Съобщение

Collapse
No announcement yet.

World of Warplanes

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    World of Warplanes

    Ексбокса е предназначен за американци. Ония зад океана са странни птици. Там танковете имат малък успех и се чудят какво да измислят. Чакам корабите с нетърпение, за мен лично самолетите са неиграеми.

    #2
    Mitko написа Виж мнение
    за мен лично самолетите са неиграеми.
    Пробвал ли си WOT мишка? Там точността на стрелбата до голяма степен компенсира проблемите в маневреността.

    Comment


      #3
      Ако не можеш да се целиш - играеш американската линия, изтребителите (не палубните).

      Много са OP. С по 6 50cal картечници, гледаш мерника ти да е горе-долу в посоката на врага и стреляш повече за количество а не за качество xD
      Вчера направих игра с 8 фрага и 1 асист с P-36.



      Отделно: В XBOX версията, ако сте се заглеждали в клипа, има красоти като експлозии, вторични експлозии, части от танковете които се разлитат навсякъде, части от къщи.. но всичките тези красоти са само за тях за сега, понеже играта използва друг енджин.
      Last edited by StrEagle; 25-07-2013, 20:19.
      War, war never changes..

      Comment


        #4
        Проблемът ми е маневреността. Тия се въртят като луди и аз заедно с тях. Това постоянно въртене ме изнервя. А да се прицелиш е почти невъзможно. Нямам нерви за толкова динамична игра.

        Comment


          #5
          Тогава изчакай корабите
          War, war never changes..

          Comment


            #6
            Mitko написа Виж мнение
            Проблемът ми е маневреността. Тия се въртят като луди и аз заедно с тях. Това постоянно въртене ме изнервя. А да се прицелиш е почти невъзможно. Нямам нерви за толкова динамична игра.
            Съгласен съм, че маневреността е "леко" нереалистична. Но в случая проблема е когато позволиш битката да се изроди в едно въртене. Не че летателния модел стимулира сложни маневри, но все пак е хубаво да се използва всичко което той предлага. Примерно дефанзивните маневри трябва да се изпълняват с по-висока скорост от нормалната и да са по-отворени за да вършат въобще някаква работа, а дори и тогава вършат работа само от големи дистанции. А ако добър играч ти влезе в опашката, само твой съотборник може да те спаси, особено ако ползваш мишка за управление. Случвало ми се е с Ла 5 да ме надманеврира някой с фридрих.
            По въпроса с прицелването, проблема е точно обратния на този който описваш. Прицелването в тази игра е безумно лесно и именно то проваля повечето опити за добро маневриране. Ако хванеш някой да лети на право, е елементарно да го свалиш с една серия (особено с американски самолет, аз ползвам лендлизов П 40 за тази цел). В маневрен бой обаче целта ти е не да се прицелваш като снайперист от един километър. Целта там е да предвидиш маневрите на противника и да се прицелиш предварително в пресечната точка на траекторията му.

            Comment


              #7
              Mitko написа Виж мнение
              Проблемът ми е маневреността. Тия се въртят като луди и аз заедно с тях. Това постоянно въртене ме изнервя. А да се прицелиш е почти невъзможно. Нямам нерви за толкова динамична игра.
              Не съм ги играл самолетите от затворената бета още тогава бях стигнал до първия P-51 и всичките до там са със слаба маневреност (ако успеех да клъвна някой изненадващо само тогава правех фрагове) всичко на което се опитам да се лепна ми бягаше немско,съветско за японското да не говорим(въртя се въртя се и накрая все едно и също преследваният излиза зад мен).

              Comment


                #8
                Незнам Ангеле, като се опитам да хвана някой в таргет е ужасяващо трудно. Малко наляво, малко надясно, нагоре, надоло, и накрая като го хвана и започна да стрелям това продължава милисекунда и наново същата простотия. Нямам нерви за толкова бърза и напрегната игра. Както каза и Сокола, достатъчно е да почнеш да въртиш кръгчета и даже около теб да има няколко самолета половин час ще се мъчат да те докопат. Аз това съм го правил и е безумно.
                Тази игра според мен няма да е успешна, точно поради голямата си маневреност. Как ще я играят такива като мен с две леви ръце? В танковете, колкото и да си непохватен все ще удариш някого, а в самолетите, ако си непохватен (като мен) нямаш шанс за нищо.

                Comment


                  #9
                  Имаш предвид стрелбата от засечка. Това е една от основните авиационни тактики. Избираш си добре въоръжен самолет, преценяваш траекторията на целта и стреляш по протежение на тази траектория, така че той да мине през облака снаряди. При подбор на правилния самолет, тази част от секундата е достатъчна (bf 109Z причинява страховити поражения за това време). Просто е нужно време за създаване на рефлекси и премахване на автоматизма вкарващ те в едни безкрайни кръгове в които по-маневрения самолет ще те унищожи винаги.

