Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Щаб и сводки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Не знам дали сте за, но ви учредих най-висша награда: http://panzerschlacht.blogspot.com/2...g-post_17.html

    Comment


      #62
      Идеална е, много точно описва процеса ни на стратегическо планиране
      <<..........>>

      Comment


        #63
        Екстра е, аз незнам дали ще я заслужа желязната халба, ама каквато и да дадете ще съм доволен... стига да е пълна
        (\_/)
        (°_°)
        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

        Comment


          #64
          На мен ми стига като награда, да не ме разжалват.
          Няма да откажа и крайплажен бункер в трабант откъдето да викам 4 седмици: "Ich will nicht kapituliere"
          Kerls, wollt ihr ewig leben?

          Comment


            #65
            Еха, в Татра стана такъв хаос че ще ми трябва поне ден за да систематизирам какво съм постигнал. Идеално, че Естконинците са атакували по целия фронт, имам голям шанс да ги унищожа там.


            Някаква предполагаема карта-схема ще се опитам да направя като разбера какво точно става.

            Миделпунт юбер алес!
            Kerls, wollt ihr ewig leben?

            Comment


              #66
              При мен противника изпревари повечето подкрепления и закономерно достигна Бугати. Без танкове и сериозна артилерия си беше ясно че няма да мога да ги държа дълго...

              Положението се напече прекалено - вече са на реката. Какво ще правим? Можете ли да снабдявате 6пд в Ситроен по море?

              Единствено при 1 тд има успехи, явно се е отворил стик между корпусите на врага, който позволява дълбок рейд с танковете на тяхна територия. Какво ли ще стане, ако пробвам да вляза с тях в Рено?
              (\_/)
              (°_°)
              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

              Comment


                #67
                За да се сабилизира положението на реката, може да разрушим мостовете на Гранична при Опел и Фолксваген и да се отбраняваш на рубеж реката. За моста на Фолксваген един авиоудар може и да успее с изтребително фокусиране също там. Имаш и една т.п.д. там, която да се опита паралелно да размаже парашутистите и да гръмне моста. Танковата дивизия при Опел може да се опита да разруши моста към Бугати. Не си съвсем оголен в тази зона.



                Иначе за подкрепления, няма да мога да пратя на 5ти. На 6ти ако се развият нещата дорбе, една т.п.д. 2 качество и/или 1 пехотна може да тръгне обратно. Танкове няма как да ти пратя, както атакувам - а и имам 3 танкови общо, а ти имаш 2 и си в защита. Не ползвам мини изобщо за да можеш да минираш ти с целия ни потенциал, мога да се лиша от авиация за момента, но фронта ми е дълъг колкото твоя и срещу мен имам доколкото може да се вярва на разузнаването поне 12 дивизии (7 пехотни на север, 5 пехотни в Татра и поне 1 южно от Татра беше споменато в една от сводките) срещу моите 6 пехотни, 3 танкови, 1 саб. и 1 т.п.д., която смятам да отделя и изпратя към теб стига да имам възможност.
                Kerls, wollt ihr ewig leben?

                Comment


                  #68
                  Другата танкова дивизия явно още не е пристигнала както и 3 от пехотните... това е добре обаче, че ще могат да заемат позиции за отбрана по реката със свежи сили.
                  Засега е по-добре да не ми прехвърляш нищо, поне докато не падне Татра. Но тоя ход ще трябва да го пообмислим хубаво, ще изчакаме и ген-щаба за консултация.
                  (\_/)
                  (°_°)
                  (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                  Comment


                    #69
                    Пристигнала е танковата:
                    Бойно донесение 12/4/1012/5 -10 пд- бойна група „Ротвайн” – генерал Битбургер

                    Бойната група на практика не съществува, загубихме артилерията си. В строя 200 души и 2 офицери. Противникът нахлу в Бугати. Мостът към Опелл се държи твърдо от 5 тд
                    За 16 и 17 т.п.д. които пратих към Ман и Фолксваген, не знам, питай Даниц.
                    Kerls, wollt ihr ewig leben?

                    Comment


                      #70
                      А вярно, значи вече е пристигнала. Това е добре. 16-та още строи понтон по последни данни.

                      Мините ако искаш ги използвай ти нататък, да вдигнем още малко дифенса при Лада примерно. Щото аз така като гледам май никаква работа не ми свършиха, където и да се окопавам ме изтласкват, а където атакувам има известни успехи. Така че може да се помисли за контраатака по централното направление поне. 5 тд в такъв случай какво да прави според вас, да продължи да пази моста или да атакува врага в Бугати? Ще има бой в градски условия явно... а отпреди малко започва да назрява в мен и идеята да си върнем Пежо, чрез сформиране на корпус от 1 тд, 2 саб, 8 пд и 15 тпд, мисля че като сила вече ще се равняват приблизително на силите на врага в Пежо.
                      (\_/)
                      (°_°)
                      (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                      Comment


                        #71
                        Тази пехотна дивизия, която докарват ми обърква плановете. Трябва и задължително да им бутна понтона.

                        Уорлорд трябва да решиш ще ползваш ли бомбардировачи за бутане на мостове на запад на 5ти или мога аз да ги използвам - около Татра тактически авиоудари по техните части в града ще са ми от голяма полза. Дори изтребителна защита над Татра ще ми се отрази добре, защото съм уверен, че ще продължат със тяхната авиоподдръжка в тази зона.
                        Last edited by xopxe; 20-03-2010, 15:47.
                        Kerls, wollt ihr ewig leben?

                        Comment


                          #72
                          Взимай цялата авиация тоя ход. Аз явно ще атакувам през мостовете и ако пак ме отблъснат на следващия ще пробвам отбрана по рубежа на реката. Искам да чуя и мнението на ген-щаба де, все пак достатъчно осрах нещата на Западния фронт, ако имате по-свежи идеи съм готов да ги изслушам
                          (\_/)
                          (°_°)
                          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                          Comment


                            #73
                            Супер, щом мога да ползвам цялата авиация. Ще мога да поддържам със изтребителите въздушно превъзходство над Татра, а бомбардировачите като поддръжка на атакуващите ми танкове.
                            Kerls, wollt ihr ewig leben?

                            Comment


                              #74
                              Ок, искам обаче флота да снабдява 6 пд в Ситроен, щото прекъснаха жп възела за натам, и без тва моряците само блеят до момента.
                              (\_/)
                              (°_°)
                              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                              Comment


                                #75
                                Айде - забърках новия буламач вече, пък да видим какво ще стане

                                Ще пробвам да пречукам десантчиците с все моста при Фолксваген и ще го отбранявам както предложи Хорхе. При Бугати смятам да започна контранастъпление възползвайки се от свежите сили на 5 тд и бронираните й машини, както и факта, че по жп-то 16 тпд по-бързо ще пристигне на бойното поле отколкото от източната страна на реката за да заема отбранителни позиции.

                                Започвам и операция по връщането на Пежо. 1 тд понесе доста загуби при тежките боеве в района, но мисля, че около града няма вражески бронирани машини и мисля, че ще бъде достатъчна заедно с артилерията на 2 саб.
                                (\_/)
                                (°_°)
                                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                                Comment

                                Working...
                                X