Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВМС

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Окей, аз мога да си представя, че успешно овладяваме някакъв североизточен район, осигурявайки по въздух и море снабдяването. Имаме сили, наистина. Каква обаче е целта на тази операция? Как ще ни помогне за победата? В смисъл, по оная сметка с точките...

    Comment


      #17
      Според мен имаме 2 вариянта за успешен десант:
      Първо подавяне на противниковите ВМС ,блокиране на пристанищата, Превъзходство във въздуха
      1.Десант в района на Созопол и атака за овладяване на морската им база, като част от оперативният план по обкръжаване на Сакарската групировка, цел подържащ удар за разделяне главните сили на противника в две направления и попречване на концентрация и оттеглянето им по посока на Бургас.....по това време нашият корпус ще трябва да е заел гр. Средец и отрязал комуникациите на противника.....в по-добрия случай, 1-2 батальона да са достигнали Бургас и да е започнало обкръжаването му.
      2.десант в района на Равда и нанасяне наудар по посока на Айтос-Карнобат-Стралджа прекъсвайки комуникациите им и пътищата за отстъпление на север....има предпоставки да ги вкарамев Ямболски чувал. Ще ангажират резервите им , при надделяващ противник ще се оттеглят с бой по посока Карнобат-Болярово със цел съединяване с настъпващият ни корпус и излизане в гръб на противниковите съединения.....
      Sub sole nihil novi est

      Comment


        #18
        Kont написа Виж мнение
        6. десантни средства

        5 танкодесантни кораба:
        2 х клас Sacurabey
        1 х клас Osmangazi
        2 х нови

        1 плаващ док/хеликоптероносач - нов

        8 х нови танкодесантни катери
        20 х стари танкодесантни баржи (от 24 налични)
        12 х стари десантни баржи (от 16 налични)
        Струва ми се, че тук липсват 8 нови кораба от типа на C-151.

        First New LCT Handed Over To The Turkish Navy

        Length o.a: 79,85m
        Beam: 11,70 m
        Displacement 1155 tons full load
        Speed: 20kts
        Range: 400 nm / 16 kts
        Propulsion: 2 x 2320 kW
        Weapons: 2 x 25mm; 1 x 12,7mm
        Crew: 22
        Cargo: 320 tons / 250 troops
        Това са още 2000 души и 2560 тона техника, не е за подценяване.



        Обаче след кратко търсене установих, че турския флот не притежава НИКАКВИ средства за атака по наземни цели. Дали съм пропуснал нещо?

        Comment


          #19
          Именно, да се самоцитирам:
          8 х нови танкодесантни катери
          Но това не са баш "кораби", по-скоро нещо средно между десантни баржи и кораби.

          За атака на наземни цели турските кораби имат артилерия (като всички други ВМС). Корветите и половината фрегати са с по едно 75 мм оръдие (слаба работа за тази цел), но останалите са с 127 мм оръдия (доста добри за тази цел).

          Това са още 2000 души и 2560 тона техника, не е за подценяване.
          "или", а не "и".

          Comment


            #20
            gollum написа Виж мнение
            Именно, да се самоцитирам:
            Да, току що схванах ситуацията. Турските LCM Sınıfı Çıkarma Gemisi са всъщност New LCT class, а C-151 e всъщност турското C-117 class. Аз си мислех, че става дума за друга партида.



            Иначе артилерията ясно, ама ракетки това онова...

            ПП

            gollum написа Виж мнение
            "или", а не "и".
            В смисъл, един човек да е равен на един тон товар? Ммм...

            Comment


              #21
              Не, в смисъл, че има място за определено количество товари (не всичко опира до тонаж, но и до "място"). Можеш да натовариш Х хора и Х бронетехника или някакво комбинация между тях. Могат да носят 320 тона товари или 250 души (250 души, разбира се, заедно с екипировката не надхвърлят 30-40 тона), но хората заемат място. Грубо казано, едва ли има повече от 750 м2 място за хора и товари. 250 души вероятно заемат поне около 500 от тях. Много грубо казано, разбира се. Обикновено товарът е или 1-2 танка (бронетранспортьори) или определено количество пехотинци, или само припаси, или комбинация от трите).
              Но това са относително бавни съдове. И уязвими. Можете да ги пуснете и сами или да ги транспортирате и "зареждате" от по-големите десантни кораби.

