Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разузнаване и контраразузнаване

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Уважаеми приятели, тази сутрин си направих труда да обобщя , какво и в какви количества е поръчал противника ни, ето какво се получава :
    ПВО и ПРО
    С 300 ПМУ 2-8 батареи
    Бук 2 М 2-8 батареи
    Панцир 1 С - неуточнено количество
    запитване за цена на Игла
    ПКР
    батарея Х 35 със радар С 704 - мобилна установка на камион
    бастион П с ракета Яхонт - 1 дивизион
    Клуб К - неуточнено количество
    кораби
    БДК - 1 бр
    МДК на въздушна възглавница - 4 бр
    2 -ферибота - ремонт
    неуточнено количество китайски баржи от типа заявен от капудан пашата
    2 есминца
    4 подводници тип варшавянка
    10 МРК
    танкове
    неуточнено количество за модернизация Т 72 предполагам 180бр
    закупка на 100 -150 бр Т 90
    закупка на 100-150 бр Т 72
    противотанкова техника
    Щурм С неуточнено количество
    Хризантема С неуточнено количество
    полева артилерия
    САУ
    К 9 - 50-100
    2С 5 Хициант - 80-100бр
    Гвоздика - запитване за цена
    Тунджа -запитване за цена
    буксируеми
    Хициант /Мста - неуточнено количество
    Пион - неуточнено
    G 5 - неуточнено
    ОТР
    Точка У - 10-20 ПУ
    РСЗО
    WS 1A неуточнено количество
    WS 1B неуточнено количество
    БМП
    К 21 300-400бр
    БМП 3 400-500бр
    БМП 23 запитване зацена
    БМП 30 запитване за цена
    има запитвания за цената на полеви укрепления
    има запитвания за цени на макети
    Следва да отчетем и това което ще има към 2015 тоест до началото на подготвителния за войната период.
    Last edited by Kont; 21-04-2012, 10:13.
    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

    Comment


      #32
      Опит за анализ:
      1 Предвиденият бюджет на нашите противници ще им позволи да извършат планираните покупки.
      2 Изграждат армия с опит за баланс между родовете войски, като логично разчитат на увеличение на възможностите на ПВО за сметка на авиация. - / модератора макар че беше щедър с 24 Грипена / като че ли не възнамеряват да разчитат много на нея освен за някакво бойно дежурство на въоръжените с крилатите ракети звена, които според мен ще нанесат ответен удар или по авиобазите ни или по съсредоточените войски в началото на войната - количеството от 10-12 бр далекобойни ракети закупувани за Грипените дава основаниеза това. / не съм разглеждал щатното въоръжениена Грипените/
      3 Усилват браговата си отбрана с три комплекса /взаимнодопълващи се / ПКР - имат и достатъчно количество цеви буксируема артилерия над 100 мм.
      4 количеството танкове и бронетранспортьори и БМП с което разполагат и купуват дава основание да допуснем че подготвят да имат до 7-8 механизирани бригади и до 2-3 танкови бригади.
      5 Разполагат със значително количество САУ 122 мм и купуват 152 мм и 155 мм -
      От 18 ПУ увеличават до 30 ПУ ОТР точка У.
      6 Разполагат със сериозно количество РСЗО и ще увеличават количеството и обхвата му.
      7 Относно флота - макар и стари на ниво скраб достигат такова количество /тонаж/ и възможности каквото БА никога не е имала и няма да има .
      Почти се запитах тия хора да не възнамеряват да ни нападат в без 20 часа. Нацелили са се в Истанбулските плажове?
      ИЗВОДИ
      Всъщност имаме насреща си нахъзен , опитен и добре въоръжен противник, и прекрасни специалисти - което ни прави чест в тази игра на война, и което си е доста опасно!
      Слабите му страни са , огромното самомнение и приемането на желанато за реалност /несъобразяването с реалностите/.
      Въоръжението в по- голямата си част е от образци които са остарели и недостатъчно адекватни за типа война който се готвят и искат да водят.
      Според мен няма да успеят да надскочат шаблона и ще струпат войска в Странджа, Ихтиманско, Родопите, някъде над Казанлък и източно по Стара планина /с цел интензивно при десант/.Тоест ще разпокъсат силите си. Ако имат силна групировка в Странджа ще е опасно, в предвид евентуална контраофанзива.
      Ще ми се да чуя вашите предположения !
      За осъдените на живот и смъртта е приключение!

