Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разбори на полетите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тази вечер се получи добър полет в кооп, поне според мен. Летяхме Тангра, GH_Lang, Stef, аз и две AI-та. Всички кацнахме живи и здрави.
    Това е запис от мисията.

    =VNVV=Shilo
    Въздушните на Негово Величество Войски

    Comment


      Shilo каза:
      [B]Тази вечер се получи добър полет в кооп, поне според мен. Летяхме Тангра, GH_Lang, Stef, аз и две AI-та. Всички кацнахме живи и здрави.
      Това е запис от мисията.

      http://www.boinaslava.net/~shilo/tracks/quick0118.ntrk
      Вы против ботов летали?)
      Для примера у нас на тренировках одни садятся на за синих другие за красных и начинают вылет.
      Боты они сейчас тяжело летают но тактика их глупая.

      Ведь помните пример когда из всех самол¸тов вернулись я и Вальт
      И вас много насбивали)
      А боты все погибли)
      На "летучем голандце" впервые в нашу честь запалят факела

      Comment


        За снощните полети: Dogfight-a - целта беше сработване а двойките. Иконите бяха пуснати с цел по лесно да се откриват водещия-водения. Въздушния бой трябваше да открие някои наши слабости и пропуски. Преди сме говорили, че водения може да следва плътно своя водач или да е над него, като при необходимост - идва на помощ. При тези два варианта всеки има предимства и недостатъци, но искам да обърна внимание на втория. Когато прикритието е на по-голяма височина, трябва да се има предвид, че тази височина може и трябва да е такава, че при нужда, този който прикрива, да се озове на стрелкова позиция за не повече от 3-4 сек. В противен случай, както стана снощи, Shilo само успя да предупреди Shmitza, че има някой на 6 часа, но това не му помогна. Затова прикриващия трябва да има възможност да открие стрелба за толкова кратко време (за повече може да няма нужда) и тук е един от малкото случаи когато е оправдана стрелбата от дълги дистанции - 250-350 м., с цел поне да се сплаши противника (не, че някой бот ще се впечатли от това).
        Coop мисията: всички трябва да запомнят, че когато има контакт с противник, не трябва веднага да се хвърляме срещу него. Много по-добре е да се заеме по-добра позиция, осигуряваща превъзходство и едва тогава да се атакува. Веднъж осигурено такова предимство, не бива да се губи - boom&zoom тактиката трябва стриктно да се спазва, при пропускане на целта няма нужда да се преследва веднага с всички последици от това (загуба на енергия в остри завои), целта няма да избяга - просто на следващия заход трябва да сме по-точни . И така докато останат противници, а после връщане в базата, а не както аз реших да сваляме със Stef откъснали се самолети над тяхната база - предварително беше ясно, че това е обречено на провал с този силен FLAK.
        Дано тези разбори наистина помагат да откриваме грешките си и да не ги повтаряме вече :tup:
        Salute!

        Comment


          Абе знаете ли, летейки за Луфтвафе си дадох сметка че близката формация е много важна. Различават се свои от чужди, не се питаме кой къде е. Мисля да наблегна персонално на това. Но и водача трябва да е добър. да не позволява другите да го губят от поглед, да съобщава полетните режими. Вие знаете де, само споделям впечатление

          Comment


            Вдъхновен от написаното от Тангра си пуснах full real+speed bar срещу ЯК1Б и след като го праснах на 2500 метра, осъзнах нещо .Искам да го споделя с вас с прости думи:истината, както и в лова е в изчакването (не забравяйте, че немската дума за изтребител е същата, като за ловец). Та, много прав е Тангра, че преследвайки се непрекъснато, сами се лишаваме от тактическото преимущество, скрито в простата формула височина-скорост.Предполагам, макар че не съм летец, че никой с всичкия си няма да върти виражи на 50 м над земята в истински самолет.На това мойте деца му викат "пуцаница".Е,може и да се пуцаме за кеф понякога, но тактиката си е тактика и в истински бой трябва да се спазва.А за да се спазва, трябва да се знае, а за да се знае.... Опааа, май се отнесох.
            Аз поне имам много да уча.
            И за да не съм чак толкова сериозен, ето ви една пилотска мъдрост:Има стари пилоти и храбри пилоти, но няма стари храбри пилоти...:tup: :tup: :tup:

