Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предстояща форумна игра.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Spellbreaker написа Виж мнение
    [ATTACH]31719[/ATTACH] Докато чакам да излязат целите в играта за може да почне дипломацията
    тоест вече знаем кой ще играя макаронаджиите
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #17
      Въпроси:

      1. Не ми е ясно как ще се променят точките на отношенията между Великите сили, с карти ли? Или когато реално се сборим за някоя страна, в смисъл да наддаваме за нея. Но как ще се преценява колко точки напред или назад отиваме. Имам предвид, примерно наддаваме за Тунис, казвам, само за пример, едните имат 5 точки влияние, другите 2, но играят някаква карта, с която намаляват с две точки влиянието на първите. И слагат за себе си нови 2 точки. Така положението се изменя, но отношението между двете сили изменя ли се и на какъв принцип. С една точка, с две? Защото, има и друго, може по точки да сме в лоши отношения, а в реалност да е нещо друго.

      2. Гледам, че поне на първата карта, малките държави, поне част от тях притежават провинции. Възможно ли е да се стигне до положение на поделяне, завладяване на провинция и контрол пък, на друга провинция от друга държава? Това пък поставя въпроса, коя от държавите ще се радва на ресурса, доставян от съответната малка държава.

      3. Британският флот пита има ли Суецки канал и съответно, връзка по море с Персия?

      Comment


        #18
        Въпроси и от мен:

        1) При тегленето и изиграването на световното събитие има ли някакъв избор? Защото както е описано (конкретен играч тегли и играе) предполага някаква форма на избор (иначе защо играчът ще го прави?), но не виждам къде е. Или това е от настолната версия, в която няма водещ и някой трябва да се занимава с обслужването на играта? Да речем, тегли няколко събития и избира едно да се играе или пък всяка изтеглена карта има вариант за играене - избор от няколко опции.

        2) Има ли някакво ограничение в размера на ръката за отделните типове карти или общо? Питам с оглед на това дали е възможно да се "задържат" лошите (от националните) карти в ръката и да не се играят (е, ако не се паднат твърде много, разбира се). И дали в края на играта това ще има значение (какво е останало неизиграно в ръката).

        3) Използването на точки от една сфера се смята за едно действие - това без значение дали се използват за едно или за повече неща (например, в повече от една държава или област)? Предполагам, че е така, но да уточня.

        4) Как стоят нещата с картите-цели на играта? Всеки има една поначало или избира от няколко? Само една активна в даден момент ли може да има (под "активна" разбирам такава, която играчът държи в ръката си и се опитва да изпълни) и щом се изпълни, тегли си нова или може да има повече от една? Тегленето на нови действие ли е и има ли различни типове карти-цели? Краят на играта идва с достигането на определен резултат (точки) или трябва да се изпълни конкретна цел, която изрично уточнява край на играта? Питам, защото пише за главни цели, това предполага да има и други.

        Comment


          #19
          von Danitz написа
          1. Не ми е ясно как ще се променят точките на отношенията между Великите сили, с карти ли? Или когато реално се сборим за някоя страна, в смисъл да наддаваме за нея. Но как ще се преценява колко точки напред или назад отиваме. Имам предвид, примерно наддаваме за Тунис, казвам, само за пример, едните имат 5 точки влияние, другите 2, но играят някаква карта, с която намаляват с две точки влиянието на първите. И слагат за себе си нови 2 точки. Така положението се изменя, но отношението между двете сили изменя ли се и на какъв принцип. С една точка, с две? Защото, има и друго, може по точки да сме в лоши отношения, а в реалност да е нещо друго.
          Отговор: отношенията между Великите сили могат да се изменят или с карти (има такива игрални карти) или като се жертват точки от дипломатическата сфера, при взаимно съгласие на двете страни, засега при същия курс (2 точки от дипломатическата сфера и от двете страни). Това е тестово, не съм сигурен дали така ще остане.
          Колониалната борба не променя отношенията между Великите сили, освен ако не се играе карта с такъв ефект.

          von Danitz написа
          2. Гледам, че поне на първата карта, малките държави, поне част от тях притежават провинции. Възможно ли е да се стигне до положение на поделяне, завладяване на провинция и контрол пък, на друга провинция от друга държава? Това пък поставя въпроса, коя от държавите ще се радва на ресурса, доставян от съответната малка държава.
          Отговор: могат да се поделят, но ако се поделят ресурсът се губи. Остава само ако държавата е изцяло в нечия територия.

          von Danitz написа
          3. Британският флот пита има ли Суецки канал и съответно, връзка по море с Персия?
          Отговор: Да, има, ще го обознача на картата. При преминаване на Суецкия канал ще може да се отива в Персийския залив. Каспийско море обаче ще остане недостъпно.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #20
            Gollum написа
            1) При тегленето и изиграването на световното събитие има ли някакъв избор? Защото както е описано (конкретен играч тегли и играе) предполага някаква форма на избор (иначе защо играчът ще го прави?), но не виждам къде е. Или това е от настолната версия, в която няма водещ и някой трябва да се занимава с обслужването на играта? Да речем, тегли няколко събития и избира едно да се играе или пък всяка изтеглена карта има вариант за играене - избор от няколко опции.
            Отговор: Само първия за хода играч тегли световно събитие. Ще определя на случаен принцип кой ще е първи играч и след това ще се сменят по азбучен ред. Всяко световно събитие има ефект(и) или върху теглещия, или върху него и останалите – както положителни, така и отрицателни.

            Gollum написа
            2) Има ли някакво ограничение в размера на ръката за отделните типове карти или общо? Питам с оглед на това дали е възможно да се "задържат" лошите (от националните) карти в ръката и да не се играят (е, ако не се паднат твърде много, разбира се). И дали в края на играта това ще има значение (какво е останало неизиграно в ръката).
            Отговор: Няма ограничение на ръката. Всеки играч ще започва с национална карта (една) и игрови карти (мисля да са 2). На ход 1 ще тегли още една национална карта и ще трябва да изиграе една – по негов избор.
            Тук има един момент, който съм оставил за решение през тази седмица относно националните карти – каква ще е поредността им. В края на играта няма да има значение какво е останало в ръката.


            Gollum написа
            3) Използването на точки от една сфера се смята за едно действие - това без значение дали се използват за едно или за повече неща (например, в повече от една държава или област)? Предполагам, че е така, но да уточня.
            Отговор: Да, примерно използване на точки от дипломатическата сфера за влияние в една или няколко държави, или напомпване на някоя област (примерно политическата) с 1 или повече позиции.

            Gollum написа
            4) Как стоят нещата с картите-цели на играта? Всеки има една поначало или избира от няколко? Само една активна в даден момент ли може да има (под "активна" разбирам такава, която играчът държи в ръката си и се опитва да изпълни) и щом се изпълни, тегли си нова или може да има повече от една? Тегленето на нови действие ли е и има ли различни типове карти-цели? Краят на играта идва с достигането на определен резултат (точки) или трябва да се изпълни конкретна цел, която изрично уточнява край на играта? Питам, защото пише за главни цели, това предполага да има и други.
            Отговор: Всеки по начало ще има 2 или повече цели, оставил съм го за накрая, след като допиша всички събития. След като изпълни цел и обяви нейното изпълнение, ще може да тегли друга карта с цел. Тегленето на карта с цели няма да е действие.
            Главните и второстепенните цели ще се различават по трудност и точки. Оставил съм тази възможност, за да имат шанс играчите да приключат играта по няколко начина.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #21
              messire Woland написа Виж мнение
              Каспийско море обаче ще остане недостъпно.
              Е, то потрябва ли му на Британския флот да действа в Каспийско море, той ще си намери начина...

              Comment


                #22
                За коя година става дума в играта ...че не я виждам Украина, макар че те ония ден са празнували 100 годишнината на своите погранични служби ... да не ни обвинят в сепаратизъм? хи хи
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  #23
                  Играта е времево разположена, с някои приближения и промени, около края на 19 век. Македония и Тракия, заедно със Сирия и Арабия са в Османската империя, но африканските държави съм ги оставил независими.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #24
                    Хм, Албания е независима, Тракия от всякъде е българска - даже с излаз, Македония е поделена... като гледам картата тук. Но хайде, да кажем, че е смесица от 1901 и 1919... Но, виж, Франция в Африка хич я няма, а дори Гибралтар, Малта и Кипър не са британски?! Няма Америка, няма Индия, но има Персия...Годината, според мен, джентълмени, е 1454...

                    Comment


                      #25
                      тогава щеше да има Полша
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        #26
                        То си я има, само дето е руска, ти си гледай да не се появи пак. Годината е игрова, неясна, фантастична и заплетена, както винаги. Зли сили, мракобесни, дебнат да разбъркат световния мир, ясно е...

                        Comment


                          #27
                          аз съм спокоен - на сигурно място ме разпределиха
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            #28
                            Мдам, в Италия пият вино по-старо от държавата им, ама нейсе
                            "Далеч съм от мисълта си"

                            Comment

                            Working...
                            X