мен (а и също толкова по-резултатен от последните няколко, ако мога така да се изразя).
                                Така е, нетипично резултатен сблъсък. Това не говори много добре за нивото на съперниците, но пък наистина е интересно Днес последната партия беше инфарктна - някакъв див финален спринт от Дин Лижен. Коментаторите се чудиха как е възможно. Ян само се блещеше последните ходове. Да ни е честит новият китайски световен шампион, да е жива и здрава старата китайска световна шампионка. Превзеха ни тия китайчуги

                                Comment

                                Working...
                                X