Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Симулация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аз такова, само да вметна, че щом приключваме симулацията в този и вид, Аркания печели много убедително поради факта че отношението нанесени щети/загуби е изцяло в наша полза и то с доста :p
    Разбира се на пилотите, геройски загинали при изпълняването на дълга си ще бъдат раздадени медали посмъртно :mhehe:
    <<..........>>

    Comment


      Мога ли да предложа любимия Северно-африкански театър на бойните действия? няма ли други фенове. Само не давайте на Грей корабите Но сериозно, за маневри и обкръжение е класика.

      Comment


        Aaaa, сега поне разбрах защо е цялата безмислица с атаката на най-голямата концетрация на Томански сили. Авис бил виновен, трябаше да се досетя.

        Колкото за придвижването през гората... можеше да се постигне, но поне с 10 дни забавяне.

        Иначе на мен ми хареса хаоса, който се получи.

        Comment


          Защо просто не се хванат двама-трима да направят по една карта а Воланд да си хареса някоя ?( може и да даде ориентировъчни изисквания)
          Kerls, wollt ihr ewig leben?

          Comment


            Да, настоящата карта наистина е доста спъната, но такава бе идеята. В една следваща трябва да има повече оперативно пространство. Блатата бяха там за да напомнят за Припятските такива (които са много големи и по сходен начин разделят ТВД на две дяла, поне за една не малка част от дължината му). Принципно може и по-подробна карта да се направи, но това по-скоро ще увеличи объркването, отколкото да го намали. Въпросът е донякъде за структурирането на самото игрово пространство - дали дасе запази един сходен аморфен вид или да се премине към някаква по-абстрактна, но по-лесна за обхващане от играчите система. Например - хексове, квадранти или нещо от сорта. Макар че настоящата (с малко модифициране) дава по-голямо усещане за реализъм .

            Comment


              Тия блата тука нямат нищо общо с Припятските по една причина - не може като Жуков да си направиш път през тях и да започнещ офанзива оттам при нашите правила( виж славната ми операция Горски път ) - не, че едни инженерни войски ще се отразят зле- макар и усложнявайки малко нещата.
              Картата може да се направи пак аморфна като терен за да се запази реализма, но създаването на една мрежа от квадранти няма да е зле иначе при много малкото репери по картата е трудно да се дават ефективни заповеди на артилерийски полкове, а и организацията на придвижването ще се подобри.
              Другия вариант е да се добавят много обектчета по нея или да потърся някоя подробна щабна карта на източния фронт и да я метна на Воланд.
              Kerls, wollt ihr ewig leben?

              Comment


                Според мен основният проблем не е в воланд или в това което ни обвинява Верещагин (че специлано сме искали да поставим командващите в условия на чистка).

                Идеята беше според мен да се види как вие можете да реагирате в условия на строга йерархия, която е жизненоважна в една армия и не трябва да става жертва на командирската автономия, дори при активни бойни действия.

                За съжаление хаоса в комуникациите според мен не е толкова по вина на Водещите, колкото поради простия факт че сме се събрали тук крайни индивидуалисти които не са склонни да приемат заповеди от когото и да било, и затова чисто подсъзнателно възприемат заповедите на висшестоящите като препоръки. Случи ли се това някъде по веригата - нататък всичко става като развален телефон.

                Грей не е бил явно съгласен с директивата за централен удар. Каква е разликата между Грей и добър началник щаб - същата каквато е между груй и Кутузов при Аустерлиц. Кутузов знаел че диспозицията е безумна, но е знаел че тя идва от орган който не може да бъда оспорван , а само съветван.

                Мнозина от Вас явно не могат да схванат идеята на йерархията , а тя е следната - направи най-доброто в рамките които са ти дадени от горе. Излизането от рамките води до санкции - това го изпита и Грей.

                Нямам представа нататък какво е стигало надолу - аз получавах доста редовно мемота и отчети и разузнаване , но не бързапх да ги препратя преди да си намеря ГенЩабист който да съчетава основните две добродетели - лоялност, изпълнителност и креативност.

                Така че основната цел на симулацията за всеки отделен играч е по-скоро да погледне върху самия себе си като част от един йерархичен апарат - за жалост трябва да констатираме, че може да сте добри теоритици в областа на тактиката и стратегията, за жалост сме плачевни като част от йерархията на една военна организация.
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  Мда ... между другото, Крилов се придържаше строго към ролята, която бяхме уговорили с него. Направо страх да те хване
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Не може да се спазва йерархия от самосебе си в нашия случай - никой тук нямаше стимул да си изпълнява заповедите, при условие, че няма по-долни нива, чакащи само да се освободи място за издигане(изключвам ген.щабната длъвност - макар аз като присъстващ там да не бях особено мотивиран но по-скоро защото до края на изпълняването на длъжността не успях да се адаптирам)

                    ЕДИТ: Дам, княза си свърши работата добре - изпитах на гърба си какво е да си командващ ако един Сталин ти е на главата - дори само 2 писъмца от него да получих след първото аха да си подам оставката без да имам един ден на поста - ама ха де що не го направих :1087:
                    Kerls, wollt ihr ewig leben?

