Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Уточняващи въпроси към водещия
Collapse
X
-
Порядъчно разнебитената дивизия на Хайникен как успя да се окопае на предмостието и да задържа настъплението на 1 механизиран корпус?
Leave a comment:
-
1 аб е изрично спомената, стрелковата дивизия все още не влезла в бой, което мисля, че дори е благоприятно. Но и за това не е отчетена.17 сд и 1 аб не са отчетени. На 9 км от позициите на 9 и 10 сд би трябвало да обстрелват противника при атаката му.
Да, не повлияха, и сам знаеш защо, защото точно при 9 и 10 дивизия за този ден беше разпоредил атака. Разминирали сте си сами.Изглежда, че наличието на минни полета и укрепени позиции за 9 и 10 сд с нищо не е оказало влияние на сражението.
Тази дивизия както ти е съобщено се движи към Таттра също. Така че в най-близките до плацдарма части. по--голяма прецизност едва ли е възможна, а и нужна. Ето, отговорено ти е в отделен пост.Движение на пехотно съединение в предпланините на Великаните
Въздушното разузнаване да уточни в коя част от предпланините.
Прилагам карта.
Моля да ми отговориш с отделен пост, защото иначе не мога да разбера.
Leave a comment:
-
Не смятам че моста трябва да се взривява. 9 и 10 -та са обкръжени, постави им задача да си пробиват път на изток. Постави задача на 1 бртд и 17 сд здраво да удържат Татара. 11,12,13 също ги изтегли около Татра, да отбраняват моста. Уплътни отбраната, пък ще видим. Вкарай и 14-та да се съедини с тях, обаче 15 и 16 остави на източния бряг.
Leave a comment:
-
17 сд и 1 аб не са отчетени. На 9 км от позициите на 9 и 10 сд би трябвало да обстрелват противника при атаката му.2 бронетакова дивизия и 1 арт. бригада са във втори ешалон на отбраната с фронт на северозапад около гр. Татра на 9 км зад първия ешалон.
17 стр. дивизия – ... да заеме позиции пред 2 бт дивизия и 1 арт. бригада.
Изглежда, че наличието на минни полета и укрепени позиции за 9 и 10 сд с нищо не е оказало влияние на сражението.
Движение на пехотно съединение в предпланините на Великаните
Въздушното разузнаване да уточни в коя част от предпланините.
Прилагам карта.
Моля да ми отговориш с отделен пост, защото иначе не мога да разбера.
Leave a comment:
-
Дивизиите на противника явно са два пъти по-големи от нашите. Нашите са по-скоро бригади.
Leave a comment:
-
Ми не е боеспособна. Ако е обкръжена почва да се топи.Тъкмо щях да питам и за боеспособността при липса на снабдяване - след като може седмица, предполагам че боеспособността ще намалява. Седмица след снабдяването още колко дни една дивизия ще е боеспособна?
Те не са били в бой, за сега, значи няма снабдяване, ще го броим от деня в който влязат в бой, като например при Крамер, са си влязлиВтори въпрос - дивизиите от резерва (тези на 50 км източно от Татра) от кога трябва да се снадбяват - от първият ден на играта или от деня, в който получат първата си заповед?
Те са като на 16, преминават през общо разузнавателно отделение, ситуацията е аналогична като в 16 дивизияТретото ще го повторя:
Не са получени докладите за разузнаване на 14 и 15 сд.Last edited by von Danitz; 17-03-2010, 19:49.
Leave a comment:
-
Да, може, но с намаляваща стойност. Приемерно, могат да изкарат седмица без снабдяване, с флотски и авиодоставки - 12-14 дена. И зависи колко дивизии са в чувала.
Leave a comment:
-
предполагам пита дали флота на мидландците може да снабдява части ( т.е. ако прекъснем моста на Лада дали снабдяването ще е нормално за дивизиите в Трабант и Лада)von Danitz написа Виж мнениене знам какво ме питаш
Leave a comment:
-
За първото, даза да премине една стрелкова дивизия през река задължително ли е да се построи понтонен мост?
даАко се прекъсне жп линия трябва ли да се изпрати дивизия за да я възстанови?
не знам какво ме питашОсвен с жп и ограничено с авиация флота на Мидланд може ли да снабдява?
Leave a comment:
-
Не са получени докладите за разузнаване на 14 и 15 сд.
И въпрос - за да премине една стрелкова дивизия през река задължително ли е да се построи понтонен мост?
Ако се прекъсне жп линия трябва ли да се изпрати дивизия за да я възстанови?
Освен с жп и ограничено с авиация флота на Мидланд може ли да снабдява?
Leave a comment:
-
Имаш предвид дали се попълва? С техника и хора ли. За играта от месец не се попълва, ако дойдат попълнения от типа хора, офицери, техника, тогава би могло. Но в момента както ще забележиш в графиците и схемите, такива не са предвидени. Просто в рамките от игра от месец, това е излишно. Играем кампания.За колко време се възстановява боеспособността на извадена от боя дивизия, /без да се има впредвид обкръжена и унищожена/?
Leave a comment:
-
За колко време се възстановява боеспособността на извадена от боя дивизия, /без да се има впредвид обкръжена и унищожена/?
Leave a comment:
-
Това няма значение за играта. Това са основните единици. Не може да ги делиш. Случва се разделяне, вече дори се случи, но само под напора на обстоятелствата. Както в реалността на Втората световна война, дивизията е най-малкото общовойсково съединение.
Leave a comment:
Leave a comment: