Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развитие на сухопътните сили

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    К9ките нека са си там, ама разликата между тях и БМ-30 е един човек разчет(при Смерча са 4ма, при М109А6/К9 са 5) което си има съответните финансови изражения като за няколко БМПта(или каквото там се сетите дето ни е кът) на общото количество закупено въоръжение, да ме прощавате за микромениджмънта
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Това е ясно, мисълта ми бе, че можете и директно да си добавяте персонал от съответните графи, за да симулирате неща, които ги няма в списъка.

      Comment


        Такааа след като надуването на сапунени мехури в темата за пазара върви с пълен ход, да взема да покажа и нещо реално. В прикачения файл е тунджанската линия. Червеното е полосата за осигуряване и граничните минни заграждения. В полосата смятам да държа до три механизирани батальона със самоходните им минохвъргачки(те, гаубичната артилерия и реактивната артилерия заедно с част от силите за ПВО - примерно зенитния ракетно артилерийски дивизион дивизион на съответната бригадна група и единия БУК в Ямбол) ще са ми силите в готовност номер 1 преди началото). В предната част на зоната на добре "укрити" (така че все пак да се виждат, макар и след доста дирене) мисля да дислоцирам 15 ЯМБР(К) или 15та Ямболска механизирана бригада (картонена) и да оставя един радиотехнически батальон да симулира активен радиотрафик със "щаба" в Лесово от дивизионния щаб в Ямбол (надлежно шифрован и с нужния драматизъм, та турското радиоразузнаване да си помисли, че ни е насмело).
        Синьото са ми основните позиции и опорни пунктове. Местата за постоянна дислокация смятам да са около Бояново и Елхово
        Attached Files
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          Сухопътните горе-долу ги уточнихме, вече дайте да се съсредоточим върху плановете.

          Comment


            Зони за отговорност на командирите. Ресурсите ще се разпределят от запад на изток както следва - 35%, 45%, 20% (грубо казано).

            Нещо множко ми се вижда направлението на Моряка като големина, но пък е логично откъм география. Ако имате забележки, коментари и други - казвайте.

            Също така моля сухопътните командващи да дадат планове за това къде искат мини (имат съответно 40/60/20 км мини), колко и какви укрепления искат и как искат да ги разположат.
            Attached Files
            Last edited by Пилот; 06-04-2012, 00:41.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              В тоя ред на мисли мойте са по-горе. Червената линия по самата граница е двуредно минно заграждение, което на тая дистанция би трябвало да е прострелваемо от бригадната артилерия разположена в зоната за осигуряване. Идеята е да водим сдържащи боеве в първите 12-24 часа докато частите от Елхово и Болярово си заемат основните позиции(сините кръгчета и линийки). Смятам да обърна всяко едно село, горичка на опорен пункт и да ги държа маскимално дълго и с максимално много загуби. Ако въобще ми се паднат някакви танкове мисля да са ми на границата с Крамер, за да мога да организирам някоя флангова контраатака ако стане голям пробив. Горе долу това.

              П.с. Конта май добре се върза на сапунения балон
              Last edited by Sailor_Malan; 06-04-2012, 13:55.
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                Конт може и да се е вързал и да вярва по подразбиране в победата си, което естествено е от огромна полза за нас, но гледайте с Одзава да не прекалявате.

                Танкове ще имаш, но малко и контраатаките ще са само при голяма нужда или възможност. По принцип поне аз ако бях от турската страна на твоя фронт бих опитал да тръгна с танкове по пътя и междувременно да направя обход близо до горите на Странджа с цел двете групировки да се срещнат около Елхово.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  Да това е вариант, но за да се избегне трябва да знам къде ще са линиите в Странджа, защото принципно имах идея линията да продължи или към Факия или към Горно Ябълково, за да стане единен фронт с източното и западното направление, в такъв случай в червената зона ще е само картонената бригада, а всичко останало ще си е на постоянните позиции, мините по границата в тоя случай пак ще са си в обсега на К9, а и на буксируемата артилерия
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    Амазон ще се появи чак понеделник, но по принцип в Странджа аз ако бях на негово място щях да пазя кръстовищата и да оставя някакви леки сили между тях да прикриват и да викат артилерията около кръстовищата. Сигурно една бригада ще има някъде под Средец да кажем за да може да пази флангът ти, но това ще е всичко.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      Eто лека промяна на линията. Ще я продължим до първите странджански възвишения, за да избегнем подобно вклиняване, само че ще трябва да поддържам бригада и половина в седмицата преди началото на войната на нея
                      Attached Files
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Хм, трябва да въведем някаква станднартна маркировка за разпределение на силите, само на пейнт няма как да стане, а и в момента и ти и Одзава ползвате различни маркировки. В общи линии си мислех да правим нещо ала НАТО - ето ви ги различните символи тук, Голъм ако има забележки да каже за да може да се систематизираме като хората, има си и символи за макетите, единствено не видях мини и укрепени линии:

