Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимати, положението е критично !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Благодаря за посрещането .
    Мисля че трябва първо да изчакаме края на този ход. Инак в момента преговарям с Грей по въпроса за триумвират - проверявам какво е неговото мнение. Той "захапва" въдицата, но е предпазлив. Инак ще преговарям с царя на Германите.

    Comment


      #17
      Аз предлагам след края на този ход на един Грей, който вече не е консул, да му бъдат отправени обвинения в предателство.
      Нима не е възможно благородният Понтифекс да получи някое откровение на боговете и да се разбере за това ?
      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

      Comment


        #18
        а, как духове стигат до поверителна информация и я предоставят на съпартиици като достоверна?! Въз основа на което градите стратегии?!

        Comment


          #19
          von Danitz написа
          а, как духове стигат до поверителна информация и я предоставят на съпартиици като достоверна?! Въз основа на което градите стратегии?!
          Не мисля, че кореспонденцията ми с царя на партите може да се счита за поверителна, особено, ако той с ясно съзнание ми го казва.
          Нито пък разговорите ми с Грей, на който заех личния си флот...Голум също каза, че разговаря с него.
          А дали Германите са реална опасност или не, ами нали затова има и преговори с техния вожд, или не трябва да считам за достоверно и казаното от него ?
          "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
          Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

          Comment


            #20
            Така ...ето един поректо план:

            1. Децим Антоний да започне да събира доказтелства за предателството му срещу Рим. Веднага щом изтече консулството му, тй да бъде извикан в Рим за да се обсъди нататъшното му главенство над легионите (без да се съобщава за това какво го чака там). По пристигането му в Рим да се поставят обвиненията и доказателствата. Квинт Есенция трябва да бъде арестуван по обвинение в предателство, а всичките му роднини да се отзоват от държавни постове.

            2. Засега Грей трябва да бъд блъснат срещу партите, но само с сегашните си легиони.

            3. Предлагам оптиматите да предложат Катон за управител на Ахея, като достоен римлянин на който освен това не му се налага да присъства в Сената, тъй като се е отказал от сенаторското си място. нека сенатът ме покани за порконсул на Ахея.

            4. Консулът Децим Антонй трябва да постанови с едикт временно опрощаване на данъка за Ахея с цел тези средства да се използват за укрепване на провинцията срещу партите. Грей няма да има нищо портив поради причината че ще си мисли че това са легиони набирани за него.
            Тези легиони всъщност ще стят в хея за в случай ако рей се обърне срещу рим с Партите или пък ако Партите го разбият.

            5. Да се преговаря с грманците те да се заемат с клонизирането на северните провинции (според неоникс боговете са му разрешили да има само две провинции, тоест германците са способни на набез но не и за завладяване). Два легона които Децим Антоний смята да организира в галия са напълно достатъчни за да възпират германците.

            Та това са нещата акто ги виждам аз. Но определено две са най-важни : победа над Партите, и недопускането на Грей да управлява Ахея.

            Даниц ...аз със с оттеглл от Сената , но си оставам предан римлянин
            Last edited by княз Крылов; 12-04-2005, 14:12. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #21
              уважаеми патриции

              така,драги колеги,имам добри новини за вас.Оставете германците на мен,имам два легиона които са готови и чакат да нахлуят и стабилизират галия,единия от народните трибуни които не е от нашата партия ще ме подкрепи.Колкото до положението в ахея,вече няколко пъти предложих един вариант които ми се струва подходящ за сегашната ситуация.Да пратим наместник в ахея които внимателно да следи деиствията на консула на рим там,които освен ахея прилапа чрез своя едикт и македония.Получавам и предложения от популатите които лесно мога да използвам в наша полза.Ще жертвам за това една от дъщерите си давайки я на сина на Kaiser/непомня как е името му в играта маи росций беше/,ще ви помоля да ми помогнете да прокараме решение в което легиона пратен към галия да е под моя команда и така ще се озова в гръба на предателя сър грей,разбира се ако от нас неизтече информация тои ще бъде в безнадеждно положение.Колкото до партите мисля че,наистина искат мир и разчитат за няколко хода да съберат варварските си маси и да ни прегазят отнемайки ни провинциите там.Можем да си позволим една двойна игра там,като преди да довършим германците може да ги използваме срещу партите,готов съм да почна преговори с германците при решение на партията.Както знаете в момента съм в иберия.Пратих и съобщение на нашия водач.Чакам вашето мнение,аз съм готов да деиствам.
              bulgaria on three seas