            Comment


              Хмм преоткрихме топлата вода
              Аз за Б и З говоря от 100 години
              Най-накрая явно сте се убедили правилността на тази тактика....
              а що сръдни имаше в началото еехххх
              su27 AKA =VNVV=Stoyanov
              ______________________________
              "Ще се видим във Валхала!"

              Comment


                Stoyanov каза:
                [B]Хмм преоткрихме топлата вода
                Аз за Б и З говоря от 100 години
                Най-накрая явно сте се убедили правилността на тази тактика....
                а що сръдни имаше в началото еехххх
                Стоянов,
                в случай, че не знаеш, ВСЕКИ ОТКРИВА ТОПЛАТА ВОДА ЗА СЕБЕ СИ!
                Аз просто имах желание да ви разкажа за мойта...топла вода
                И още нещо: звучеш малко, сякаш ти си открил В и З и си ни казвал, казвал, пък ние...Разбираш ме, нали.
                'Щото очевидно не всички имаме твоя опит.

                Кажи нещо градивно, пък който иска да го приема.Аз твърдо имам желание да ставам по-добър, но какво си ми КАЗВАЛ ( или не си ми)не ми помага в тази насока.:twisted:

                Comment


                  EEEEEEEEEEEEE, пак заядици. Стига. Да не би да сте малки деца.
                  Не е редно да се караме за подобни дреболии. Има по-важни въпроси за разрешаване.

                  Един преподавател ми каза преди време:"Твоята истина е най-добрата истина." Това, че си открил преимуществата на буум и зуума, означава, че ти си го осмислил и го използваш инстинктивно. Лошото е, че още нямаме програма за трениране. Това води до преоткриване от всеки на "топлата вода". Събираш трикове от всеки, трупаш опит. Все пак ескадриалта е все още млада и това е напълно нормално. Аз също се блъскам като вода в бряг, питам всеки за разни прийоми.

                  Всеки иска да стане добър, но се иска време. Е, вярно, с правилна методика на тренировка, нивото на подготовката нараства по-бързо.
                  Вчера, след като ядох страшен бой от Хана, го питах някои неща. Оказа се, че той лети от 2 години. Това е причината да стреля прерфектно и да изпозлва максимума на самолета.

                  Аз няма да летя онлине 3-4 дни, за да мога да тренирам стрелбата.
                  =VNVV=Shilo
                  Въздушните на Негово Величество Войски

                  Comment


                    Jordan каза:
                    [B]Стоянов,
                    в случай, че не знаеш, ВСЕКИ ОТКРИВА ТОПЛАТА ВОДА ЗА СЕБЕ СИ!
                    Аз просто имах желание да ви разкажа за мойта...топла вода
                    И още нещо: звучеш малко, сякаш ти си открил В и З и си ни казвал, казвал, пък ние...Разбираш ме, нали.
                    'Щото очевидно не всички имаме твоя опит.

                    Кажи нещо градивно, пък който иска да го приема.Аз твърдо имам желание да ставам по-добър, но какво си ми КАЗВАЛ ( или не си ми)не ми помага в тази насока.:twisted:
                    И на мен не ми хареса тона с който вчера ми каза,че нищо не съм казвал...
                    Ами ако не забеляза вчера се учех и тренирах с един много опитен и добър пилот,а именно Емо... А ти ми се сърдиш.След това ти отделих малко време,но останалите не ни да доха много шанс, пък и ти след това демонстративно напусна.Поне на ТС да беше.
                    Има нещо друго,че аз говорех за БЗ още преди ти и другите нови пилоти да се появите,но ни трябваха 3 месеца ,за да разберат всички(просто ми писна да говоря),че така трябва да се лети.Не беше насочено нищо конкретно към теб.
                    Поздрави!
                    su27 AKA =VNVV=Stoyanov
                    ______________________________
                    "Ще се видим във Валхала!"

