Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Старт на играта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    какви промени на първия ход??
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #47
      По-спокойно я карай, Фелдмаршале! Кви са тия "бе".
      Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

      Comment


        #48
        Към теб, всъщност.
        Защото се държиш точни по описаният от мен начин. Не съм обидчив, за щастие, така че ще пропусна покрай дългите си уши начинът, по който си изразил мислите си (но само този път).
        Няма нужда да се пищи и вика - виж хората, които са с малки държави (примерно България, Румъния, Албания и др. - та какво - да не се оплакват). Ако си се чувствал слаб да си си намерил съюзник, които не се отказва от играта.
        Ходът вече е направен и край (или поне до полунощ ще е свършил). Достатъчно време се отлага играта (а следващата може да е след месец или два). Да не говорим, че и моята игра ще е готова най-късно до месец (или по-скоро) и може също да започне - така че, не се притеснявай.

        Comment


          #49
          няма ли да стане така че да слеем твоята с другата? Мисля че ще има възможност....или? Аз все още не знам нищо конкретно по твоята
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #50
            Първо, играта си продължава по план.

            Второ:
            Първия ход приключва днес (понеделник, 17ти март) вечерта. След това започва паузата от един ден, в който аз ще поствам резултати от хода (първите резултати ще бъдат постнати още днес вечерта).


            Втория ход започва в сряда и приключва в петък.

            Трето:
            В момента са неутрални (и съответно под мой контрол) следните държави:
            Швеция, Унгария и Литва
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #51
              Мдааа

              Би могло, но ще е много сложно. Защото по този начин на игра (чрез е-поща) нещата се движат неизбежно бавно, а моята игра ще е на достатъчно ниско ниво - оперативно-тактическо, като всеки ход ще представлява един ден игрално време (със съответното подразделение на дневни и нощни фази, за които се задават команди).

              На кратко описана ще представлява горе-долу следното:
              Две страни, като на всяка страна могат да участват различен брой участници. И двете започват с еднакъв начален ресурс, от който се извършва начално разпределение на науки, доктрини, организация и т.н. (като всяка страна сама ще си прецени какво и как да си вземе и организира). Частите ще се проследяват от батальон нагоре - т.е., директно може да се задават команди на полкове или бригади (които са съставени от батальони - на тях може да им се задава формацията); самите полкове или бригади са организирани в дивизии (те ще са преходното ниво между тактическата и опреративната картина). Оперативно командването може да се разпределя между отделни дивизии, корпуси и армии.
              Съответно (според избраните принципи на организиране) всеки участник ще командва една армия и евентуално всяка страна ще си има ген.щаб с главнокомандващ. Играта ще се провежда на карта, която няма да е симетрична - т.е., всяка от страните ще разполага с различни географски възможности (съответно ще има релеф, местност и т.н., със съответното им влияние върху движението и бойните действия).
              Ходовете ще са фазови - задават се предвидените действия и водещия/посредника извършва самите битки (като евентуално на места може да замества тактическото командване).
              Целта ще е обективна - да се завземе територията на чуждата държава (или да се унищожи армията й). Всяка страна и участник печели командни точки, според действията си (с чиято помощ може, при нужда, да се отчита резултативността на всеки командир).

              Мисля че ще е по-добре да е отделна игра, поне засега.

              Comment


                #52
                Originally posted by "gollum"

                Към теб, всъщност.
                Към мен ли? :?

                Не към теб.
                Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                Comment


                  #53
                  За съжаление, персоналните данни на играчите няма да бъдат изцяло готови преди утре на обяд. На този ход имаше твърде много научен трансфер и отразяването му забавя подготовката на файловете.
                  Така че, ход 2 ще започне в сряда, около 20:00 българско време и ще завърши в събота, в 20:00 бълг. време. Съответно, ще очаквам играчите да пращат ходовете си до събота, 13:00 българско време.

                  Ако някой има още проблеми с персоналния си код или нещо друго от този сорт, нека пише на forum_game@abv.bg.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #54
                    Такаааа

                    Почти всички данни вече са качени на сайта. Вижте си ги с личния си код.
                    Във листа на всеки играч има сложен линк "Връзка към резултатите от текущия ход"
                    В нея можете да видите данните, по вашия ход.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment

                    Working...
                    X