Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Ясна е работата. Предлагам ви следния план:
    1. Дипломатически забаламосваме СССР ако стане. Франсетата са най-необременени в отношенията с него.
    2. Британските и персийските войски с френския флот действат срещу Княза.
    3. Френско-британските войски сковават Германия.
    4. Британия се отбранява от кралските ВВС и флот.
    5. Японските войски и част от австралийския флот сковава СССР в Азия.

    Но мисля че ако се разберем като хората (може дори да му обещаем Индия и Китай на СССР. Ако може да си ги вземе ние ще се намесим когато решим.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #47
      Хехе, всъщност и двамата имате да ми връщате повече на мене отколкото на Княза, ама той много лъже затва оставя впечатление че той е виновен :lol:
      Ъъъ межу другото провинция Ю18 дето княза я превзе тоя ход, всъщност ние я взехме и му я дадохме на него(така е според договора - води се негова ама ние прибираме кинтите), така че имаме пехотна дивизия там. Ако нещо се обърка, превземаме си я обратно и започвме да бълваме армия оттам
      Вие в Япония гледайте да си вземете островите, че ако още няколко стант руски, ще трябва да се пазите и от там.
      Ако успеете да забаламосате руснака(айде бе дипломатите ) та да не се намесва като се реазправяме с негрите, после и неговият ред ще дойде, няма къде да бърза
      <<..........>>

      Comment


        #48
        Не знам, само аз ли имам това усещане, но се впримчваме в абсурден механизъм. Нещо като конфликта породил Първата световна война. Една нота в Африка ще породи наш удар в Камчатка и Манджурия, което ще е превенция за Франция по Рейн!
        Само искам да отбележа, че първо трябва да си изясним целите си, да проведем съгласуване и планиране, и после да се хвърляме, щото от "все ще се оправим някак" много лесно може да се стигне до "на си ти кукличките, дай си ми парцалките!" и после "вие що не ни помагате" и "вие кви съюзниците сте бе"
        Та Деймос предлагам първо да си изясниш кво ще правиш с княза, да не разкарваме три дивизии джапанки през цялото полукълбо, да кажем че днес ти стига да говориш като срок, макар, че и аз го знам вече този княз как приказва, утре да ни уведомиш, щото като гледам французите цялата си флота пращат без да знаят има ли Суец, та кво остава за цялостна подготовка.
        Много моля, знам че е игра, ама дайте първо да планираме нещо, макар и скромно, без подписи, просто да решим някакъв план, може за основа да се вземе предложението на Одзава, но там нас почти не ни виждам.
        На ЮАС, ако другите си имат проблеми, Австралия ще направи всичко и сама да и се противопостави, това е най-малкото, което ще направим за Великия ни съюз!
        Та, тръгваме ли на сафари или?

        Comment


          #49
          малка бележка

          Към Франция - Алжир е стара ваша колония, та така че не виждаме проблеми с вашето ангажиране там.

          А иначе - аз не съм много готов за война, което ще рече че аз призовавам за мир засега. Но ще се придържам към решението на мнозинството де.
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #50
            Добре де, мисля че вече го казах ама айде, та значи плана:
            1. Трябва ми просто вашата подкрепа, аз Крилов и сам ще си го набия, идеята беше всички дасе включиме та да е по-забавно
            2. Нямам флот, затова се нуждая от вашите, за да пазите бреговете на Персия и Ирак.
            3. Вие сега пращате каквото сте предивидили за тази операция, а ако не се стигне до бой(на следващия ход всичко ще се знае със сигурност), армиите ви ще са само на един ход разстояние, и на другия пак са си вкъщи. От вас не се очаква кой, знае каква армия, просто няколко дивизийки колкото да се сдуха Крилов че го нападат от четири-пет места. Установих че ще ми трябват и транспортни кораби, защото засега имам само два и половина, а ще трябва да се пренасят доста танкове, така че ако имате повечко транспорти, ще ми трябват в провинция 98.
            4. Вие пращате армиите към африка и аз като започна офанзивата, вие му правите десантчета, кой откъдето може максимално бързо(по добре в Южна Африка че там има най-малко армия.
            И конфликта не е абсурден, може причината да е само една публикация, но това не е първият случай в който негрите ни създават проблеми, така че ще е добре да се разправим с тях веднъж завинаги, та да не ни се пречкат по-късно.
            <<..........>>

            Comment


              #51
              Междудругото имаш право за атааката. Ако СССР не са готови няма да посмеят освен ако не разберат, че играеме всички срещу Княза.


              А за връщането...

