Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дипломация III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Odzava, и мен ме облъха носталгията Морския флот го помним, как някои искаха да си правят екскурзии до Швеция :sm113: Английските и японските туристи май бяха най-настойчиви...

    Comment


      #17
      Хъмн, Фриц, с коя държава мислиш да играеш?

      Така, този път Газпром ще се оправя без мен Аз мисля да играя с Мелисаленд (Италия) - в памет на най-глупавия и упорит играч на всички времена, като изключим Фриц (в смисъла на упорит)
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        #18
        Айде сега, княже, ти пък се обади Не ми обиждай годеницата-херцогиня... ти подъл газпромецо

        Comment


          #19
          Ами Швеция я помним като верен съюзник и доста добър в интригите играч
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #20
            Кайзере и половината не знаеш за миналата игра ха ха ха - иначе нямаше да се задоволиш само с определението "подъл"
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #21
              Така, за морския/сухопътния транспорт, тъй като тази тема вълнува много хората - ами много е просто: вижте размера на сухопътните провинции и този на морските. Една морска е равна поне на 3-5 сухопътни ... и нещата си идват на мястото.
              За търговията - няма да слагам в тази версия търговски кораби, не и докато не направим някаква автоматизация. Едно на ръка, че при толкова участници няма как да се договорите за маршрутите и постоянно има конфликти на интереси, които ми заемат много време и пада доста смятане и т.н. и второ - тази версия, така както е замислена, може на този етап да мине и без търговия. Ако се окаже, че става за водене и не е прекалено тежка - ще мислим нататък. И ще автоматизираме нещата. Защото един от основните проблеми при правене на игри е увличането в детайлите - на всеки му се иска да има и това и онова и в крайна сметка тези "дреболии" обръщат колата и играта спира поради твърде голямата си сложност. Сами ще видите, че военните действия и така са доста сложни. Да, в следващата версия ще е добре нещата с флота да се раздвижат, но нека нещата да стават постепенно и най-вече - от простото към сложното, а не обратното. Тази посока лично на мен ми се вижда по-правилна, а и току-виж сме направили някаква автоматизация тук-там и нещата започнат да се развиват.

              Видях, че има вече доста желаещи. Нека тогава заявките да започнат от 19.01 (петък).
              Last edited by messire Woland; 17-01-2007, 19:44. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #22
                Султанът този път мисли да почива, но ще следи с интерес световните дела, когато има възможност. ... но може би капудан-пашата ще се включи, а
                Dulce et decorum est pro patria mori

                ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                Comment


                  #23
                  messire Woland написа
                  Да, в следващата версия ще е добре нещата с флота да се раздвижат, но нека нещата да стават постепенно и най-вече - от простото към сложното, а не обратното. Тази посока лично на мен ми се вижда по-правилна, а и току-виж сме направили някаква автоматизация тук-там и нещата започнат да се развиват.
                  Видях, че има вече доста желаещи. Нека тогава заявките да започнат от 19.01 (петък).
                  :tup:
                  Султанлар, защо се отказваш.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #24
                    Февруари ще съм отпуска и достъпа ми до нет ще е малко ограничен. Иначе щеше да ми е приятно да пием по саке с Микадо на неговия флагман и да обсъдим сигурността на протоците. Ех-ех ...
                    Dulce et decorum est pro patria mori

                    ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                    СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                    НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                    СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                    Comment


                      #25
                      Хе, саке. По-добре бира на топло местенце....
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        #26
                        До Германия ли ще ходим? Фрица ли ще почерпи или ние ще си наливаме? Като тръгнеш натам, ще хвърлиш ли и няколко от моите ПК и КК
                        Dulce et decorum est pro patria mori

                        ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                        СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                        НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                        СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                        Comment


                          #27
                          Въпрос: флотът понякакъв начин ще може ли да въздейства по брега?
                          Въпрос 2: нещо като разузнаване на неутралките ще има ли?

                          Comment


                            #28
                            Neonix написа
                            До Германия ли ще ходим? Фрица ли ще почерпи или ние ще си наливаме? Като тръгнеш натам, ще хвърлиш ли и няколко от моите ПК и КК
                            Ако Фрица иска да почерпи- може. ако не иска и в Бг има бирарии
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #29
                              Gaden Gogi написа
                              Въпрос: флотът понякакъв начин ще може ли да въздейства по брега?
                              Въпрос 2: нещо като разузнаване на неутралките ще има ли?


                              Въведох отговорите на двата въпроса в правилата. Като цяло армиите на неутралните ще са съсредоточени в столиците им.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                #30
                                Воланд, разкарай тая работа с посолствата. само се губи време в чатене, витиевати фрази и сапунени опери. Играта няма ролеви елемент, сложи един вестник за атмосфера и готово. Може да има някакви теми за кореспонденция и толкоз. Но това посолства и като се заредят едни ми ти "високоуважаемият xyz" "всеблаги ми господине" и прочее, като се заредят едни чатове, едни ми ти разправии още преди старта....

                                Още не съм ти чел внимателно правилата, така че се извинявам ако го пише. ЖП линиите са абстрактни така ли? навсякъде по територията ти от град до град, стига да имаш парите да си платиш транспорта?
                                Last edited by albireo; 17-01-2007, 22:00. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                                Comment

                                Working...
                                X