Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси към Посредника на играта (български отбор)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Няколко бързи въпроса:

    1. Летището някаква абстракция ли е, или го смятаме спрямо конкретното? Питам защото и Граф Игнатиево, и Безмер, и другите наши летища често имат поради направата си в миналото множество укрепени стоянки (някои просто с бетонни/земни насипи, някои са хангари-бункери), които са значително повече от нашите възможности да ги напълним със самолети. Това надявам се намалява шансовете да бъдат улучени нашите самолети по тях? (Пример - Граф Игнатиево поне по това което разпознах на Гугъл Ърт има 36 хангара-бункери, 19 стоянки с насипи, 24 нормални стоянки, 6 големи хангара. При базиране на 6 самолета на летището шансът да се улучи самолет с 1 попадение в летището е 6/85, отделно укрепените места подпомагат намаляването на пораженията)

    2. Гранична полиция има около 5 катера които са достатъчно големи да се ползват за 5-10 мини, може ли да ги ползваме за спомагателни минни заградители?

    3. Към началото ако си дал цена на минните полета предполагам имаме онези 120км + каквото си купим, да се разполага по приграничната зона?
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #62
      1?) летищата ще са абстракции - грубо казано, "военна база", която си има укрепени стоянки/хангари (примерно, всяка за 40 машини), "летище" (гражданско/военно) без укрепени стоянки и "писта", която има само писта и нищо друго.

      2?) Граничната полиция има катери, но те не могат да се ползват за тази цел. Говорих с Одзава. Така че оставате само на специализираната техника. Мнението ми е окончателно. Ако искате, можете да си купите минни заградители, стари или нови.

      3?) Цената на минните заграждения е за тези 120 км единично смесено минно поле.
      Приемам, че на склад имате достатъчно за 300 км единично смесено минно поле. Каквото искате отгоре, ще трябва да се закупи по тези цени.

      Comment


        #63
        За 1 и 2 - ок, за 3 малко уточнения - по принцип мисля, че точно мини си имаме в много големи количества по складовете и настоявам за повечко ако ще трябва предварително да имаме мините на склад преди конфликта (дори Сун Дзъ май твърдеше, че мини бол). За 120-те км - тоест те не ни идват на готово поставени, а за да ги сложим трябва да платим 24 млн?
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #64
          За 120-те км - тоест те не ни идват на готово поставени, а за да ги сложим трябва да платим 24 млн?
          2,4 млн. $, а не 24 (120 * 0,02 = 2,4). Можеш да приемеш, че цената не е за самите мини (толкова), колкото за цялата юридическа галимация - все пак, не искате да ги поставяте на граничната линия, а "някъде другаде", т.е. в нечии земи, които трябва да се отчуждят и прочее. Ако ви е много, ще помисля да ви го "спестя" но не мисля, че е много .
          Имало е . Все пак сме страна по определени договорености, които забраняват мините, така че едва ли ще произвеждаме много, освен за външния пазар, а каквито количества още има, вероятно ще бъдат унищожени дотогава. Затова и ви давам свободни 300 км. Мога да помисля за още, но не кой знае колко повече. За повече ще трябва да се плаща.
          Цената е отражение на способността да се произвеждат. Принципно мога и безплатно ад ги дам, но тогава няма да имате никакво ограничение . Впрочем, ще помисля, мога и безплатно да ги сложа.

          Comment


            #65
            Прав си, не се бях замислял за това. Само си представих как отива някой офицер в селското кметство и подава документ "моля тук сега да ви минирам 1000 декара от землището" - култ

            Между другото на Одзава хората от гранична и военна полиция които си му отпуснал се водят полупрофесионалисти по таблиците?
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #66
              Голум, появи се следния момент - турците не са си проиграли варианта с китайските баржи, ако изобщо са решили да ги купуват. Ако са решили и купили обсъдете още сега проблема със стоварването на техниката на необорудван бряг от тези кораби. За да не се получи - може, може, вече ги купихме.
              Има няй малко 3 момента, които правят невъзможно използването им като обикновени десантни средства:
              1/ конструкция на форщевена, непредназначен за излизане на брега
              2/ незащитени винтове
              3/ високо разположена рампа
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                #67
                Те нали са за директно разтоварване на пристанище или поне аз така разбрах? Т.е. където е достатъчно дълбоко и има висока равна повърхност (бетон, асфалт), т.е. оборудван бряг. За другото си имат десантни баржи.

                Comment


                  #68
                  Да. Така е.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #69
                    Гърция е изцяло черна дупка по височина, нали? Зная, че самолети не прелитат оттам, но същото важи и за снаряди/ракети на артилерията, нали?
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #70
                      да.

                      Comment


                        #71
                        Може ли да ползваме два контейнерни влака на БДЖ, на всеки от които освен гражданските контейнери да има и по 5 такива с 3М54 Клуб-К? Единия евентуално ще се движи по линията София-Бургас(така, че основно да се намира в района Пловдив-Бургас), а другия примерно по някой подбалкански маршрут или из Искърския пролом?
                        Предполагам ползването на средствата на държавна компания като БДЖ няма да ни струва нищо освен поддръжката? Не планираме влаковете да се движат преди февруари 2024, или поне не с Клуб-К
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          #72
                          не, защото не съм нанасял ЖП-линии по картата - нямам и намерение да го правя. Ако искате - вариант на камион или на каквото там го слагат.

                          Comment


                            #73
                            И на камион става(даже много по-добре), остава само да видим имаме ли пари за ракетите.
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              #74
                              Чудех се къде да стане, май най-добре тук. Миналата седмица от четвъртък до неделя бях в Златните, така че докладвам рекогносцировката на крайбрежието:
                              - района Сарафово - Елените (с изключение на косата пред Поморийското езеро) предлага възможности за стоварване на десант и бързото му развръщане в дълбочина.
                              - Същото е в района Ираклий - Шкорпиловци
                              - останалите райони представляват тесен плаж над който господстват доста високи и стръмни хълмове. В тях е възможно стоварването единствено на пехота, без транспортна техника.
                              - За районите южно от Бургас впечатления не успях да си създам, поради факта, че шофьора на автобуса отказа да се приберем през Приморско
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                #75
                                Бърз въпрос към Голъм - как точно ще се смятат действията на хеликоптерите? Защото в момента доколкото разбирам ако има сложени някакви ПВО сили на армейско ниво и по примерно бригадата която пазят не се стреля, то ПВО-то си мълчи. Тоест хеликоптерите могат да прелетят над линията на фронта без да стрелят необезпокоявани и да нападнат цели в дълбочина?
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X