                  Comment


                    #10
                    Angelmr написа Виж мнение
                    Имаш предвид стрелбата от засечка. Това е една от основните авиационни тактики. Избираш си добре въоръжен самолет, преценяваш траекторията на целта и стреляш по протежение на тази траектория, така че той да мине през облака снаряди. При подбор на правилния самолет, тази част от секундата е достатъчна (bf 109Z причинява страховити поражения за това време). Просто е нужно време за създаване на рефлекси и премахване на автоматизма вкарващ те в едни безкрайни кръгове в които по-маневрения самолет ще те унищожи винаги.
                    Да така е аз обикновенно в началото на битката ако съм с някой здраво въоръжен американец се изкачвам на 950-1000 метра и като видя враг който да си струва (топ тиър самолет,немски тежък или съветска ИЛ тухла) се спускам под средно голям ъгъл към него като целя(до колкото е възможно) я двигател я някое крилце като ако сваля или подмина целта(оставяйки съкрушителни щети разбира се) пускам бууста и дим да ме няма после гледам дали нещо не ми се е лепнало(ако ми се е лепнало нещо японско съм 100% труп) а ако не е повтарям маневрата или помагам на някое закъсало в "кръговото танго" другарче.
                    За мен тая игра ще е пълен провал главно заради стремежа на WG да я направят възможно най-проста за да я играят сиемките и тем подобна паплач които да им ръсят пари за прем. джаджи,но в този си стремеж са я оставили суха и скучна без всякаква интрига и забавление и така отблъскват както мислещата част от играчите които искат да сътворят нещо красиво така и безмозъчните клиенти за които играта ще е твърде скучна и еднообразна.
                    Както се очертава WT когато бъде пуснат самолетният модул ще отвее WoWp и мисля,че същото ще стане и с корабите а и с танковете до 5 години WoT ще е само това което е сега ЦС 1.6 на фона на модерните пуцалки...още една легенда ще остане в миналото.

                    Comment


                      #11
                      Японците са ми приоритетни на челна атака. Прекалено са маневрени да бъдат атакувани в маневрен бой. Иначе и аз така започвам боя, но обикновено набирам 2000 метра за да мога да си избера жертва за челна атака, ако има подходяща. Нанизвали ми са се до трима на челна, без да ми свалят 50%.
                      По отношение на генералните изводи, не съм сигурен. WT я пробвах и дори не успях да си настроя контролите като хората, а като следствие не ми хареса. А и тази концепция със резервните машини, нещо не я схващам. За мен ще има бъдеще, само ако успеят да сътворят по-жизнен стратегически ендгейм, от клановите войни на WG. А при сегашната ситуация ще са нужни години за да се стигне до отпадането на WOT като фактор.

                      StrEagle написа Виж мнение
                      Ако не можеш да се целиш - играеш американската линия, изтребителите (не палубните).

                      Много са OP. С по 6 50cal картечници, гледаш мерника ти да е горе-долу в посоката на врага и стреляш повече за количество а не за качество xD
                      Вчера направих игра с 8 фрага и 1 асист с P-36.
                      Сега забелязах, че асиста не ти го е дал в крайния резултат. Вероятно е бъг

                      Comment


                        #12
                        World of Warplanes

                        World of Warplanes: free-to-play online game. Official website of brand new MMO dedicated to World War II military aircraft. Get airborne!


                        Във връзка с 15-годишнината на Wargaming, и поради проявения интерес в други теми от раздела, и е време, ред е, и и се пада. Моля, при необходимост, модератора да прехвърли подходящите постове от другите теми тук. Както и от тази тема: http://forum.boinaslava.net/showthre...of-Battleships ,от игровата секция. Мисля, че тук и е мястото. Въпреки формалното несъответствие. Вероятно е време, в перспектива да помислим за преименуване подфорума на Wargaming's games, ако самолетите и корабите възбудят толкова интерес, както танковете.

                        П.П.
                        Скоро ще е необходима и отделна тема за корабите " http://worldofwarships.com/ ", но не и преди отворената бета, мисля. Играта също е обещаваща и предполага сериозен интерес.
                        Last edited by bigbeer; 03-08-2013, 13:55.

                        Comment


                          #13
                          Още е бета, а вече раздадоха подаръци, които ще останат в акаунтите и след релиза. Някакъв прототип на И15 с реактивни двигатели тиер 3, за който не бях чувал. Приятно самолетче, но картечниците му само чешат целта. За момента не съм особено успешен с него.

                          Comment


                            #14
                            War, war never changes..

                            Comment


                              #15
                              Имам въпрос относно използваните контроли за играта.
                              Аз я пробвах в алфата или началото на бетата, не си спомням вече и игрaех изцяло с клавиатурата.
                              Наскоро дадох регистрацията на един приятел да я пробва и той като човек играещ подобни неща веднага беше открил, че може да се играе с мишката.
                              По неговите думи играта с мишка сериозно улеснява маневрирането и позволява по-резки и бързи маневри, особено при защита.

                              Като изключим джойстика от възможните опции - вие с мишка ли играете?
                              Дава ли придимство мишката при маневрирането, а при стрелбата?
                              Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                              Comment

                              Working...
                              X