Ако много настоявате, т.е. наистина това е важно за плановете ви, ще позволя два типа вертолети, но не повече от два типа. Тогава можем да приемем и твоята схема.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
ВМС
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
gollum написа Виж мнение4 + 2 "Чинуик" (6)
Comment
-
Не съм, в последно време съм почти лишен от свободно време за играта, а и по принцип, та не съм търсил нищо. Ако това трябва да е корабчето, то по-скоро е вертолетоносец, отколкото чист плаващ док. Ще трябва да го отразим. Мисля, че би трябвало да има място за поне още един-два големи вертолета, но не отбирам от тези работи, та може и да греша.
Comment
-
gollum написа Виж мнениеНе съм, в последно време съм почти лишен от свободно време за играта, а и по принцип, та не съм търсил нищо. Ако това трябва да е корабчето, то по-скоро е вертолетоносец, отколкото чист плаващ док. Ще трябва да го отразим. Мисля, че би трябвало да има място за поне още един-два големи вертолета, но не отбирам от тези работи, та може и да греша.
During the years the requirements of the Turkish Navy changed so that the size of the LPD has increased. It is estimated that today’s proposals will have a displacement between 25.000 to 28.000 tons range. The ship will have a landing deck big enough to accommodated 4 helicopters of 15 ton class at the same time. According to the RfP the flight deck should be able to support aircraft up to 35 tons weight. . The total personnel on board the ship’s crew plus air detachment and embarked troops is around 1000.
Втория вариант е турците сами да си построят кораба и май натам отиват нещата. Няколко фирми могат да изпълнят проекта, между тях е RMK Naval с горния макет от изложението DIMDEX 2012. Наточили са се като гладни вълци:
Comment
-
Juan Carlos I (L61) е почти със същото водоизместване с "нашия". И забелязвам, че може да се използва и във вариант авионосец с 30 летателни апарата на борда и във вариант док с 1200 десантчика.
Ние може да се опитаме да направим десант и да ползваме кораба там, може да успеем, а може и да не успеем. Да правим втори десант е вече почти изключено с оглед на мобилизацията и развръщането на противника.
Затова не е реално този кораб, който ще е най уникалния в цялата игра да бъде използван веднъж и през цялото време да бездейства. А войната е дълга - цели 20 игрови дни.
Затова може ли да допуснем, че ще може да използваме кораба с две предназначения - като десантен и като чист хеликоптероносач ? Тогава можем и да мислим какви ще са авиокрилата базирани на него в двата случая.
Comment
-
Твърде различни предназначения - ще изисквам да го върнете в пристанището си, преди да "смените" функционалността и 48 часа за подготовка. Можете да го ползвате само като вертолетоносач, обаче, защото нямате самолети, подходящи за базиране на него. Ф-35 от този тип не влиза в поръчката ви (то няма и смисъл, де). Поръчвате си стандартния тип за ВВС. обаче една ескадрила ударни вертолети спокойно можете да разположите на него.
Comment
-
gollum написа Виж мнениеАха. Просто като гледам макета ми се струва, че могат да се нагъчкат доста повече вертолети . Но пък не знам какво е безопасното разстояние и прочее.
А по размера на полетната палуба може ли да приемем, че едновременно могат да се обслужват, излитат и кацат 4 тежки или 6 средни хеликоптера ?
Comment
-
Сун Дзъ написа Виж мнениеДа правим втори десант е вече почти изключено с оглед на мобилизацията и развръщането на противника.
Темпово аз виждам нещата така:
- 1 фаза десантиране;
- 1 фаза връщане в пристанището;
- 1 фаза товарене;
- 1 фаза пътуване до десантната зона;
- 1 фаза десантиране;
- 1 фаза резерв;
Това означава, че тоя кораб може да стовари два десанта в рамките на 6 фази, което прави два дена. Ако има някакви проблеми или нещо непредвидено, стават три дена с голям резерв. Ако приемем, че това темпо важи за всички десантни съдове, по груби сметки за 3-4 дена (два десанта) можем да стоварим нещо от сорта на 10 000 души и доста техника. След това част от десантните съдове могат да карат още подкрепления, а тоя големия да действа като щаб, снабдителна база и хеликоптерно летище. Макар че ние вече ще владеем някакви сухоземни летища, та знам ли...
Comment
-
Не съм се изразил съвсем правилно по-горе. Защото говорех за "авионосеца" писах конкретно за него.
След евентуален успешен първи десант той ще е в пъти по-полезен като плаващо летище от това да носи още 1000 войника някъде другаде. Защото на аскера ще са му нужни провизии и боеприпаси, както и огнева подръжка.
Освен това нашите десантни съдове имат различна скорост и за да е успешен един десант ще се наложи по-бързите да изчакат по-бавните. А при фазите пропускаш едно първоначално пътуване до десантната зона. В началото на войната корабите са в териториални води. Но да се мъкне този кораб заедно с барджите на нас не ни е изгодно, той ще свърши много по-важна роля.
А не дай боже ако го гръмнат докато стоварва втори десант, ще има да разнасят осолената глава на капитана му набучена на кол и да ни се присмиват хе, хе, хе
И между впрочем колко войника побира нашата модификация на Чинук ? В уикито пише "Capacity:33–55 troops", но не намирам точно за CH-47F.
Comment
-
Прав си за десанта, ти най-добре ще прецениш кой кораб за какво и с каква скорост да се използва.
Нямам представа къде ще са корабите в Ч+0. Не виждам причина да са в турски териториални води.
Относно хеликоптерите, аз на предната страница си написах мнението. Според мен сегашните Чинуци не са за този кораб, а за специалните сили. Този кораб ще се комплектува с някакви бъдещи Чинуци като част от съответния проект. Не съм срещал информация, че настоящите Чинуци са за този бъдещ кораб. Тоест, не е ясно дали десантните машини ще са CH-47F. Това обаче си е мое мнение, не е изключено да греша.
Иначе, хеликоптерите карат по 33 тежко екипирани или по 55 леко екипирани кашици.
Comment
-
Кухулин написа Виж мнениеНямам представа къде ще са корабите в Ч+0. Не виждам причина да са в турски териториални води.
Comment
Comment