                    Comment


                      СТИГА ВЕЧЕ С ТИЯ ПРОСТОТИИ
                      Последно предупреждение за всеки който се е самозабравил и страда от каквото и да било - тук не е място за обтягане на отношения в такива безмислени спорове. Недопустимо е с такива мнения да се трупат само отрицателни емоции. Бихте могли да бъдете по-сдържани в изказванията си и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО без да засягате когото и да било, а така също и без обвинения. Когато не сте съгласни с някой или нещо използвайте подходящия подход, а не да се стига до крайности. Всеки мислещ по друг начин няма място в тази ескадрила. Това е наистина последно предупреждение - няма да позволя заради един или двама да си разваляме отношенията по между си.
                      Казах и така ще бъде !

                      Comment


                        Интернет адреси на кирилица?

                        Без излишни обяснения искам да се извиня, че станах повод за твърде неприятна дискусия.
                        Повтарям обаче отново:НУЖНА Е ГРАДИВНОСТ НА ИЗКАЗВАНИЯТА, ЗАЩОТО ТЕЗИ, КОИТО СЕ КАРАТ ДНЕС, УТРЕ ЩЕ СИ ПАЗЯТ ГЪРБОВЕТЕ ВЪВ ВЪЗДУХА.
                        А що се отнася до ТС, опитах но не се свързах.
                        И не напуснах демонстративно, а се скапа връзката.
                        Стоянов, харесва ми как летиш и нямам нищо против теб.
                        Смятам, че ако имаме разногласия, можем да ги обсъдим и в ICQ.
                        И още веднъж, извинения на всички от ескадрилата, приемам, че аз съм повода за този неприятен инцидент и съжалявам.

                        Comment


                          хмм четох устава досега и никъде не видях че пилот в нетрезво състояние не може да се изкаже , така че докато нямам никакви задръжки ще си изплача мъката (споко не е страшно нито чак толкова голяма)
                          значи
                          1. Както каза Jordan нета винаги може да се скапе така че не правет прибързани заключения, защотото тогава може да се каже че и аз демонстративно съм напускал 2-3 пъти
                          2. мисля че трябва да има не само тренировки цялата ескадрила но и персонални. имам впердвид това че (не се гордея напротив срамувам се защото и аз бях един от тия ) докато някой се опитва да учи някого другите (включително и аз) летим над летището и пуцай куме да пуцаме докато са още на полосата :-o нито им даваме шанс да излетят нито единия да покаже нещо на другия
                          3. казвате летене му е майката... вярно е ...НО (мама му винаги има едно НО ) играта си иска своето... процесор, видео, РАМ и не на последно място джойстик... казвам го от личен опит
                          опитвам се да буум у зум или както там го наричате обаче ако настройките не са ми добри ( а за това си иска ресурси, които не всеки ги има) нищо не става или аха да стане ама не... или изобщо не мога да видя противника, или ме лагне връзката, или компа ми запецне за секунда поради недостиг на ресурси, или което повече ме дразни джоя си направи лош майтап като в най-напечения момент подскочи нагоре или надолу и язък за цялото прицелване и тям подобни.
                          много ме кефи как стоянов, с кратък един единствен откос ми откъсне крилото затова си трябва опит (разбирай летене с месеци), окомер (разбирай як комп който да покава максимум реална картина), сигурна ръка(разбирай хубав джойстик който да не ти прави проблеми), добър учител ( не разбирай че като полетиш 2-3 пъти с него и ти обясни някой неща и ти се опитваш да ги направиш но нещо не се получава той крие нещо от тебе или не е обяснил както трябва, търси грешката първо в себе си после в другите след като 100 пъти си проверил дали не бъркаш ти)
                          та за бум и зум. сигурно сте забелязали рядко го прилагам и винаги неуспешно (нито ресурсите ми са ресурси, нито летенето ми е летене, за джоя не искам и да споменавам, връзката ми е чат пат читава) ако успея да убия някого то е на самолет който е за маневрен бой (видяхте със Зерото какво ставаше), срещу не много опитни противници, който се опитваха на не толкова маневрени самолети да ме гонят ( защото зум и бума не им спори предполагам, визирам Shilo i Reaper, без да им се надсмивам аз ако бях на Ме същото щях да правя може би с още по плачевен резултат) а стоянов през това време благодарение на опита си, ме правеше на парчета...
                          наскоро летях една нощ с един приятел 8 часа онлине... аз се въртя яко с едно зеро той отгоре прикрива с бум и зум е ако щете вярвайте ама нямаше почти кой да се опре освен друг добър на бум и зум. аз завъртя той го разстреля...
                          предполагам че е време и на това да се обърне внимание една две двойки да развъртят противника а друга специализирана в това да прикрива с БЗ
                          тази тактика не е нова и е вечно приложима (прилагаме го успешно и при реактивните самолети) един завърта противника кара го да загуби скорост а друг го разстрелва.