      Comment


        #33
        модератора макар че беше щедър с 24 Грипена
        12, не 24 . Не знам откъде дойде това число.

        Comment


          #34
          Мисля че го беше писал, извинявам се, неволно съм останал с това число в главата.
          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

          Comment


            #35
            24 е общата бройка изтребители. 12 "Грипен" и 12 МиГ-29.

            Comment


              #36
              За най-голямо мое учудване се оказа, че безпилотката TAI ANKA всъщност е разузнавателно съкровище:

              within the context of the existing project the air vehicle is configured to carry the following payloads onboard:[5]

              Electro-optic Color Day Camera (EO Day TV)
              Electro-optic/Forward Looking Infrared/Laser Range Finder/Laser Designator and Spotter Camera (EO/FLIR/LRF/LDS)
              Synthetic Aperture Radar/Ground Moving Target Indicator (SAR/GMTI)
              Inverse SAR (ISAR)
              ...
              Future variants of UAV Anka will have larger payload capacity extending its current capabilities under the following features:
              SATCOM
              SIGINT
              Armament



              Положението става много грубо

              Comment


                #37
                Mirovk написа Виж мнение
                Според мен, разсъждавайки логично (не вярвам да играят хазартно) ще имат основни сили в района Хасково-Харманли с опорни пунктове височините на Тополовтрад и тези пред Кърджали. Там ще е основната бронетехника и ПТВ-та, със силни окопани позиции на височините с арт и РЗС-та......логично е да ни чакат там и да се опитат да ни вкарат в чувала: Свиленград-Любимец
                Другата основна част (2-ри корпус) според мен ще им бъде концентрирана в района на Смядово-Дългопол (където предполагам ще има укрепена линия на възвишенията) удобна за контраатака през проходите по направление Бургас и Ямбол или за отразяване на дебаркиращи части от към морето.
                Другата им част ще бъде разположена в района на Аксаково-Балчик , където очаквам най-силната позиция с всичките РЗС , противокорабни комплекси и доста Арт.
                В центъра със сигерност ще имат съединения но те ще са мобилни (мех.бр.) и прикриващи с опорни пунктове на Височините при Тополов град (според мен те са ключови) и Странджа (най-вероятно по билата на Връх Босна и Градище ще има опорни позиции с арт).
                Т.е Според мен ще имат Бронетехника и ПТВ със самоходни дивизиони и реактивни батареи на Маришкото направление , и дефанзивно групиравка наблягаща на анти ПВО на левият им фланг с гъвкав център.
                Поне аз така бих направил.
                Извод:
                За това наблягам на отвличащи удари от 2-ри корпус , да ги ангажира и привлече внимание и да развали подготвената от тях "изненадата" при Хасково-Харманли, и разчитам на захват на височините над Тополовград което ще таправи центърът на отбраната им уязвим и ще трябва да вкарат резерви, което е нашият шанс за развиване на настъпление от 1-ви корпус.
                Именно за това и ще направим 2 подържащи удара в районите на Малко Търнова и в посока на Царево (с разузнавателна цел) за опипване на линията в Странджа.
                Ще ни трябват укрепени позиции с ДОТ и Бункери за окопаване на арт в някои райони, подготвяне на резервни позиции също, но това в следващ пост.
                От направените от СЕРЕСКЕР-а изводи мисля че, се потвърждава моето мнение:
                Наблягат на ПВО окопано в определени пунктове, и много изцяло мобилни сухопътни сили ,ще разчитат на гъвкав център и силен ляв фланг....от сводката по-горе все повече си затвърждавам мнението че, основните им сили ще са в направлението Тополовград-Елхово-Болярово и Стралджа-Карнобат-Айтос от където могат бързо да маневрират по пътя и до 2-3 часа да прикрият Харманли и Бургас , или да се оттеглят по съответните пътища към Ямбол и Руен или Сунгурларе.....очаква се маневрени бойни действия с насрещен бой и танкови сражения......мисля че, противникът подхожда като реалновременна стратегия тип РЪШ.....ще се опитат да ни изненадат.
                Пак настоявам за изграждане на опорните пунктове на отбраната.
                Sub sole nihil novi est

                Comment

                Working...
                X