Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    На мен ми харесват материалите във вестника, но биха били по-на мято в един независим вестник а не в официалният белютин. Например от къде от страни тръгна легендата за Остта. Айде ние с Германия имаме пакт за ненападение за да можем да си оголим границата един към друг и да не се притесняваме, ама например как е включена Швеция в този предпологаем съюз - Швеция нее участвовала във война на страна на Германия, не се е сражавала с Англия, да не говорим пък да е имала някакви сношения с Австрия. Следователно предположенията на журналиста са по-скоро опасенията на играча и най-вероятно се основават на информация получена от него като играч например. Опита си е опит, но хората сме си хора, можем да се правим на богове но сме далеч от тях
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      Поредният дипломатически успех на Виена, малка стъпка към пълната победа

      Comment


        Австрия в тази игра има малко дипломация като цяло и тя трудно мооже да се нарече успешна. Което си е вярно вярно си е. Но да се създаде съюз от 6 държви за мен е по-голямо поражение ибо е абсолютно признание за собствена безпомощност и слабост. Типично за Франция все пак, ама незнам как другите са се забъркали с това Честно казано очаквах епична война 4 на 4 (Испания е на майната си) на няколко фронта, ама явно или аз или Чизмаров в някоя от миналите игри сме нагнали бая страх на някои лица
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          Ами погледнете си реакциите в международния отдел на различни събития, разгледайте картата - после пак ще говорим. Това впечатление се създаваше отстрани - без човек да е играч и де е "навътре" в нещата. Съвсем същото важи и за "Зиг-заг"-а. Т.е. и да не бях играч, а само журналист, пак щяха да напиша същото. Без каквато и да е "вътрешна информация". Затова и пиша, че умея да разделям ролите. И това, според мен, се вижда във вестника.
          Тук по-скоро говори нещо друго, но да не задълбаваме в темата.

          Comment


            О, Крилов

            Comment


              Излезе ли новия вестник, че тук се обсъжда какво пише, а аз не намирам нов брой на сергиите в Мадрид.

              Comment


                Не, не е излязъл. Може би утре.

                Comment


                  Броят предстои да бъде написан и утре ще го оформим с Голъм.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    gollum написа Виж мнение
                    Ами погледнете си реакциите в международния отдел на различни събития, разгледайте картата - после пак ще говорим. Това впечатление се създаваше отстрани - без човек да е играч и де е "навътре" в нещата. Съвсем същото важи и за "Зиг-заг"-а.
                    Ами тогава сигурно няма да ти е проблем да изброиш тези събития говореище за съществуването на съюзите
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      Разбира се, че няма да ми е проблем, но време не ми достига (то си беше очевидно, още повече, че далеч не само аз съм стигнал до този извод). Трябва да подготвяме броя, че инак и до четвъртък няма да излезе.

                      Comment


                        Мхм, разбира се
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          Качвам информацията за ход 4 отново отгоре, че вече е две страници назад
                          А за ход 5 съм получил вече заповедите от един играч.

                          Картата от ход 4
                          Сражения:
                          Сражение в Лиеж
                          Германски сили, атакуващи откъм Бреда: 2ра армия (5 ПК), 6та армия (5 ПК), общо сила: 40
                          Френски сили: 1 ПК без щаб, заповед отбрана откъм Бреда, сила: 3
                          Резултат и загуби: Лиеж е превзет, французите губят 1 ПК.

                          Сражение в Ломбардия
                          Австро-Унгарски сили, атакуващи откъм Тирол: 2ра армия (5 ПК) и 3та армия (5 ПК), общо сила: 40
                          Италиански сили: 5 ПК и 1 КК без щабове, със заповеди за движение, общо сила: 8
                          Резултат и загуби: 1 ПК от Австрия, 4 ПК от Италия. Ломбардия е превзета. Останалите италиански сили отстъпват в Тоскана.

                          Сражение в Нови Пазар
                          Османски сили: 1ва армия (5 ПК), 2ра армия (5 ПК), общо сила: 40
                          Австро-Унгарски сили: 4 ПК без щаб със заповед отбрана откъм София, общо сила: 12
                          Резултат и загуби: по 1 ПК от страна, австрийските сили отстъпват към Рагуза.

                          Сражение в Източна Галиция
                          Руски сили, атакуващи от Молдавия: 4та армия (5 ПК), 1 КК, общо сила: 21,5
                          Австро-Унгарски сили: 1 ПК без щаб и заповед, общо сила: 1,5
                          Резултат и загуби: австроунгарския ПК е унищожен, Източна Галиция е превзета

                          Сражение в Западна Галиция
                          Руски сили: 3та армия (5 ПК), плюс отделни 1 ПК и 2 КК, общо сила: 25
                          Австро-Унгарски сили: 1 ПК без щаб и заповед, общо сила: 1,5
                          Резултат и загуби: австроунгарския ПК е унищожен, Западна Галиция е превзета

                          Финанси за ход 5:
                          Австро-Унгария: 95 лири
                          Великобритания: 142 лири
                          Германия: 185 лири
                          Италия: 106 лири
                          Испания: 114 лири
                          Османската империя: 153 лири
                          Русия: 175 лири
                          Франция: 124 лири
                          Швеция: 129 лири
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            До кога е хода? Сряда, четвъртък ли остана?
                            Last edited by Spellbreaker; 10-04-2013, 11:40.
                            "Далеч съм от мисълта си"

                            Comment


                              Дотук имам при мен има 4 хода (Германия, Италия, Османската империя и Русия). Така че вероятно останалите 5 хода ще получа утре. А тъй като съм на курс, свързан с безопасността на труда (бях писал по-надолу), надали ще ми остане кой знае колко време за смятане и ще го правя най-вероятно в събота.

                              Edit: вече са пет, дойде и френския ход.
                              Edit2: + Испания.
                              И Великобритания и Швеция.
                              Last edited by messire Woland; 12-04-2013, 21:08.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                Пратих.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X