Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Конференция за ограничаване въоръженоето на море

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Originally posted by "Gaden Gogi"

    Последният път изцапаха килимите и откраднаха една от лодките.
    Кой беше този негодяй, да да го разтреляме :fire: .

    Comment


      #32
      Чудомир има един разказ "Не съм от тез как' Сийке" не че нещо намеквам, ама за лодката имам подозрение. Провежда се журналистическо разследване.

      Comment


        #33
        Originally posted by "Gaden Gogi"

        Провежда се журналистическо разследване.
        Няма проблеми и журналистите ще разтреляме
        :fire:
        :fire:
        :fire:

        Comment


          #34
          Пак пребързваме. Ако става въпрос за ограничения на офанзивната флота то Русия с удволствие ще подпише едно такова споразумение , но с мислим че има какво да се угвори още в цифрите предлагани от адмирал Гоги.

          Ако наистина искате да закрите тази, конференция, Мога да предложа залите на Адмиралтейството в Ст.Петерсбург за една скорошна конфренция. Нека желаещите лица да заявят участие.
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            #35
            Ами аз изрично бях казал че цифрите са примерни, нека всеки предложи и аргументира свои вариант на лимита. Когато имаме всички гледни точки ще можем да проведем една конструктивна дискусия.
            А дали да ви напомня как реагирахте Вие

            Comment


              #36
              Ето да четете малко история, че ме мързи (а и трябва да се работи)




              Comment


                #37
                Да не мислиш че нас ни мързи по-малко?;.)
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  #38
                  След като прочетох всичките ви писания по темата, реших да подкрепя предложението на Gaden Gogi. Мисля че при посочените цифри Франция е леко ощетена, но това може да се доуточни по-нататък.
                  <<..........>>

                  Comment


                    #39
                    Мисля че съм публиквуал вече тази информация, но за всеки случай ето отново:
                    Флоти на държавите
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #40
                      информация

                      Категорично не съм съгласен с тази таблица. Данните не са коректни, поне що се отнася за Германската флота.
                      Да започнем с подводниците не ми излизат към 100 броя. Ето сметките :
                      унищожени от поводни бомби и авиация - 688бр.
                      от мини и корабна артилерия - 50бр.
                      по неизвестни причини - 28бр.
                      от бомбардировки в базите си - 102бр.
                      бракувани по непригодност - 17бр.
                      1бр. подарена на японския император.

                      9 май доживяват 385бр., от тях 221бр. се самопотопяват, 8бр. се присъединяват към японския флот, 156бр. пленяват съюзниците.
                      общо : 1271бр.

                      За разрушителите да не говорим, тежките са 43бр. леките са към 55бр., това разбира се са данни за цялата война, допълнително мога да уточна кои са готови към 01.09.1939г., и поименно ако се наложи. (Някои имат имена някои само номерация)

                      Линкорите са 2бр. за началото и 2бр. допълнително.

                      За самолетоносачите през 1938 са спуснати на вода 2бр. (Граф Цепелин и Петер Щрасер) към 1939 са завършени към 85% и 80%. За същия период има преоборудвани допълнително още 6 бързоходни търговски кораба в помощни самолетоносача. Така че за периода на войната трябва да се броят 8бр..

                      Comment


                        #41
                        Аз основно съм гледал данните за 1939 г., иначе това е взето от справочник за 7те флоти. Но не всичко съм проверявал. Та -
                        За Германия:
                        линейни кораби в началото на войната:
                        два стари: "Шлезиен" и "Шлезвиг-Холщайн"
                        два по-нови: "Шарнхорст" и "Гнейзанау" (някои ги броят тежки крайцери, но е малко трудно да се прокара границата, ако ще сравняваме седем доста различни флота)
                        към крайцерите се броят:
                        трите "джобни" линкора: "Дойчланд", "Адмирал граф Шпее", "Адмирал Шеер"
                        два тежки: "Адмирал Хипер" и "Блюхер"
                        шест леки крайцера: "Кьонигсберг", "Нюрнберг", "Лайпциг", "Кьолн", "Карлсруе" и "Емден"
                        42 миноносеца
                        20 торпедни катера
                        57 подводници
                        След началото на войната са спуснати на вода ЛК "Бисмарк" и "Тирпиц", тежките КР "Принц Ойген" и "Зайдлиц"
                        Самолетоносачите по никой начин не можеш да ги броиш построени към началото на войната. Аз имам данни само за "граф Цепелин", за друг не съм търсил, тъй като така или иначе немците не ползват активно този клас кораби. Спускането на вода на някой кораб разбира се съвсем не означава, че този кораб е готов. Има си процедури, изпитания, така че практически това 80% построен означава недостроен и небоеспособен.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #42
                          хъм

