Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това беше, предаваме се .

    Comment


      Това беше, предаваме се .
      Не се прави така. Трябваше първо тях да попитаме дали не се предават. Можеше и да се предадът

      Благодаря на всички за прекрасната игра и особено на водещият създал играта и подържал я толкова време. Мислех евентуално да отложим още един ход за да опукам Москва(за това и беше този десант) като добър завършек на играта, но на първият вариант на картата я нямаше 8-ма руска армия(или аз не съм я видял). Както и да е, сега или следващият ход, все тая.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        А защо не удари директно по Петербург? В тази ситуация е по-скоро риск или нищо .

        Comment


          gollum написа Виж мнение
          А защо не удари директно по Петербург? В тази ситуация е по-скоро риск или нищо .
          Ако играех срещу някакъв шматарунгел щях. Обаче да очаквам от Пилот такава грешка е нереално(да остави няколкото корпуса без заповеди за защита към Ливония и да загуби арсенала, цяла нова армия и може би дори играта). За това реших да се изгавря с Москва. Но с конната армия в Петербург която ще е активна за следващият ход и това вече е невъзможно Тоест възможно е с откачане на три от корпусите и атака към Петербург и Москва но ще е според зависи.
          Междо другото не се вижда на картата какви заповеди са имали корпусите в Петербург. Нека Пилот или Воланд да кажат.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Да питам присъствуващите дали биха играли проста космическа игра, даже по-проста от тази, освен май флотската логистика; още не съм решил точно колко просто ще е достатъчно интересно, но да си попитам.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Да, зависи от заповедите и, да, рисковано е. Но пък в такава ситуация без наистина голям риск едва ли може да се постигне нещо трайно.

              Империал, от мен имаш положителен отговор, особено щом ще е простичка игра. Самият аз подготвям нещо и макар да го движа бавно (искаше ми се първо тази игра да свърши), вече е в достатъчно заключителна фаза, та живот и здраве може да започне сравнително "скоро", та ще имам време само за нещо простичко. Мисля че няма проблем две игри да вървят едновременно, особено при такъв темп (един ход на седмица).

              Comment


                Ъпдейт на картата, добавяне на едно сражение (в Пиемонт) и съответна промяна в разходите на Франция. Промених основния пост.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Петербург беше подсигурен отвсякъде доколкото разбирам правилата, нямаше шанс за атака там този ход. Освен с много сериозна инвестиция в нови десанти със сегашното положение още този ход конната армия ще е обградена и унищожена на следващия - взеха се мерки, просто с Швеция винаги съм го водил война на изтощение и всичко е сметнато до край. Освен това на идния ход щеше да има със сигурност от 90% пробив на техния фронт и оттам нещата падаха главоломно, конната армия ако си беше стояла вкъщи щеше да помогне много повече имхо.

                  Аз предлагам ако имаме време всеки един от нас да пусне по няколко реда анализ на ситуацията от неговата си камбанария, ще ми е интересно да видя кой какво е мислил Аз сега имам малко ИТ грижи, но утре ще гледам да пусна бърз анализ кое какво съм правил и защо последните ходове на войната + допълнителни цели.

                  За нови игри - аз съм си винаги готов, още повече, че след 2-3 седмици най-накрая хаосът от последните 6 месеца ще се е махнал и ще имам повече време.
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    Аз може би довечера с анализ.

                    Освен това на идния ход щеше да има със сигурност от 90%
                    Този щях да издържа(зависи от твоите заповеди) с верижна взаимна подкрепа на армиите в посока от дясно-наляво. Следващият, или по-следващият ход обаче щеше да пробиеш.

                    конната армия ако си беше стояла вкъщи щеше да помогне много повече имхо.
                    Разбира се, но без особен смисъл. Щеше да удължи нещата няколко хода. Или дори над 5 хода. И какво от това.

                    Петербург беше подсигурен отвсякъде доколкото разбирам правилата, нямаше шанс за атака там този ход.
                    Ако не си дал заповеди защита, или атака на 4-те корпуса, Петербург падаше. Имаш сила 6 срещу атака 12. А 8-ма армия намаше да е активна на този ход.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Тю, що така се предадохте без време, аз мислех да налазя у швабско иначе бойния план да се вклиня в Южна Германия и да изляза в гръб на германските армии във Франция общо взето беше взел да действа. Иначе докато бях руски генерал ми се щеше да налазим Германия координирано от две страни, обаче французите юнашки се помайваха, иначе много отдавна да бяхме приключили с германците. Впрочем тогава идеята беше да се занимаваме с противниците един по един(Швеция беше първа по инвентарния списък) но австрийците малко форсираха нещата нападайки Италия, а кайзера ги омаза съвсем обявявайки война на света(японския му колега май му викаше сепуко на това) и после Петербургското общество на любителите на пица и спагети Имени Гарибалди (ефемизъм за Лейбгвардейкия хусарски на Нейно Величество Александра Николаевна полк и на снимката нейде из темата са хусари от този полк) някакси предреши нещата. Иначе като османлии успяхме да постигнем хубава координация с руснаците. Те удариха рамо за Гърция, ние за Румъния, ние пазихме Щирия, те пък помагаха за Горна Австрия.
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Imperial написа Виж мнение
                        Да питам присъствуващите дали биха играли проста космическа игра, даже по-проста от тази, освен май флотската логистика; още не съм решил точно колко просто ще е достатъчно интересно, но да си попитам.
                        Да, с удоволствие.
                        "Далеч съм от мисълта си"

