Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Посолство на ОН

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Францня е предоволна от прредолжението на Швецитя и го подкрепя.
    Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

    Comment


      Имперска Италия заства зад предложението на председателя на общото събрание на ОН. Представителя ни гласува "За".
      "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

      Comment


        Белгия също гласува "за"
        Медицински корпус вече е на път за районите на Норвегия, засегнати от войната.
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          Драги , сънародници . Аз министър-председателят на република Испания , Фердинандо Де Санчес , излагам пред вас последните решения на Испанското правителство .
          Точка 1:
          След дълго гласуване в парламента , единодужно , беше взето решение , да се подкрепи резолюция ЕU-01 , на Норвежкото правителство . Смятаме че така ще спомогнем за мира на Континента и неговото по - продължително опазване . Медицински контингент на Испания пътува за Осло с мед. припаси , храна и най-нужни консумативи в помощ на Норвежкият народ . Надявам се и други страни да подкрепят Норвегия , в нейната борба за оцеляване и за мир на континента .
          Точка 2:
          Засега не сме получили писмо от Балканският съюз , но си мисля че колегите дипломати, обмисля ултиматума ни . Надявам се да го изпълнят . Испания не желае война , но при отказ , ще се принуди да води такава .
          Точка 3 :
          Относно ударите срещу СССР : смятаме че войските на Турция , Англия и Румъния , трябва да се изтеглят . СССР получи своят урок в Норвегия . Нека да спрем агресията . Войната не е нужна на континента .

          Точка 4 :
          Поздравявам народът на Финландия за тяхната победа в Малайзия ( Гран При на Малайзия "Сепанг" ) . Честита победа на Кими Райконен и Финландия . Но все пак нека и Испания благодари на своя пилот Фернандо Алонсо за 3-то място . Фернандо ти си истински Герой !
          Нека спортът спроти нашите народи ! Мир и разбирателство !

          Благодаря ви за вниманието . Искрено ваш , Фердинандо Де Санчес , министър-председател на Република Испания . Нека Бог пази Испания и мира на Континента
          "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

          Comment


            "Lucru amestecat, pute a cacat!"

            Comment


              Моля?
              Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

              Comment


                Това е на румънски, но в превод ще го разберете в края на тази игра - живот и здраве.

                Comment


                  Относно точка втора от декларацията на Негово Превъзходителство Испанския посланик, съм упълномощен да заявя следното:
                  "Уважаеми, ако бъдете така добър да изчакате още съвсем малко - някакви си 13 хода, няма да се налага да ни нападате, тъй като другаря Сталин ще ни е ливидирал. За това Ви призовавам за малко търпение и така ще си спестим купища неприятни за всички ни емоции."

                  С Уважение (може и без, ама така е прието):
                  Солунската Митница и балканските й събратя

                  Comment


                    Re:Испания

                    vse pak molq hodovete da ne se namalqvat(oshte ne e svurshil tozi hod) che utre shte kazete che ostavat 5 hoda
                    kazana duma hvurlen kamuk
                    i vse pak kazah bulgariq na 15 hod a ne gurciq(mai)
                    http://www.imotisofia.bg/

                    Comment


                      ами Булгаристан ми е съюзник и ако ще го изнасяш, значи ще изнасяш и мен и Турция и Румъния и куп други знайни и незнайни радетели за Световна справедливост ... ;о)

                      Comment


                        Re:СССР

                        Испанското правителство -

                        "Както виждам , Балканският Съюз не взе от дума , от нашият ултиматум .
                        Това поставя пред правителството само една опция - Удар срещу Балканите . "

                        Испания се мобилизира . Навсякъде заводите работят с пълна сила . Войници маршируват пред президента и министър-председателят . Страната е в подем . Навсякъде се пеят маршове , химнове . Испания се готви за Операция "Звезден Марш" ( единият вариант на операцията според военните , другият е "Балканска Солидарност" , според източници , зависи от начинът , по които ще се ударят Балканите . ) . Ето кратко интервю с лейтенант Мигел де Кихот , комантир на 10 пехотна дивизия , която според плановете трябва да удари Албания след мащабна морска операция ( според източници носеща името - "El Mar Toro" ( или SeaBull) :

                        Крис :
                        " Добър ден , сеньор , аз съм Крис Джинкс , от радио "Свободна Европа" , ще може ли да споделите няколко думи за операция "El Mar Toro" ?
                        Мигел:
                        "Разбира се , сеньор . ( Ухилва се ) Какво например ?
                        Крис:
                        "Ами как върви подготовката ? Добре ли са войниците ? Как е духът на момчетата ? Знаете ли нещо за пусковата дата на операацията ?
                        Мигел:
                        "Нещата засега се подреждат добре за нас . Започнахме товаренето на техниката . Момчетата се чустват страхотно . Мирише им на кръв и на голяма победа , достойна само за делата на Кортес . Много млади мъже се включиха като доброволци , което засилва вярата ми в успеха , защото както е казал Юго - " Щом народът е с нас , нищо не ще ни спре " . ( Смее се ) . А за операцията не знам много , освен че ще се бия като бик и ако трябва ще умра за Испания ! И последно - Балкански Съюз трепери....конквистадорите идват за теб ! Скоро ще споделиш съдбата на Мексико , Перу и другите смешни държавици , паднали под ботуша на ВЕЛИКА ИСПАНИЯ ! ( Изрева ....лъвски ) .
                        Крис : Това е всичко от мен Крис Джинкс , от лагера за подготовка на войници в Валенсия , Нова Кастилия , за радио "Свободна Европа" .

