Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стратегия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    ^ Не че нещо, но общо взето говориш празни приказки или глупости.

    На мен ми се ще да попитам как виждат моментната ситуация Воланд, Верешагин и Дийпблу?
    Предвид, че немците са започнали война:
    1. Не смятате ли за логично да помогнем на другата страна? И като цяло не ни ли е хрумвало да се намесим там и преди немците да влезнат? Мисля, че в реалната история Великобритания никога не е стояла тъй безучастно в международните събития и не смятам, че в игровата реалност нещата са много различни.
    2. Това че немците са заети на един фронт в момента какво би трябвало да значи за нашата сигурност? Предполагам, че САЩ няма да тръгнат на война, когато единствения им съюзник е зает с (май) не много успешна операция на континента. Разбира се, това предположение може и да е съвсем грешно, за това по-скоро питам за вашите мнения.

    И още нещо, защото тази тема се казва Стратегия. Ние имаме ли някаква стратегия или просто правим каквото ни хрумва в момента? Как смятаме да излезнем победители в тази игра? След 1-2 хода САЩ ще имат превъзходство по вода, а след още толкова сигурно и немците. Япония и ние сме най-назад в икономическата класация и това няма да се промени. Ние правим ли нещо по този въпрос?

    Простете негативния ми тон.
    Канцлер на хазната

    Comment


      #62
      Ми като си толкова загрижен предложи някаква стратегия.

      Comment


        #63
        Според мен в стратегически план трябва да поддръжаме две неща:
        - достатъчно голям флот за да можем да контролираме морската търговия и да сме сигурни че ще попречим на всякакви опити за нападение над метрополията или ключови колонии. В този смисъл основния ни враг са САЩ, а не Германия. Още повече, че за момента те май и не се опитват да се съревновават с нас в този план. Докато САЩ може би няма да успее да ни настигне в следващите 2 години, но примерно след 10-15 може и да успеят. Въпросът в случая е да не се допускат едновременни действия между Германия и САЩ по море срещу нас, защото не можем да поддържаме вече достатъчно голям флот, който да е по-голям от сбора на корабите им. Респективно може да се помисли при евентуален мирен договор дали да не се наложи мораторим над строежа на капитални кораби от германия примерно за 5 години/хода. Или да пренасочим плана за атака над флота на САЩ към унищожаване на немския флот за да си подсигурим гърба. Подозирам обаче че след това няма да постигнем никога мир с тях, а и САЩ ще се подготвят за подобно развитие на нещата.
        - регулиране на баланаса на континенталните сили - не бива да допускаме никоя да стане твърде силна, за да не се окажем в ситуация да се състезваме с втори САЩ. В този смисъл войната (ако наистина има такава) на Германия с Италия или който се пада там е добре и зле за нас. Добре е, защото са се ангажирали на континента и няма да им е много-много до морски операции и за известно време можем да ги оставим на втори план. Зле е, защото Италия все някога ще падне, което ще означва усилване на Германия на континента и амбиции към Франция примерно. Заедно с това ще означава и излаз на Средиземно море, което доста ще ни затрудни с блокадта, защото ще трябва да разкъсваме силите си на няколко места. Така че предполагам ще трябва да се намесим по някакъв начин в тази област, обаче за момента нямаме мисля никаква представа какво точно става. Там целите ни трябва да са да не допускаме в никакъв случай излаз на Германия на Средиземно море и ако се налага дори да се намесим военно спрямо едната страна. Лошото е че нашето ангажиране там, означава че ще трябва да оставим повече свобода на действие на САЩ.

        За това искам този ход да се изясним дали ще има мир с Германия и при какви условия, както и дали ще удряме внезапно САЩ или не. Тъй като изграждането на стратегията за следващите ходове според мен зависи от тези неща. И другото е да наливаме пари и каквото там трябва във Франция че да не я изтървем и нея след Русия. Още повече ако успеем да ги усилм до толкова че да се сдъвчат отново с Германия. Но преди всичко - удар по САЩ и/или мир с Германия. Така стоят нещата поне от моя гледна точка.
        Last edited by DeepBlue; 28-09-2008, 18:49.

        Comment


          #64
          ^^ Преди няколко седмици бях постнал доста обширен коментар за това, но не предизвика голям интерес.

          Разбира се, това, което ДийпБлу е съвсем адекватна и логична стратегия. Аз ще допълня, че за постигането на втората точка трябва да търсим обширен съюз на континента.
          Канцлер на хазната

          Comment


            #65
            Новото ми мнение е да се откажем от атаката по САЩ на този ход, за да проведа още 2-3 учения със самолети и подводници, че да видим какъв ще е резултата и да планираме най-добрия вариант.

            Comment


              #66
              Аз предлагам да проведем гласуване всеки играч от отбора да каже за или против за война с Америка.Така според мен ще се реши най лесно дилемата и ако може да се повлияе на гласуването да се изложат какви са шансовете ни за победа.