                        Comment


                          По случай юбилейния ход, да публикувам снимка на една много подходящо изглеждаща торта:

                          Ако някой се съмнява - съвсем истинска си е.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Sailor_Malan написа Виж мнение
                            Тю, що така се предадохте без време, аз мислех да налазя у швабско иначе бойния план да се вклиня в Южна Германия и да изляза в гръб на германските армии във Франция общо взето беше взел да действа. Иначе докато бях руски генерал ми се щеше да налазим Германия координирано от две страни, обаче французите юнашки се помайваха, иначе много отдавна да бяхме приключили с германците. Впрочем тогава идеята беше да се занимаваме с противниците един по един(Швеция беше първа по инвентарния списък) но австрийците малко форсираха нещата нападайки Италия, а кайзера ги омаза съвсем обявявайки война на света(японския му колега май му викаше сепуко на това) и после Петербургското общество на любителите на пица и спагети Имени Гарибалди (ефемизъм за Лейбгвардейкия хусарски на Нейно Величество Александра Николаевна полк и на снимката нейде из темата са хусари от този полк) някакси предреши нещата. Иначе като османлии успяхме да постигнем хубава координация с руснаците. Те удариха рамо за Гърция, ние за Румъния, ние пазихме Щирия, те пък помагаха за Горна Австрия.
                            Тя Германия след 3-тия ход това и чакаше, ама на, нападнахте Австрия и оплескахте нещатата. Докато Австрия ми пазе Юга нямаше да имам никакви проблеми да се задявам и с Русия, и с Франция. Иначе смятам, че не трябваше да има толкова време преди самата игра за дипломация, щото явно по-голямата част от дипломатичността приключи още преди да почне играта.

                            Comment


                              Иначе смятам, че не трябваше да има толкова време преди самата игра за дипломация, щото явно по-голямата част от дипломатичността приключи още преди да почне играта.
                              За мен дипломатическата ситуация се реши някъде около първи-втори ход (по-скоро втори), но не преди самата игра. Макар че основната ми активност май беше точно някъде между двата хода. Въпросът не е толкова в това има или няма време, колкото в това какви са вътрешно игровите (системни) дипломатически стимули и условия за победа.

                              Comment


                                Беше добра игра

                                Франция, в положението в което беше, си разчиташе на дипломацията, е, подкрепена от гьостерицата, разбира се.

                                Имах два варианта:
                                1. да се разбера с Германия и да действам на юг.
                                2. да се разбера с Испания и ща, не ща да, трябва да действам на север.

                                Честно казано, Англия не играеше голяма роля в планирането ми. От втори-трети ход тя искаше помощ за разни морски разходки, представям си ние да трябваше да поискаме нещо от нея.

                                Предпочитах в началото вариант едно, но там се случи следното - Дийп предложи това, което и иначе можех да взема, а насреща не даде съюз. Ясно беше, че е с Австрия. Аз не бих действал така на негово място, но той си знае. Малко по-късно, това си е вече за бялата дипломатическа книга, нека съюзниците разберат, че не сме били без своите дилеми, имаше вариант и да стигнем до примирие. Той го предложи, но аз го оставих без отговор, защото вече си воювахме съвсем на "сериозно".

                                Но така или иначе, на север Франция не можеше да вземе кой знае какво. Проста география. така се наложи, все пак, воювахме там.

                                Много, много съм ролеви ядосан на Крилов и Империал, че направиха Русия толкоз силна. това беше грешка, за която всички платихме, и дори ние, които сме сравнително далеч. Балансът беше зле ударен. На изток вече нямаха нужда да се съобразяват с нас, такаче забележките за нашето потуткване от страна на Топкапъ, са излишни.

                                На юг, Испания веднага предложи съюз и ние с радост го приехме. Този съюз ни беше основната ос през цялата игра и той изигра своята жизнена роля. Все пак винаги държах по някой и друг корпус около някоя и друга тяхна провинция. Не знаех кой, в какъв момент може да се окаже по-учтив от мен към Мадрид.

                                Е, какво да се направи- експанзия беше възможна само към Италия. Оревахте орталъка за тази Италия, и съюзници , и врагове, и най-вече самата Италия. Италия си е заден двор на Франция, ако щете геостратегически. Поне северните и части. Смятах да си ги взема. И без друго по сила беше нещо като Гърция.

                                Иначе поувеличих флота - все гледах към Малта, Кипър и Гибралтар, ако Грей почне пак да пинг-понги, но до там не се стигна. После навлязоха сметките с конните армии, и геймърджийството, а и работата ми ме пооткъсна. Благодаря на гейммастера и на всички участници. Беше забавно. Пак да кажа, трябва си повече ролплейнг елемент.

                                Comment

                                Working...
                                X