Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на държави

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Дайте на Неоникс... България всичко се вързва 1 към 1 :lol:
    Ruhm und Ehre der Waffen SS

    Comment


      #92
      Michael Wittmann написа
      Дайте на Неоникс... България всичко се вързва 1 към 1 :lol:
      Историята се пише с кръвта на загиналите!


      Май идеята за международна компания ми допада повече. Но ще си избера една, в която да е централата ми, като това ще й даде някакви малки преференции (в зависимост от отношението й към мен), но това ще го уточним предполагам след излизането правилата.
      Dulce et decorum est pro patria mori

      ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
      СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
      НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
      СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

      Comment


        #93
        Което ще значи ли, че държавите, в които той има пръст ще започват с по-голям капитал или икономически възможности?
        Защото НР Япония е широко отворена за едрия капитал, който като такъв има дори възможност за пряко участие в управлението й.

        Comment


          #94
          Не, в никакъв случай не означава това. Просто той ще получи контрол над съответен финансов дял (отговарящ на някаква част от едрата частна икономика в определена държава) и тези средства ще му служат за стартов капитал. От тях той ще си закупи съответните производстевни мощности, с които ще работи по-нататък.
          Съответно, отношенията му с държавата/ите, с които ще работи са на търговски принцип - той произвежда различни неща и ги продава на съответните цени. Ако разполага със свободни финансови средства може да ги използва за да дава заеми или пък за да подпомага национални проекти за подобряване на инфраструктурата (срещу съоветното дялово участие в печалбите) и т.н.

          Comment


            #95
            аха. а как ще се определят държавите с негово финансово участие?

            Comment


              #96
              Първоначално ще започне от една държава, а ако реши (и му позволите) може да се развие в международна компания. Той сам ще си избере в коя след като стане ясно къде ще е възможно да действа. Останалите играчи нямат думата по този въпрос (освен дотолкова, доколкото определят дали едрият частен бизнес въобще е възможен в подвластната им държава).

              Comment


                #97
                егати организацията

                За текстовата част (аз поне останах с впечатление че ще има анкета +текст) на описанието на държавите: до колко ще трябва да конкретизираме, ще трябва ли да опишеш още тогава всички подведомства.
                Иначе много ми харесаха правилата, в смисъл не че ми изнасят, а че са премислени и формулирани добре.

                Comment


                  #98
                  А ще може ли да се преминава от една форма на управление в друга, като играчът запазва своята власт?
                  PEACE & LOVE

                  Comment


                    #99
                    Да, трябва всички служби, които искате да действат към първия ход на играта да бъдат описани и определени.

                    Инак благодаря, като създател направилата . Има обаче още доста за допълване и излагане - ще гледам възможно най-скоро да изложа съответната информация.

                    Comment


                      Ако играчът притежава съответната власт (структурна) то би могъл да индуцира легално промяна в структурата на държавата и да се надява "да му се размине" безпроблемно. В противен случай може да се опита незаконна промяна -исреч с някакви насилствени средства (от гражданско движение до революция). При този подход, разбира се, вероятността играчът да си запази напълно (или дори отчасти) властта е по-малка. Но при всички случаи подобна промяна съдържа в себе си риск от загуба на властта (и обещанието за различна/по-голяма власт, заедно с това (което следва да е причината въобще да се търси подобно решение).
                      Конкретно развитието на събитията в подобна ситуация ще зависи от структурата на социума и от преценката на посредника.

                      Comment


                        Айде и аз да се пиша - или капиталист или журналист. А може и двете Ако има още място за такива де, ма има засега само един капиталист, та ми се струва, че ще му трябва конкуренция
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          Германия е свободна в момента, що не я поемеш
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Видях аз, но нещо ме е страх от Германия - много голяма и много сложно... Виж капиталист в германия е привлекателно
                            Но ако до старта никой не я вземе ще се жертвам аз де. А между другото кога е старта? ония въпросници разпратени ли са вече?
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              Все още не мога да кажа точно кога ще започне играта (веднага щом завърша правилата ще съобщя конкретна дата). Тъй като в момента преработвам нещата (в посока значително опростяване на досегашния модел - особено в икономиката). Можеш да се избереш роля на индустриалец или издател - няма проблем (и има време).

                              Comment


                                сър Грей, и като капиталист и като журналист си добре дошъл в Народна Република Япония

                                Comment

                                Working...
                                X