Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лекции по изящно и военно изкуство

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Моите планове в перспектива за Трети флот:
    Щом вземем Ату, натоварвам конвой със запаси за още 2 месеца, още 500 мини, 152мм снаряди и евентуално един АП ако ми го отпуснете и заминавам към Анкоридж отново. Само не зная конвоя дали да включва ЛКР-тата или не, интересно ми е каква ще е сащиянската реакция. Предполагам, че ще е по-смислено да ги включа за да парирам някакви прибързани американски действия. След това ще разполагаме там с всичко необходимо да се държим поне до юни без подкрепления.

    За всеки случай ще минирам всичко нефтено/железопътно/пристанищно за да е готово за унищожаване.

    За разузнаването - всичко продължава както съм писал, евентуално само ще добавя операция по предизвикване на паника на борсата с цел смъкване на доходите за хода и намаляване на индустриалната база.

    Подводниците пред базата им в Сан Франциско дано забележат ако стане нещо.

    За другите операции:
    Във Филипините задължително се изготвят полеви летища, ако не за базиране поне за подскок. И после 24 часа атака на Манилския залив. Все още не е ясно какво и как има там, предполагам, че все още си държат 4-те ЛК в залива. Тъй че атаки докато не се изясни положението.

    Гуам не зная бригадата ще се справи ли, за съжаление не им знаем гарнизона там
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      В Коста Рика сме се справили с президента, ще настъпя в Панама за да им отвличам ресурс. Също така в Колумбия ще ги видя какво ще правят и може и там да предприема офанзива.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Според мен трябва да внимаваме и да не си пръскаме много силите. Прекалено много неизвестни. В Манила липсват май няколко линкоре, нищо не знаем и за съдбата на ударения от авиацията миналата година в Картахена.

        Пристанището на Картахена е изорано. Цитиране по памет - насочването на оръдията е затруднително заради прекалено многото дим вдиган от стрелбата с толкова много оръдия по една точка
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          Не мисля че греша, но въпреки пушилката и маневрите, както и уверенията им, че действат по Ориндж план, американцитне на практика са се изтеглили от Филипините. Да не са в Индокитай?

          Comment


            Ако са там, са го направили в пълно радиомълчание и без това да се забележи от риболовните ни траулери и търговските ни кораби. Британците също са се разминали с тях към Манила. Не казвам че е невъзможно, но е доста малко вероятно. Ще пратя агенти, но доклад ще има чак към края на февруари. Най-добре е британците да хванат самолети от Синагапур и да разгледат какво става там...
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              Напротив, може при пълен радиообмен по време на маневрите от миналата година

              Comment


                Ами февруари Кемпейтай отива на лов в района, но предлагам британците да се разтършуват със самолети още сега. Могат да ползват и самолети-коректировчици (от крайцери, така че да покриват повече пространство), бавно и методично разглеждат какво имат френците в района. В края на януари ще видим какво ще докладват агентите в нашата част на пасифика, кой къде какво е видял.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  Малко сметки от мен, че си нямам какво да правя:
                  Разстоянието Индонезия/Френски Индокитай - Пърл Харбър е 5500 морски мили.
                  Оттук какво следва - тяхната бойна група вероятно в района е от 4ЛК, 1AВ, 2БрКР, 4КРЛ, 20 ЕМ. Не знаем точните характеристики на ЛК-тата, но нашите стандатно имат обсег 5500 морски мили. Тоест групата ще е на ръба на възможностите си. Есминците със сигурност няма къде да ги дянат, АВ също най-вероятно. Дори и малко отклонение от курса им ще ни гарантира, че те физически няма да имат гориво за да се приберат (освен на а. Джонстън, ама там нямат база, и да имат пак не ги побира - 1 ниво е за до 100 000 тона). Особено след като пътят им минава при права линия през Филипините или още по-лошо между Филипините и Тайван (където е нашият 1 флот). За това просто ги търсим до дупка, намерим ли ги ще ги следим и разпердушиним около Филипините или най-късно Маршаловите острови. Другите им 6 ЛК са на континента.
                  За целта препоръчвам:
                  1. Всички налични самолети наши на Марианските острови+Палау+Маршаловите+2-та ни авионосеца патрулират и следят за противника.
                  2. Ингилизите правят същото.
                  3. 1 флот го разполагаме малко по-накъм Хаваите, да кажем 500км на изток за да му е по-лесно прехващането на противника.
                  4. Патрулираме с крайцери и ЕМ Камикадзе района.
                  5. Задействаме разузнаването - вижте справка в заповедите. Но то ще е готово към края на февруари, а до тогава може да са избягали.

                  Ако си имам време за губене мога да попланирам атака на Мидуей, но според мен бием ли тези 4 ЛК, Мидуей е наш.
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    Пилоте, аз тия дни ще се разсейвам нещо, щото бая работа ми се отвори. Поеми ти нещата с Крилов, ако има нещо.