                          леле май се отплеснах малко ще ме извинявате ама така е на пияна глава ама тогава си казвам каквото ми е

                          та без да се обижда никой търсете причините първо в себе си, после в машините, и едва тогава в околните. на мен досега още никой не ми е обърнал внимание да ми каже кое как става въпреки че нееднократно съм заявявал че ФБ ми е напълно нова игра. единствените съвети който съм чул бяха от един прител (thanks Ники :tup:, знам че четеш форума макар и да не се обаждаш ) и адски ми помагат, другото място е ТС просто слушам какво се обяснява там и си го пробвам самостоятелно , не преча на никого така, не изнервям никого, лошото е че не винаги знам дали го правя както трябва :? , но все пак нещо научавам , понякога един двама руснаци ми обяснят по нещитчко, чета техните форуми, абе от тук оттам насъбира се по малко
                          btw не може ли да се измисли едно FTP? на него да мятаме тракове от офлине,онлине... абе всякакви мисии и тия който разбират да ги преглеждат и да правят коментари? правя си една папка да речем мятам вътре един трак от някоя офлине мисия или ако съм летял някъде онлине този който разбира го преглежда и ако съм онлине и има желание веднага разяснява къде греша, кое правя както трябва кое не а ако не съм или не може в момента, да напише в едно ТХТ забележките си.другите гледат трака четат забележките и си правят изводите за себе си. а то сега какво наблюдавам... един се опитва да научи нещо другите се пречкат и в крайна сметка ... нищо... или още по лошо, нерви, нападки, криворазбрани изказвания... глупости на търкалца... не сме 10 годишни лапета да се караме.
                          относно програма за обучение... извинявайте господа командири но още не виждам такава, извадили сте програмата за изпита но никъде не видях програма за тренировки (не ви обвинявам в бездействие, знам че все пак имаме си и така наречения РЕАЛ ЛИФЕ от който бягане няма, ако бяхме наистина летци и с това си изкарвахме хляба оправдания няма, но случая не е такъв) вижте кой може кога може, колко време може и правете индивдуални тренировки за основните неща, а не събрали сме се 5 човека, двама се строяват на пистата опитвайки се да тренират летене в двойка а другите кръжим като хиени над тях и стреляме кат сватбари. затегнете малко дисциплината там някой да ревне не ги закачайте нека тренират а то нито ние нещо научаваме (може би само стрелба по наземна цел ), нито на тях даваме шанс да научат нещо. Пиша НИЕ забележете! включвам и себе си в това число да не помисли някой че отправам обвинения към някой :-o обвинявам и себе си наравно с другите а може би дори и повече защото не се опитах още тогава да спра тази глупост ами кат весел идиот се правех на голям герой :roll:

                          ужас отплеснах се :-P абе може и да не сте разбрали всичко надявам се поне половината вече едвам гледам едвам съобразявам май го пиша това вече час и половина а може и повече но каквото ми тежеше и се сетих си го казах