              Comment


                #67
                Пак забиваме в откровено малоумния вариант да решаваме "за или против война с Америка".
                Въпросите са какви са целите на тази война, каква е стратегията й, как ще стоят нещата от тактическа гледна точка, дипломатическа, политическа, търговска и икономическа.
                Канцлер на хазната

                Comment


                  #68
                  Идеята за война със САЩ се базираше на идеята че те ще ни нападнат всеки момент и ние искаме да ги изпреварим. Ама като гледам май не са се разбързали.

                  Comment


                    #69
                    Подкрепям позицията на ДийпБлу.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #70
                      Смятам, че когато се чудим дали да воюваме с някого, първо трябва всеки от министрите да докладва за евентуалните последствия в неговата област и тн.
                      Инак, разбира се, няма по никакъв начин да се оспорвам преценката на ДийпБлу.
                      Канцлер на хазната

                      Comment


                        #71
                        Не настоявам за война изобщо. Дори ще се радвам да изчакаме завършването на евентуалните нови модели кораби преди това. Подозирам обаче, че едва ли ще ни оставят още 4-5 хода за да стане това. А до тогава вероятно ще строят повече капитални кораби от нас и предимството ни от почти 2х в момента ще се смали до максимум 1/3 в повече за нас. А и по данните, които ми беше дал Воланд изглеждаше, че този или максимум следващия ход ще стане боя. За стащия се оттървахме предния ход, ама за тоя не е ясно.

                        В текущата ситуация не знам какво става, защото на теория уж трябваше да се водят конференции, американците да ни пращат обща нота срещу Япония и т.н., обаче на дипломатическия фронт, поне тука на форума, всичко е умряло. За това предполагам, че американците или пак дремят, или подготвят операция срещу Япония и евентуално срещу нас. За това за мен е важно да решим какво ще правим по въпроса с тази атака и с евентуалния мир с Германия, защото заповедите ми за флота ще зависят адски много от тези две неща. Все пак предпочитам ако можем да изчакаме още един ход с атаката, но ако дипломатическите канали кажат, че няма за кога...

                        Между другото молбата ми от предния ход си остава - изкупи всяко свободно ТП от другите държави до което се докопаш.

                        Comment


                          #72
                          Значи няма да се води война с Америка този ход най после ситуацията се изясни.

                          Comment


                            #73
                            DeepBlue написа Виж мнение
                            Между другото молбата ми от предния ход си остава - изкупи всяко свободно ТП от другите държави до което се докопаш.
                            Абсолютно ясно, но пак няма да е повече от 1
                            Канцлер на хазната

                            Comment


                              #74
                              Е, ситуацията се измени. Предполагам, въз основа на получената информация наистина, но това все пак са си мои предположения, че вижданията на американците също са се изменили и ако в началото те са смятали, че веднага ще воюват с нас, то сега акцентът на тяхната политика се е изменил към Япония. Нашата също се измени. Това е и хубаво и лошо:
                              - Хубаво, защото при така сложените обстоятелства и немците бяха принудени да изменят политиката си и аз не съм много сигурен дали те имат все още такъв твърд съюз със САЩ. И евентуално разбира се ние имаме време за подготовка. Съдейки по изказаните от американския флотски стратег мнения, той не придава особено значение на рейдерската война и смята, че нашите крайцери са само за защита на търговията ни. Можем съответно да му подготвим изненади. За съжаление обаче нямаме представа американците на какъв нов вид самолетоносачи са заложили.
                              - Лошо е, че смяната на стратегията ни винаги се отразява негативно. Но пък аз винаги съм смятал, че един лош мир е по-добър от една добра война.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                #75
                                Ами добре, задържаме нещата още един ход тогава, тъкмо тоя път да видим разузнаването какво ще донесе. Дали не можем да разузнаем какво става също и в германските корабосторителници?

                                За самолетоносачите - мисля че американците малко се опитват да изпреварят времето им, което за нас е добре. Не знам обаче в игровата реалност как ще се отразят нещата. За това пък наблягам на противовъздушната артилерия на новите ни кораби. Ще строим и самолетоносачи, но за момента мисля да наблегна на конвенционалните кораби. Промяната в правилата ще ни позволи да правим и повече крайцери, така че ще видим къде ще му излезе края ако започне война и подкараме на рейдери. Предната година построихме 6 от новия модел крайцери, тази мисля да инвестирам в още 6 и евентуално 6 от по-леките. Това извън модернизациите и строежите на капитални кораби. Предполагам че те ще влагат почти всичко в капитални кораби ако наистина подценяват рейдерските действия, така че мисля да ги изненадаме малко по тоя фронт.

                                При това положение смятам малко да усиля Тихоокенаската ни флота, ако се наложи да помагаме на Япония.

                                Comment

                                Working...
                                X