                          Ей сега се разтърсих малко по-подробно за германските самолетоносачи и излезе точно каквото си знаех - имало е само един, а именно "граф Цепелин", стартиран на028.12.1936 г., корпуса му е пуснат на вода (което не означава, че кораба е построен) на 28.12.1938 г. Планирано е било корабът да бъде завършен към края на 1940 г. - това пак не ми прилича на готов към 01.09.1939 г., нали?
                          През април 1940 г. работата е спряна, защото всичко се фокусира върху други проекти, най-вече - върху подводниците. През 1942 година строителството е продължено, после пак спряно и докрая на войната той си остава само 80% готов. Така че, не виждам чак толкова големи грешки, предизвикващи "категорично несъгласие".
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #43
                            Graf Zeppelin

                            "Категориното" беше за разрушителите общо взето двата класа клонят към 90бр.

                            Линейните кораби ( Battleships ) са Шарнхорст и Гнайзенау те имат водоизместване грубо казано 38 000т и 9 280мм едвали могат да се наречат крайцери. В немския флот ги наричат "Рейдери" от там и руските източници така ги наричат, но по тази терминология такива са и Бисмарк и Тирпиц.

                            За (Linienschiffe) Шлезиен и Шлезвиг-Холщайн е известно.

                            За немските помощни самолетоносачи те са преоборудвани търговски кораби, и са следните :
                            De Grasse (Hilfsflugzeugträger II), Europa,Gneisenau (Project Jade), Hilfsflugzeugträger Potsdam и преоборудвания Seydlitz.
                            Нека направя предварителната уговорка, че Германия няма завършен самолетоносач нито преди войната нито по време на войната. Работата по немските самолетоносачи е спряна през 42 - 43 година.
                            Тежкия крайцер Seydlitz е довършван като самолетоносач но си остава на стапела.

                            Comment


                              #44
                              Принипно, по план "Z" е трябвало да бъдат завършени 4 самолетоносача до 1945 г. В началото наистинаса заложени киловете на два, но само "граф Цепелин" стига до този процент готовност.
                              Тъй като немците не са слагали име на кораба преди да го пуснат на вода, другият така и не получава име (въпреки че се спрягат имена като "Петер Щрасер" и "Дойчланд").
                              За миноносците и подводниците сега нямам време да търся, но най-вероятно и там нещата ще излязат такива, каквито съм ги споменал.

                              Линкорите са 2бр. за началото и 2бр. допълнително.
                              Мисля, че ти беше писал това? А колко излизат всъщност към 1939 г.? Май четири?
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                #45
                                самолетоносачи

                                Непълно съм се изразил, да се чете така : "Линкорите са 2бр. за началото на войната, и 2бр. допълнително през 1940."

                                Моите извинения, бях се заплеснал по самолетоносачите.

                                А колкото до план "Z" там има и авионосни крайцери, но за тях не споменавам нищо тъй като дори не са заложени на стапел.
                                За самолетоносачите на германия говоря за тези които са пуснати на вода имат минимум 80% от завършването на корпусите им.
                                Като допълнително ще изтъкна, че не са завършени до края на войната.

                                Сега за разрушителите.
                                Тежките :
                                4 - клас 34
                                12 - клас 34А
                                6 - клас 36
                                8 - клас 36А
                                7 - клас 36а(мод.)
                                3 - клас 36В

                                Леки или (Torpedoboot) да не се бъркат с торпедоносците (Schnellboot):
                                6 - Mьове
                                6 - Волф
                                12 - Т 35
                                9 - Т 37
                                15 - Т 39
                                (Т 35, Т37, Т 39 са извесни като "Елбинг")
                                4 - Flottentorpedoboot 40

                                Ескортни разрушители - 11.

                                В това число не съм включил трофейни, френски, холански, гръцки и какво ли още не. Въпреки че и тези кораби са използвани в морски операции.

                                Comment

                                Working...
                                X