                    Comment


                      Е, аз си изпълнявах съвестно заповедите, колкото и противоречиви да бяха, и въпреки факта, че трябваше да се прераждам от Рабинович в Кестерман.

                      П.П.: Съжалявам, че се разкривам но и без това приключихме със симулацията в този и вид.

                      Comment


                        като захванахме конфиденциалността - може просто на всички да се сменят имената - да се разместят по постове и да се направи по една бланка за писмата за да е по-трудно да се разпознае стила на пишещия- този на повечето не е чак толкова изявен , че да излезе лесно на яве.
                        Kerls, wollt ihr ewig leben?

                        Comment


                          Тия блата тука нямат нищо общо с Припятските по една причина - не може като Жуков да си направиш път през тях и да започнещ офанзива оттам при нашите правила
                          Никой и в реалността не би успял да напарви това нещо за времевите мащаби на играта. Така че реализма тук си е съвсем спазен. А що се отнася до подробностите - може да се направи карта с произволен брой подробности, може да се вземе (или нарисува) и топографска карта. Въпросът е как тези подробности ще се отразяват на игровата система. Ако никак или според както му кефне на посредника в дадения момент (т.е. напълно аморфно), то мисля че твърде скоро на главата на последния ще се посипят ред оплаквания и претенции, пред които тези в настоящата тема ще бледнеят. Затова е по-добре да се запазят нещата максимално прости и ясни. Впрочем, в тази игра имаше координатна мрежа, проблемът е, че я направих преди Воланд да ми даде указания за това какъв ще е точния мащаб на картата (съотношение между милиметри на картата и реални километри). Затова според мен е по-добре в такава игра да се работи с малко по-абстрактни единици. Честно казано, дори разделена на хексове карта ще върши работа, след като основното са взаимоотношенията и координацията между играчите в отбора.
                          А що се отнася до този проблем, той може да се разреши като в тренировъчна игра - дават се два (или три, според нивата) критерии за крайна оценка и всеки действа, опитвайки се да постигне успех в ролята си според тях.

                          Comment


                            На мен пък картата ми хареса. Имаше какво да се съобразява и естествени препятствия пред портивника.

                            Comment


                              gollum написа
                              Честно казано, дори разделена на хексове карта ще върши работа, след като основното са взаимоотношенията и координацията между играчите в отбора.
                              А що се отнася до този проблем, той може да се разреши като в тренировъчна игра - дават се два (или три, според нивата) критерии за крайна оценка и всеки действа, опитвайки се да постигне успех в ролята си според тях.
                              Съгласен съм напълно - критериите за оценка доста ще структурират нещата, защото до сега критерия очевидно беше - искам да се покажа какъв военен гений съм-от там и цялата неразбория(направо се замислям как сме перфектни за симулация на кръстоносната армия при Одрин )
                              Много ми допадаше този тип разработка на терена, но тук трябваше да има едни по-сериозни правила за отношение плътност/ефикасност на дивизиите -особено при придвижването - за да няма такива прекалени ограничения за някои терени.
                              Ако целта е просто да се види координацията да картата така семпла е ок, с хексове ще е безпроблемно за нас и супер за смятащия движенията , ако има прост коефицент за всеки тип терен,но ако се отчита бойна ефективност, трябва по-подробен терена и по-аморфен, особено при защитни действия при досегашната карта просто няма много възможности за дефанзивни линии на ниво корпус(за компенсация нямахме изцяло механизирани съединения, но от това не спечелихме)

                              ЕДИТ: за по-подробния терен - повече пътища поне - хайде ЖП беше добре но погледнете една реална карта със граница 1200км дори от 41ва колко пътища има - само из припетските блата пътищата са с гъстота като в нашата карта
                              Kerls, wollt ihr ewig leben?

                              Comment


                                Картата си беше идеална, само 2 неща ми бяха криви - нямаше ни едно място, където да можеш да сложиш 2 армии една до друга спокойно (липсата на простор, която вече засегнахме и която на практика намалява възможностите за стратегии до 1 или макс 2, за това и предложих нова карта) и другото е рехавата пътна мрежа - според мен трябва да има много повече пътища със същото отношение на жп линиите.

                                xopxe написа
                                Много ми допадаше този тип разработка на терена, но тук трябваше да има едни по-сериозни правила за отношение плътност/ефикасност на дивизиите -особено при придвижването
                                А, да, абсолютно!
                                Last edited by Sir Gray; 27-11-2007, 12:40. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                                XV mile the sea brode is
                                From Turkey to the Ile of Rodez...

                                Comment

                                Working...
                                X