                    Comment


                      е той крилов няма какво да поема - освен ако вече не сме на стадий капитулация
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        Ами Даниц, ще ги поема, само моля за следните насоки:
                        1. Стратегически в близките 3 месеца кои са ни целите? Да държим Анкоридж, Манила, и да потопим онези 4ЛК?
                        2. Филипините трябва да ги погледна пак как са като разположение войските ни, там не съм я гледал в детайли операцията. Ако имаш време напиши дали си имал някакви съображения извън написаното на заповедите.

                        По принцип аз от идната седмица влизам в сесия, но това ми е първата и не се очертава да е нещо сложно. С тази активност от противника и бавни изчисления на Одзава мисля, че ще се справя.

                        Крилов, ако искаш винаги можеш да се преквалифицираш в адмирал
                        Иначе като се замисля, можеш ли да драснеш до руснаци/холандци/французи някаква дипломатическа нота от сорта "уверяваме ви в мир и т.н., при което ни интересува ако останете неутрални какво ще ви е отношението към кораби на страна участваща във войната акостирали във ваше пристанище". В смисъл да се направи опит да се разбере как биха действали с американския флот ако е в тяхно пристанище. Неутралитетът на Русия е важен, не ни трябва сухопътна война там.
                        (просто е много важно да унищожим онези 4ЛК, после океанът е наш)
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          Споко, то като гледаш колко е бързо всичко. Филипините, добре да бъдат овладяни без много сили, но все пак и без да се дъним. Завладяхме северен Лусон. Вземи манила и накрая Кавите, ако е възможно. Стратегически, ако изобщо за някаква принципна стратегия трябва да говорим, трябва да унищожим поне част от флота им. Това е трудна работа но се свежда до поставяне на капан и изненада. по първата част капан в Анкоридж вече е заложен. За изненада, това вече трябва да се постигне. И нещо ажно, пази Първи флот заедно.

                          Comment


                            аз ако стана адмирал много скора целият ми флот ще стане подводен

                            за нотите - ще пиша в понеделник - до неделя ще съм зает с други .... по-приятни неща
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              За Анкоридж капана не е съвсем готов, но просто е толкова очевидна провокация, че американците първоначално няма да посмеят да атакуват според мен. Но искат-не искат петрол им трябва. За това и атаката е неизбежна. Със сегашните ни сили там ако американския флот от континента целият се изсипе във фиорда и напредва без да се интересува от загуби, ще мине като даде може би 2 потопени ЛК с малко късмет. За да имаме капан обаче ни трябва свободен 1 флот, а той ще е освободен ако потопим 4-те ЛК от Манила. За това и ще фокусирам всичко да ги намерим докато са уязвими.

                              Паралелно ще разчистя Алеутите и ще подсиля Анкоридж, но няма да е нещо твърде голямо за да не ги уплаша.

                              Всичко това което казах зависи обаче как точно ще се развие положението със сегашния план, в смисъл Гуам да падне към 25 януари и да имам 2 и 4 флот за патрулиране на океана.
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                Справка за това каква е обстановката на базата на сведения от фронта, минали разузнавания, карти и т.н.

                                Американския флот:
                                1. Манила – леки сили
                                2. Гуам – леки сили (есминци)
                                3. Ату – леки сили???
                                4. Хаваите – с оглед радиоемисиите и предишно разузнаване, там е американският флот който беше в Манила. Тоест 4ЛК, 2 БрКР, 2АВ, 4-6 КРЛ, 20 ЕМ.
                                5. Сан Франциско – 6 ЛК на противника
                                6. Сан Диего – леки сили
                                7. Панама – 2 КРЛ и 20 есминеца

                                Въпросът ми в момента е – сега накъде?

                                Операцията в Анкоридж – всичко е по план, ще пратя още мини. Ако обаче американците се изсипят с целия си флот там, ще пробият без затруднения. Тоест ако може 1 флот да е на разположение за да подкрепи.

                                Операцията в Гуам – на острова сме, не знаем има ли опозиция и каква… 2 флот, а скоро и 4 са наоколо. Предлагам да ударят масирано с артилерията и дано пробием без проблеми. Основното в операцията – има ли шанс сащиянците да дойдат? Все пак радиоемисиите мисля, че ни дават известно предимство, ще са заблудени и едва ли ще посмеят да атакуват директно.

                                Филипините – Имаме стоварени 3 пд, 2 ап, 2 б.б., 1 парашутен полк Срещу нас са 2пд, 2кд, 4ап. Имаме като цяло леко превъзходство, но противникът пък има по близки летища. До края на януари ще имаме още 2 пд в района
                                Тактическа задача според мен е незабавно да оборудваме летище за подскок поне и да ударим с всичката ни авиация там.

                                Британците имат в района ако не се лъжа 4ЛК и 2 ЛКР, тоест достатъчно за да блокират манила без проблеми. Да помислим дали няма начин да ги ползваме тях за да си освободим наши си сили.


                                И малко по-глобално – САЩ в момента не ги знаем какво мислят, имат 10 ЛК на нашия ТВД, ама са без канала. Тоест не мога да преценя дали ще действат агресивно, все пак имаме превъзходство. Дали докато не блокираме филипините с британски флот да не ударим някъде с всичка сила? Или ще чакаме в Анкоридж?
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X