                        "Въпреки ситуацията и бъдещата война , цяла Испания подкрепя правителството и управляващите , дори и сивата опозиция . Вчера единодушно беше взето решение за мобилизация , но с условие , че още има път за мира . Ако Балканският Съюз се оттегли от Югославия , Испанските момчета няма да акостират на брага в Операция " Еl Mar Toro" . Целият свят сега гледа към кабинетите на държавите в Балканският Съюз и чака решение , което ще успокой огънят на изток или ще разпали целият свят , хвърляйки го в една жестока и тъжна война . Балкански Страни .... Съгласете се ....Дайте Път на Мир , Докато още има шанс , Ние .... Редакцията на "New York Post" , Както и всички Миролюбиви Граждани на Съединените Щати , Да приемете искането на Испания и Да ....И нека заедно да Положим началото на едно Приятелство , на Едни времена на Мир , Разбирателство и Щастие . Моля ви "

                        New York Post
                        "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                        Comment


                          Генералния Щаб на Имперска Италия е крайно озадачен как един лейтенант може да командва дивизия. :? Предвид затоплянето в отношенията м/у нашите страни ние сме готови да предоставим школи и съветници, които да подготвят офицерския корпус на Испания.

                          Имперска Италия
                          "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

                          Comment


                            Испания ... ще обмисли , но може би ще склони . Подкрепата на Италия е добре дошла за нас .



                            Бел.Ред.

                            Верно ли съм написал "лейтенант командир на дивизия".......аууууу........не е истина просто колко ми се спи и съм скапан ! Да са ....и в глупака :wall:
                            ето това за мен :fire:
                            "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                            Comment


                              Кореспондент на "World Report" беше пратен в Париж с оглед на решителните политически и военни промени, настъпили в тази страна.
                              Ето какво видя нашият репортер във френската столица:
                              Париж е в подем. Народът е сплотен около своя лидер, с който хората се гордеят и който боготворят. След като дойде на власт в края на август тази година, той започна масови реформи в икономиката и армията на страната. С него Францяи става все-по силна, а армията й - все по-страшна за враговете й. Външата политика на Франция е непоколебима и служи на интересите на нейния народ.

                              В момента във френската столица се провежда поредният грандиозен военен парад. Напоследък подобни мероприятия станаха традиция в живота на столичани, неотменен атрибут от тяхното всекиденевие, праздник и събитие. Днес бескрайни колони от елитни френски тежки танквои батальони вървят по широката Шан'з Елизе. Хиляди танкове. От куполите им отдават чест млади френски лейтенанти в парадна униформа, тържествени и щастливи. Сигурно си мислят "Колко време не е имало паради по парижките улици... Сигурно още от Голямата Победа от 1918 г. над немците..." След танковите дивизии следват Гвардейците и Гренадирите от елитната моторизирана дивизия "Jeanne D'Arque". По неофициални данни тази дивизия има над 25 000 личен състав и 600 танка - това е най-силната дивизия на Франция. Следва елитната доброволческа дивизия "La jeunesse de la France" /"Младежта на Франция"/ - личният състав е само от 18 годишни войници, хора, посветили живота си на армията, с отлична бойна подготовка. Генерал-лейтенант Жан-Жак Дивуа, командирът на тази елитна част, казва, че младежите се учат от 14 годишни и че подготовката се провежда в реални бойни условия и с истински боепраси. И той смята че успя да направи едно наистина боеспособно съединение, не отстъпващо на елитната моторизирана дивизия "Jeanne D'Arque". Следват линейни пехотни дивизии... И накрая на този тържествен парад над Париж прелита авиационната дивизия "Grande France" - гордостта на Франция, личната избраница и любимка на Президента. След това бижу на френската военна мисъл прелитат елитните авиадивизии... Парадът е към своя край, когато президентът от своя балкон вдига влястно ръка в знак тълпата да спре бурните си овации. Той произнася реч.


                              Братя и сестри! Велика Фрацния е в опасност! Британски войски завзеха стратегически важни френски провинции в Азия, като по този начин директно нарушиха суверинитета на страната ни, погазвайки постановленията на международното право. На нашата молба английските части да се изтеглят незабавно от тези територии Външното ни Министерство получи отказ. Лондон почна да се търгува с нас, но ние бяхме непоколебими защото знаехме, че това е невъзможно в подобни ситуации. В знак на добра воля Франция дава още малко време на лондон да се изтегли от провинциите в Азия. До 2 месеца аз искам провинциите да ми бъдат върнати като при това ни бъдат платени репарации. Последното ще бъде обсъдено допълнително, но ултиматума трябва да бъде изпълнен незабавно!!! Viv ' le France! [/siz]
                              Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                              Comment


                                Мдааа, съвсем, като в руската армия - и там офицерите не са на почит. Явно и в Испания е имало чистка.

                                Така като гледам, явно съюзите са се променили, явно вече СМД включва и Италия.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X