Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИЗВЪНРЕДНО РЕШЕНИЕ!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Хм, а кой реши да обявява гражданска война?
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #17
      [QUOTE]Хм, а кой реши да обявява гражданска война?

      ние,не крием защо и какво преследваме с нея,некрием целите си,докато вие правите точно това...Ние правим всичко в името и традициите на рим,обуздайте се консуле за да бъде рим силен.
      bulgaria on three seas

      Comment


        #18
        И какви са моите цели, уважаеми? Кажете ни ги, че аз самият, ах как бих могъл, надали ги знам ...
        Мога да ви кажа едно - моята цел е победа над варварите, от Изтока и от Севера. И натам се стремят всичките ми действия. А вашите уважаеми?
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #19
          Възстановяване на реда в рим,консуле,реда които вие нарушихте,и укрепване на границите като за начало,както знаете с германите е почти сключен мирен договор от покоиния ни понтифекс но вие,искате да разрушите всичко.тези дни/утре наи-вече :0/ ще се реши всичко предателъо на рим.
          bulgaria on three seas

          Comment


            #20
            Предишният ни Понтифекс не е покойник, а запраши към незнайни земи
            Редът в Рим беше възстановен тъкмо от мен, ако ми позволите да припомня - преди аз да дойда по улиците ставаха убийства на весталки и плебсът се бунтуваше. А сега нормалният живот е възстановен или поне щеше да бъде, ако самият вие не подклаждахте нови брожения. Но както виждате дори вие, въпреки вашите войствени закани, можете спокойно да идвате и напускате Сената. Това е ясно доказателство за моите разбирания за справедливост и свобода, нали?
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              #21
              Плейбесът се бунтуваше по ваши думи,но не е така,грешката е моя за понтифекса обърках се с консула.Не си присвоявайте заслуги които са на римския народ които показва мъдрост...
              bulgaria on three seas

              Comment


                #22
                PAX SENATORES

                Секст Росций Ауспекс , патер фамилиас на фамилията Росций , сенатор ,
                Консул на Републиката :
                " Сенатори , почтенни бащи на Отечеството ! Както вече сте научили , бях
                принуден да приема поста на консул на Рим , не от лична амбиция или стремеж
                към власт и слава , а в името на мирът и благоденствието на родината .
                Отечеството е в опастност - варварите парти не правят разлика - за тях
                всички римляни са напаст - те ще унищожават и грабят . Разчитаме на
                храбрият и благороден колега консул да се справи с тях . Аз поемам редът
                в провинция Илирия, чрез синът ми Квинт Росций - призовавам всички римляни да не се проти -
                вопоставят на тази мярка - тя , както и поста , който Фортуна ми даде , са
                временни - заемам ги само до редовните избори в началото на год. 3-та !!!
                Нека изоставим войната и се обединим пред общата опастност ! Никой не е
                срещу Рим - и нека не пристъпва клетвите за вярност !
                Боговете да ни закрилят и пазят ! Janus Pater , pax ! "

                Comment

                Working...
                X