Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общи въпроси около играта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Продължавай да дрънкаш, ама после да не се изненадаш ако всичките ти корита бъдат набързо преквалифицирани в подводници. А иначе както би трябвало да знаеш RN винаги пътува първа класа.

    А иначе се чудя тази игра ще почне ли някога.

    Comment


      Хех, уплашихте циганина с баничка :lol: И какво като ги преквалифицираш. Тъкмо ще ти трябва повече ескортници. Така че коригирай корабостроителната си програма.
      Ама стига спам. Наистина скоро ли се очаква началото на играта?
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        И аз не знам вече. Свободното време се превърна в основен проблем - когато намеря време да кача цялата ще възникне проблемът с това, че няма да ми стига времето да я водя. Поне засега. Впрочем, надявам се този ми период на извънредна заетост да не продължи повече от 2-3 месеца, та в най-лошия случай играта ще започне в началото на зимата.

        Тъй или инак, преди самата игра искам да направя бета-тест на военния модел, та вероятно ако ми се отвори малко време ще го направя.

        Comment


          Охооооо, пък аз се пъна да пиша разни проектодоговори, концепции измислям, с играчи се оговарям, че то до тогава половината ЩЕ се откажат и язък ми за дипломатическите усилия. Аха аха съм заформил подходяща коалиция за война и половината участници вземат че зачезнат

          Comment


            Re: Най-сетне и за вас нещо на аванта

            хъхъ - ще прави бета тестинг на военния модел...

            то и аз бях замислил един такъв...

            Comment


              gollum написа
              И аз не знам вече. Свободното време се превърна в основен проблем - когато намеря време да кача цялата ще възникне проблемът с това, че няма да ми стига времето да я водя. Поне засега. Впрочем, надявам се този ми период на извънредна заетост да не продължи повече от 2-3 месеца, та в най-лошия случай играта ще започне в началото на зимата.

              Тъй или инак, преди самата игра искам да направя бета-тест на военния модел, та вероятно ако ми се отвори малко време ще го направя.
              Значи да разбираме че играта най-късно ще почне началото на декември? И все пак не забравяй да пратиш въпросниците за играта.
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                Да, съвсем правилно си ме разбрал, Шеленберг. Впрочем, надявам се да успея по-рано (малко по-малко подработвам нещата). Но най-вероятно дори и да у спея да започна по-рано, самите ходове ще се движат по-бавно.

                Comment


                  Вчера се бяхме здърпали с приятелкатъа ми и от нямане какво да правя разучавах подробно разпечатаната карта.За съжаление трябва да обявя че се отказах от колонизацията на тази дива и забравена от бога местност Индонезия, на Ирландия съм гарантирал сувринитет и к'во стана няма с кого да воювам :cry: . Май ще трябва да обърна поглед към хората ядящи наденички с кисело зеле да ги направим поредната република, да развеем знамето на революцията и на континента.
                  А сега по същество: ще може ли да се разрушават части от инфраструктурата на провинциите и колко бомбардировача ще са нужни за да кажем пристанище? каква далечина на полета ще имат бомбардировачите? а другите самолети? в хексове. а колко ще могат да изминат бързоходните кораби за един ход?

                  Comment


                    на ирландия си гарантирал суверенитет? до кога? началото на първи ход? 8)

                    Comment


                      Кои ядат наденички с кисело зеле? :o
                      По моя преценка съм обективен.

                      Comment


                        Ей жълт лапач на ориз , не смей да се съмняваш в моята почтенност :twisted:
                        Izl: прочети тук http://www.recepti.xcstudio.net/ в енциклопедията кой готви такива неща. А иначе на картата е съвсем близо.
                        А сега заради вашият спам водещият няма да види важните въпроси които задавам.

                        Comment


                          След двуседмично отсьствие се заврьщам , изпьлнен с обичайния си ентусиазьм !
                          А сего по сьщество - нека още ведньж да декларирам , че си оставам лоялен член на
                          Лигата на Необвьрзаните , и поддьржам политика на мир и стремеж кьм разбирател-
                          ство с всеки готов да бьде сьюзник . Що се касае до Англия - е , радвам се , че тя
                          показва разбиране относно моя стремеж кьм добросьседство

                          Comment


                            * въпрос:
                            Ще може ли да се разрушават части от инфраструктурата на провинциите и колко бомбардировача ще са нужни за да кажем пристанище?