              Comment


                #22
                Ето организация на Морска пехотна бригада:
                Marine Infantry Brigade (BRIMAR)
                Headquarter Battalion, with 1x Headquarter, 1x Signals and 1x Military Intelligence Company.
                1st Landing Battalion, with 1x HQ & Service, 3x Naval Fusiliers and 1x Weapons Company.
                2nd Landing Battalion, with 1x HQ & Service, 3x Naval Fusiliers and 1x Weapons Company.
                3rd Mechanized Landing Battalion, with 1x HQ & Service, 2x Mechanized (AAV) and 1x Tank Company (Leopard 2E)
                Reconnaissance Battalion, with 1x HQ & Service, 1x Reconnaissance and 1x Motorized Reconnaissance Company.
                Artillery Landing Group, with 1x HQ & Service, 2x Field Artillery (105mm Mod. 56), 1x Self-propelled Artillery (155mm M109A2) and 1x Air-Defense Artillery Battery (Mistral).
                Amphibious Mobility Group, with 1x HQ & Service, 1x Engineer, 2x Amphibious Assault Vehicle, 1x Anti-Tank (TOW), 1x Boat and 1x Beach Mobility & Support Company.
                Combat Service Support Group, with 1x HQ & Service, 1x Transport, 1x Medical, 1x Supply and 1x Maintenance Company

                Ако окомплектоваме нещо такова няма да е проблем задържането на плацдарма след десанта.
                Sub sole nihil novi est

                Comment


                  #23
                  Откъде са данните? Според мен е пропуснат танковия батальон. Разбира се, мога да ви оставя само една рота вместо четири .

                  Comment


                    #24
                    Колеги паши, ние забравихме за флота , а той играе немаловажно дело в нашите планове! Докато не е станало късно, моля да разнищим огневите възможности на флота и ако е нужно да изпращаме в корабостроителниците за довъоръжаване!
                    Баш Капудан паша , я чоджум, доложи какви са ти огневите възможности!
                    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                    Comment


                      #25
                      Правя си аз едни сметки, само да не излязат криви
                      Съвсем скоро и подробно ще пусна тук всичко да го обсъдим.

                      Comment


                        #26
                        След проверка на ТТ данните:
                        подводниците и от новия и от стария тип са добри имат 553 мм ТА и едните и другите стрелят с ПКР Харпун, освен торпеда.
                        Всички фрегати и корвети имат ПУ Мк 141 за ПКР Харпун а фрегатите и Мк41 с които се осъществява пуск на ЗУР и на Томахок. На новите артилерийският калибър е 76мм и само на по старите е 127мм автоматично оръдие с 10 изстрела управляеми боеприпаси в минута и 20 изстрела неуправляеми и имат по едно оръдие от посоченият калибър.
                        Не ви ли се струва слабо за арт поддръжка на десант.
                        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                        Comment


                          #27
                          След проверка на ТТ данните:
                          подводниците и от новия и от стария тип са добри имат 553 мм ТА и едните и другите стрелят с ПКР Харпун, освен торпеда.
                          Доколкото видях, само новите могат да изстрелват "Харпун" през 4 торпедни апарата. Старите имат такава опция, но вашите са без нея.

                          Фрегатите ви половината са с 76 мм, другата половина с 127 мм. Корветите са с 76 мм. Не знам въобще да имат управляеми боеприпаси - не съм срещал никъде подобна информация. Не съм сигурен, че има разработени за този тип оръдия.

                          Comment


                            #28
                            В чаршията отдавна бях пуснал оферта за управляеми 127мм Vulcano с обсег 100 км.
                            Има и 76мм управляеми, но според мен е безсмислено.

                            От турските фрегати Барбарос (4) Явуз (4) и ТФ-2000 (4) са с 127мм оръдие, общо 12 бр. Не знма ти от кои си ни дал.

                            Барбарос и Явуз имат по 8 клетки VLS, ТФ-2000 имат по 32 клетки VLS.

                            Освен това сега забелязвам, че ТФ-2000 вероятно ще е въоръжена с RBS15 Mk.III или SSM, които могат да поразяват наземни цели до 200 км. Много полезно, стига да го признаеш.

                            TF2000 class frigate

                            Comment


                              #29
                              Нееее! днес проверявах преди час и старите стрелят харпун от ТА. Ми така си пише в ТТ данните на въпросното автоматично оръдие че стреля с 20 неуправялеми в минута или 10 управляеми боеприпаса.
                              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                              Comment


                                #30
                                Хъм, сега погледнах за тези италиански снаряди, но изглежда те са за техните морски оръдия (тези), а не за тези, с които са екипирани вашите фрегати. Т.е. - не става. Тук намерих подробно информация (някакъв форум).

                                Да, тип 209/1400 (имате 8) също могат да ползват "Харпун"-и. Да речем, че и двете, които съм ви дал (от осемте) са от този тип. Така че осемте ви подводници могат да ползват ракети.

                                Comment

                                Working...
                                X