                          Dark Galaxy ---> GoodKnight

                          Comment


                            Абсолютно съм съгласен с Тангра!
                            Никакво опъване на нервите от тук нататък.
                            Отнасяйте се с уважение към всеки, никой не е по-велик от останалите. Помнете, че в големите ескадрили изхвърлят и най-добрите си пилоти за най-малкото провинение. А ние се агитираме като в детската градина!
                            Ако някой не се чувства достатъчно зрял - по-добре да стисне зъби и да премълчи.
                            Това към всички.
                            Конкретно,
                            Стоянов, БЗ е измислен доста преди излизането на Ил2 - Щурмовик!
                            При тове не от теб или от мен. Имал съм забележки (и не само аз) към това, което ти практикуваш под името БЗ. Не и към тактиката.
                            Казвал съм ти мнението си с идеята да станеш още по-добър, а не за да те унижа или обидя. Ако не съм бил разбран - извинявай.

                            Jordan, вчера се наложи да те сваля, макар че беше от моя тим, защото неколкократно атакува противника на земята, по времето, когато те тренираха излитане във формация.
                            По-късно разбрах, че освен ТС нямаш и чат, и нямаше как да видиш или чуеш предупрежденията ни.
                            За свалянето извинявай,
                            но само така можеше да ти покажа, че нещо не е наред. Ти го разбра прекрасно, за което ти благодаря!

                            Към всички,
                            видяхте реакцията на Емо, след като го обстрелях докато той тренираше с някого летене във формация. В момента в който му се извиних каза, че нищо не е станало, крашна се и излетя пак, макар че сигурно е бил бесен и то с право!
                            Абсолютно професионална реакция на опитен пилот!
                            Примерът е само за да видите как трябва да се постъпва в конфликтни ситуации!
                            На всяка цена избягвайте разправията, премълчавайте, дори много да ви се иска да натирите този, който ви е предизвикал!
                            Това е и причината да не вземам често отношение във форума,
                            понякога е по-добре да се премълчи, за да се тушира назряващия конфликт.
                            В крайна сметка утре ще трябва да разчитаме един на друг в битките!

                            Comment


                              Искам да отбележа че полетите снощи бяха много полезни,поне за мене де. Няма смисъл от препирни за глупости все пак е само игра,понякога и аз се изнервям но гледам да не го показвам камо ли да засягам някой друг.Трябва да се сплотяваме хорааааа.Значи искам да отбележа че тука в последно време тренираме нападение на излитащи ,кацащи и бомбене на противниково летище.Значи така е във ВЕФ за това и така тренираме не се сърдете.Има нови членове които тепърва прохождат трябва да им помогнем да влязат по-бързо в час така че малко по кротко с тях-имам предвид да не се лепват по двама на някой от новите,да се дават полезни съвети и да се показват грешките им и най-вече да се дава кураж.Малко е гадно да те свалят постоянно,някой могат и по тази причина да се откажат,а не трябва-това е насочено специално към новите.Аз въпреки стажа онлайн се спукват да ме свалят ама отказване няма.:lol: УСПЕХ ОРЛИ!!!:tup: :tup: :tup:
                              =VNVV=Shmitza
                              Днес съм вихър и стрела,
                              владея царство без предел
                              и съм със разперени крила
                              и със сърцето на орел.....
                              _______________________________________
                              Въздушните на Негово Величество Войски

                              Comment


                                Искам да изкажа най-йскрена благодарност на Стоянов, който след като руснаците не ни разрешиха да излетим в двойка, а после и връзката му се скапа, се върна в СЪЩАТА игра и в продължение на близо час ме гледа и ръководи по ТС:nworthy:
                                Стеф, като си видях крилото да ме изпреварва разбрах, че съм сбъркал, ама с Шило предната вечер се атакувахме и на летищата, та аз реших, че ситуацията е същата.Нямах нито ТС нито чат в играта.:tup:

                                Comment

                                Working...
                                X