                            - Да, както отбелязах и по-рано, ще има стратегическа бомбардировъчна авиация, чието основно предназначение е нанасяне на удари по инфраструктурата - цивилна и военна (армейските тилове - складове и т.н.). Самите бомбардировачи имат боен показател "стратегическа бомбардировка", който ще определя ефективността им в тази роля (въобще всички бойни показатели са ролеви), та според него ще се определя и ефективността им. По-точни данни ще видиш, когато публикувам военния модел (но като цяло самолетите омгат да се "настройват" в определени гарници).
                            Но трябва да се има предвид, че за да бъде ефективна подобна стратегия ще са нужни огромни въздушни армади от стратегически бомбардировачи. Да речем, за изваждането от строя на пристанище (временно, разбира се) ще е необходимо поне едно съединение стратегическа авиация.


                            Спрямо следващите два въпроса е необходимо да се направи едно уточнение. Играта се дели на стратегически ходове с продължителност от един месец, както вече бе обявено. В рамките на тези "стратегически ходове" се извършват всички политически и икономически действия. Военните дейстивя, обаче, имат по-различна хронологична природа, та сметнах, че вместването им в стратегическото протичане на времето би било неуместно. Та затова всеки стратегически ход ще се дели на четири оперативни хода, в рамките на които се разгръщат военните действия за дадения стратегически ход. Тези ходове, обаче, ще се провеждат реално само по време на война (и само за участващите във войната играчи).
                            По-подробно по въпроса щенапиша на сайта на играта, а причината, поради която го споменавам тук е следната - движението на единиците се отчита за оперативен, а не за стратегически ход. Т.е., ако една танкова дивизия има движение 3 хекса, то за един оперативен ход тя може да се придвижи на толкова. Но за един стратегически ход това вече ще са 12 хекса (3*4). Това е положението ако няма съпротивление, разбира се. Същото важи и за въздушните и морски съединения, с една особеност спярмо въздушните - те винаги са базирани на определена въздушна база, което ги "привързва". В този смисъл, дори и движението на дадено въздушно съединение да е 12 хекса за оперативен ход, това не означава, че за един стратегически ход то би могло да измине 48 хекса (12*4). Напротив, без пребазиране то е способно да действа в рамките на всеки ход на максимална далечина 12 хекса от базата си.
                            Сухопътните и морски единици притежават същото ограничение, но то е формулирано другояче - те са обвързани с количеството ГСМ, което могат да "носят" със себе си.
                            След това уточнение можем да преминем на следващите два въпроса.


                            * въпрос:
                            Каква далечина на полета ще имат бомбардировачите? а другите самолети? в хексове.


                            - Както ролевата ефективност, така и оперативният обсег (т.е., на колко хекса в радиус от текущото си базиране може да действа въздушното съединение в рамките на един ход) могат да се настройват - т.е., на една и съща цена могат да се получат или самолети с по-малък обсег, но по-мощно въоръжение, или обратното. Без никакви технологични открития обсегът на едномоторните самолети няма да превишава 4-6 хекса. С напредването на технологиите може доста да се увеличи - до три пъти, приблизително. Обсегът на дву-, три- и четиримоторните самолети, разбира се, ще е по-голям. Стратегическите бомбардировачи дори в началото могат да имат обсег от 12-16 хекса.



                            * въпрос:
                            А колко ще могат да изминат бързоходните кораби за един ход?


                            - Скоростта на движение на корабите може да се настройва в определени, сравнително тесни граници (най-бързите няма да са повече от 4 пъти по-бързи от най-бавните). Съответно, скоростта на корабите ще се колебае в границите между 4 и 16 хекса за един оперативен ход.

                            Comment


                              Gaden Gogi написа
                              За съжаление трябва да обявя че се отказах от колонизацията на тази дива и забравена от бога местност Индонезия
                              Aaааааааааааа, нееееееее, как така няма да ни колонизирате? Ми и ние искаме да се докоснем до благата на цивилизацията. Тогава още в началото ви обявяваме война и после се предаваме. даже може да натоварим населението на салове и да се предадем във вашите пристанища.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                Така става, ще ви обявим за резерват и ще организираме екскурзии та цивилизованите хода да разглеждат аборигените. Даже и сафарита може да организираме.1 кредит да се запази главата за трофей, 15 за целият труп. Даже може и местни кулинарни специалитети:Индонезиец по очи,индонезийче в собствен сос,индонезийка алангре, индонезийка с бял сос (никой да не се хили мръснишки).

                                Comment

                                Working...
                                X