                        Article on NATO military map symbols, supported by twenty five illustrations


                        Поне на корпусно ниво разпределението е:
                        I корпус - Крамер
                        II корпус - Моряка
                        III корпус - Амазон


                        За самото ти разпределение - както е нарисувано не си личи много какво искаш да правиш, нито как смяташ да си концентрираш силите. Например покрай пътя и където е равно искаш няколко последователни линии и минни полета, а в горите тази нужда ще е по-малка. Също така предлагам отбраната до 4-5км преди онзи първи път по границата да е подвижна и да не се хвърлят твърде много сили за да не ги изяде за нула време артилерията на лошите.
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          И да питам Голъм - ние червените ли сме или сините?
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            Maле! Тия дни ще ги дорисувам и със знаците тогава. Иначе идеята ми беше, че синьото са ми основните позиции и опорните пунктове, а червеното полосата за осигуряване, където ще е на позиция картонената бригада и мините по границата(по-горе е описано) всъщност в първите 8-10 километра след границата не смятам да държа никакви живи войски (освен може би да изнеса там някой и друг коректировъчен пост), смятам само да ги оставя прострелваеми с 152/155 мм. артилерия и тежките РСЗО(ако ми купиш Смерч или Ураган разбира се) да са в очакване турската артилерия да се обади, така и така Зоопарка може да целеуказва и на Смерчовете, че и да обработва(разбирай подава цели към огневите средства - стволни и РСЗО) доста цели за минута, а Смерча има обсег към 70 км. и турската Фитрина или както там се казваше оная 155 мм. самоходка способна да стреля на 70 км. никак не е в безопасност даже стреляйки от максималния си радиус. Даже обмислям заредения боекомплект да е комбинация термобарични+бронебойни+ОФ, а втория на ТЗМите да е термобаричен само примерно(с цел удари по пехотата и леката бронетехника)
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              По принцип ще е добре да ползваме каквото ползва Голъм за обозначения, със същите цветове и т.н. (моля Голъм евентуално да даде модели). Не може да преувелича значението Голъм перфектно ясно да разбере какво искате от войските си - иначе ще стане мазало на вашия фронт много бързо. До известна степен рисуваниците сега са тренировка в ползването на Фотошоп и подобните му (моля Голъм за съвет ако има нещо по-просто и лесно) за реалната обстановка когато ще има изпуснати комуникации (загубените писма симулират хаоса на войната), частите няма да се движат точно както си ги представяме, ще има заблуди от врага и т.н. И тогава е важно всичко да ни е ясно и изчистено на карти и рапорти за да не загубим връзка с реалната картина.

                              Иначе предполагам ще е добра идея да имаш някакви леки сили които да отстрелват вражите сапьори и да насочват артилерията, примерно някакъв разузнавателен батальон пръснат отпред или от сорта.
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                Аз ползвах Пейнта на Windows за рисуване. Малко съм скептичен да оставям каквото и да е в първите 8 километра(искам да са зона за избиване и движейки се през нея, за да влезе в контакт с предните ми позиции противника да е обект на въздействие на всичко над 7.62х39 мм) освен коректировъчни постове или да задам сектори на обстрел на стволната артилерия, така че точно пред мините да има огневи вал но мога да помисля за оставяне на лек пехотен батальон сред макетите, таман ще станат по-реалистични
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X