Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общи въпроси около играта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    хъхъхъ

    малък завоевател такъв ...

    Comment


      А може и да съм голям, знае ли човек. Все пак има да ти връщам дето ми задигна държавата в началото.

      Comment


        Ми как наричате вие малките кутийки на булите? Все кофердарми чета че ги наричат. Даже и на ветроходите ги има!
        А колко ще просъществува Индонезия е спорен въпрос. Може и да не се почви изобщо, а може и да управлява света-знае ли човек ...
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          Хъм, все пак темата не е за спамене, а за въпроси.

          Comment


            Въпрос/предложение: разбрах че има индустриалци и политици, но дали няма да е по-интересно да прибавим и членове на императорското (кралското) семейство в съответните държави с монархическо управление. Така ако някой "монарх" реши да се оттегли, смяната на властта ще бъде по-реалистична. Също може да правим разни дворцови заговори и интриги, или пък колективно сътрудничество в управлението на дадената държава, без това да накърнява водещата роля на владетеля.
            Truth will save the world

            Comment


              Въпрос: в какво се състои работата на индустриалците и политиците. Как я извършват?
              Комуникацията между различните държави чрез лични съобщения или постове ще става?
              Когато някой владетел реши да предприеме дадено действие вътре или извън държавата си (примерно война) къде трябва да отиде за да изпрати посланието си?
              Ще се означават ли на картата съответните военни формирования на всяка от държавите.
              Единица игрово време (една година, например) на колко реални дни ще се равнява?
              Каква ще бъде единицата за пари. Ще има ли разделение на валути? Ще се водят ли общ списък на икономическото състояние на всяка от държавите?
              Truth will save the world

              Comment


                Преди Голъм да ти е отговорил, ето малко информация:
                Комуникацията между играчите става главно по пощата, а списъка на всички го има мисля вече и на страницата на играта (виж подписа на Голъм).
                Военните части са обозначени на картата, обаче не са видими от всички. Обикновено, за да се добие повече информация се ползва разузнаването. А по този и всички игрови въпроси, заповеди и т.н., се изпращат до Водещия, т.е. - Голъм.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Мерси. Мен доста време ме нямаше на форума и даже не знам дали играта е стартирала. Ако е, ще ми се да разбера какво трябва да направя за да се включа.
                  Truth will save the world

                  Comment


                    * Въпрос
                    Разбрах че има индустриалци и политици, но дали няма да е по-интересно да прибавим и членове на императорското (кралското) семейство в съответните държави с монархическо управление?


                    - Не, както предварително беше уточнено, в тази игра няма да има игрови екипи, които да управляват дадена държава (макар че в следващия вариант на играта ще заложа вероятно само 6 държави, но във всяка от тях ще има повече роли, но това е за следващата игра) - съответно, присъствието на водени от играч конкретни особи-управници (или членове на управлението) ще е безсмислена степен на детайлизация. Управникът, както е уточнено в правилата не е толкова конкретна личност, колкото обобщен израз на волята, стояща зад конкретно правителство/управление.

                    * Въпрос
                    В какво се състои работата на индустриалците и политиците. Как я извършват?


                    - Работата на индустриалците ще се състои в ръководене на частни корпоративни "империи" - т.е., сходна с работата на управника, но в по-малки мащаби и без политическите съставляващи. Разбира се, в рамките на тази дейност се генерират финнасови средства, които на сви ред могат да се използват за различни цели - включително и политически. Ако желаят индустриалците могат да създават информационни агенции, чрез които да оказват влияние върху населението и настроенията му.
                    Политиците (които не са управници в дадения момент) се занимават с управление на совите политически организации (партии) и с планове да вземат властта, за да осъществят своите намерения в играта.


                    Отговор на останалите си въпроси можеш да намериш както в тази тема, така и на страницата на играта (връзка към нея има в подписа ми).

                    Comment


                      Мисля, че няма проблем член на кралското семейство да бъде индустриалец или пък политик-водач на опозиционна партия Просто това че принадлежи към кралското семейство ще допренесе за калорита в междуигровите отношения
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        Играта все още не е стартирала (когато това се случи ще има съответната тема във форума) - надявам се да започна нулевия ход в края на тази или средата на идната седмица. За да се включиш е достатъчно да ми изпратиш писмо на forumna_igra@yahoo.com, в което да ми пишеш като какъв искаш да участваш (в каква роля).

                        Comment


                          Хрумна ми идея: защо не бъде направена още една тема под названието "печат". Там всеки ще може да научава най-новите събития по "света" от играта. Темата ще се попълва от самите лидери на държавите. Всеки лидер на която и да е от тях, може да измисли свой вестник, от чието име пише в темата. По този начин щом настъпи някое важно събитие за дадена държава, "нейният вестник" ще го отрази. Например ако Германия нападне Англия, "британската преса" ще може да представи статия като например:

                          Вчера на 19 септември към 16 часа следобед германската армия предприе широкомащабно настъпление срещу източното ни крайбрежие. Въпреки верломната внезапност на тази атака, духът на британския войник показа невероятна готовност за борба пред лицето на врага. Благодарение на своята издържливост, нашата отбрана съумя да осуети намеренията на агресора за внезапна победа, чиито загуби продължават да нарастват с всеки изминал час. Днес на обяд бе проведено извънредно заседание на генералния щаб. Според официални източници, по време на стратегическите консултации е било обсъждано предприемане на контранастъпление срещу врага...

                          Горе долу така трябва да изглежда. Както се вижда текста е пропит с пропаганда, но според мен така е по-добре, тъй като е по-реалистичен. Разбира се "германския печат" също може да излезе със своя статия по въпроса. Ако желае и посредникът може да издава свой вестник.

                          Мисля че идеята е добра. Така ще си имаме едновременно информационен център и архив, който освен че ще ни улеснява, също би допринесъл и за реализма на играта.
                          Голъм, какво ще кажеш?
                          Truth will save the world

                          Comment


                            Ами да се надяваме, защото колкото и тъжно ми е да го зявя, ако играта не стартира до следващата Сряда , ще отегля кандидатурата си за участие .... според мен просто не трябваше да се обявява преди да е готово всичко ...сега само умира ентусиазма още преди да започнем... ;(
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              Въпрос: не мога да намеря общ списък на политическата и управленска организация на всяка от държавите. Къде да го търся?
                              Truth will save the world

                              Comment


                                Хъм, Крилов, някак не подобава на човек, дето е обявил една игра преди почти две години и така и не я направи, да прави подобни забележки. Играта ще започне когато съм готов и нямам никакво намерение някой да ми диктува кога трябва да стане това. Ако толкова нямаш търпение сега, то не виждам за какво въобще участваш. Играта няма да започне до следващата сряда, така че считам, че освобождаваш поста си. Белгия е свободна.

                                Comment

                                Working...
                                X