              не съм съгласен. Той не ме е мамил! Няколко пъти ми предложи да атакуваме Фасо, но аз си държа на думата и си действах по плана И просто загубих. А това, че ти и Уханов ще ме атакувате беше 100% ясно!
              Канцлер на хазната

              Comment


                #52
                Ами вижте сега, ситуацията е такава - СССР и ЮАС са двете единствени суперсили в момента (предвид броя на провинции на двете). Ако се сбием с Княза това автоматично ще го набута в лагера на СССР. А ние ще сме пълни глупаци, ако се окажем причината те да се съюзат. Според мен трябва да правим всичко възможно да ги държим тези двамата разделени и по възможност да умилостивим единия (Княза ми се струва по-лесен, а и СССР е по-силния, така че не е желателно той да е "неизвестната променлива") докато елиминираме другия.
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #53
                  Sir Gray написа
                  Ами вижте сега, ситуацията е такава - СССР и ЮАС са двете единствени суперсили в момента (предвид броя на провинции на двете). Ако се сбием с Княза това автоматично ще го набута в лагера на СССР. А ние ще сме пълни глупаци, ако се окажем причината те да се съюзат. Според мен трябва да правим всичко възможно да ги държим тези двамата разделени и по възможност да умилостивим единия (Княза ми се струва по-лесен, а и СССР е по-силния, така че не е желателно той да е "неизвестната променлива") докато елиминираме другия.
                  Аз залагам 5 евро, че княза и СССР вече са в съюз Извинете ме ама доста подценявате княза! Поставете са на мястото на СССР! Какво ще стане ако ние всички в съюза атакуваме Княза! Комунягите не са толкова глупави, че да не видят, че тва им е единственият шанс! Аз лично имам друго предложение! Аз и Фасо започваме УСИЛЕНИ контакти със СССР! Казваме им, че ни се готви атака (на мене) от Япония или нещо в тоя дух. Ако те се хваната и ако вие атакувате Княза без явно да ни замесвате ще можем да задържим СССР за няколко хода... поне така аз виждам нещата, но извинеете ме сега да влезнем в такава война... не виждам смисъл! ОСВЕН ако не знаем, че нашият съюз е по-силен от всички други държави!
                  Канцлер на хазната

                  Comment


                    #54
                    Смених името на темата, защото установих, че когато гледам форума отвън без да съм се регистрирал последното мнение беше на Фасо в темата "Ако ни нападнат". Опитах се да кликна върху него, но понеже съм нерегистриран ми се изписа, че нямам достъп до тази информация.
                    Обаче ако противникът, види последният пост "Ако ни нападнат" ще му стане ясно кой с кого е. Само като си помисля, че ако те са се сетили да следят новите постове на темата "Ако ни нападнат", за да видят кой поства, цялата далавера отива на кино. Вярно, те не могат да отворят този форум, но достатъчен е факта, че някой пише в него и този някой си е оставил последното мнение. Остава някой от другите да направи просто проучване, кой поства в тази тема, за да му стане ясно колко са съюзниците.
                    Дано вече не е късно :cry:
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #55
                      ами общото ми впечатление е че никой не се е усетил
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #56
                        Az li sum vinoven i kak se e polu4ilo?
                        Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
                        Page 97
                        "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
                        Page 241
                        "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
                        Page 262
                        Ender's Game

                        Comment


                          #57
                          не си виновен ти, явно има бъг в системата
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #58
                            не знам дали е бъг, ама здраве да е
                            оабче това име майтапи... тъкмо щях да напрувам шефа, че без да иска е преместил темата от Общи тука
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              #59
                              След разговори с шефа взехме следното решение, което се надявам да бъде прието от целият съюз!


                              Пред СССР е най-важно да не изглеждаме заедно следователно:

                              С Япония се скарваме за някви острови. Пишеме из темите, които се четат от всички. Шефа говори с Верешчагин! И Французите ни подкрепят по някъв начин. В същото време да речем Персия взима страната на Япония и така в очите на СССР ще изглежда, че ние искаме да влезем в съюз с него срещу вас. При това положение той може да... действа неправилно... какво ще кажете? Току що разбрах, че Французите ни подкрепят в плана.

                              И... би трябвало така поне за 2 хода той да бъде неориентиран в обстановката!

                              В момента гоовря и с княза! Казвам му за вероятни проблеми с Япония и Персия.
                              Канцлер на хазната

                              Comment


                                #60
                                Подкрепям идеята на 1000000000000000000%
                                Получих писмо от Фон Даниц, с което ме уведомява за случаят. Ей сега ще се сдърпаме. Ще настане невъобразима какафония
                                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                                Comment

                                Working...
                                X