              Comment


                #22
                Мисля че да се обезлегионерява Иберия не е добра идея .... един легион от Иберия обаче наиситна е да се премести в Галия, един обезателно да остане в Рим, Още идин от някъде да се прати в Галия....и останалото под командването на верен нам пълководец към Ахея където да се организира наша база зад гърба на Грей. След това едно сенатско искане да нападне веднага партите ще е добре дошло за нас.
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  #23
                  ок,има вариант да направя още един легион,този ход парите ще стигнат и за издръжката има,ако трябва ще опустоша галия което ще ми донесе някакви приходи също така,с един легион в иберия,1 в галия,и два срещу македония плана ще проработи но,трябва да овладеем командването на легиона които ще бъде изпратен към галия,аз мога да поема командването не е проблем,въпроса е да деистваме бързо.
                  bulgaria on three seas

                  Comment


                    #24
                    засега не трябва да се прибързва ..нека първо вземем единодушно решение

                    Ако плана се приеме трябва да се изпълнява с последователност ...и никаква агресия спряво Грея за да не заподозре....в края на мандата си той трябва да пристигне в Рим едва ли не с овации
                    Last edited by княз Крылов; 12-04-2005, 14:43. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      #25
                      княз Крылов написа
                      засега не трябва да се прибързва ..нека първо вземем единодушно решение

                      Ако плана се приеме трябва да се изпълнява с последователност ...и никаква агресия спряво Грея за да не заподозре....в края на мандата си той трябва да пристигне в Рим едва ли не с овации
                      Разбира се Грей се предполага да пристигне в Рим без легионите си ?
                      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                      Comment


                        #26
                        ок,предлагам следното,сега ще изчисля приходите и разходите си и ако мога ще пусна още един легион,ще прокараме решение в което легиона пратен към галия да бъде даден под моя команда,и ще придвижим легионите както следва 1 в иберия и 3 в галия като при наше решение,ще нахлуя в ахея,разбира се официално легиона,ще е само един,което предполага че сина на консула трябва да бъде отстранен от водачеството на легиона.Това е което предлагам аз.казваите какво мислите да знам какво да правя.Мисля че с 3 легиона няма да имам проблем да спра консула.
                        bulgaria on three seas

                        Comment


                          #27
                          За германите

                          Мисля че постигнах споразумение с царя на германите - ще изпратя пир него пратеничество с цел постоянна дипломатическа мисия (тъй като синовете ми са заети да управляват провинция Илирика, ще изпратя една от дъщерите си). Ще му предложа петгодишен договор за мир и ненарушаване на границите.

                          Comment


                            #28
                            Набирай колкото можеш ..... но в Ахея идеята не е да се нахлува, а да стане неин пропретор, а към Ахея да се присъедини и Макенодия като общо повинцията да се нарече Атика например там ще струпваме свободните си войски за война с партите

                            Голуме ..... прекрасно
                            Last edited by княз Крылов; 12-04-2005, 14:59. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              #29
                              княз Крылов написа
                              Набирай колкото можеш ..... но в Ахея идеята не е да се нахлува, а да стане неин пропретор, а към Ахея да се присъедини и Макенодия като общо повинцията да се нарече Атика например там ще струпваме свободните си войски за война с партите

                              Голуме ..... прекрасно
                              Една обединена прожинция ? И без това те вече са твърде малко. Един подобен попретор губернатор би имал твърде много власт и пари !
                              "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                              Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                              Comment


                                #30
                                Именно ... Но това ще е временна мярка (иначе трябва да се прокарва през сената, а така е достатъчно да се постанови от консулите), до края на консулството на Грей ... след което той отива да лети от скалата ...а оптиматите спокойно да си смажат партите.

                                Но това не трябва да става в друг ред освен :

                                1. Уреждането на Ахейската провинция.
                                2. Присъединяване на Македония към Ахейската провинция.

                                Ако го направим обратно, всички ще искат да се настанят в тази голяма провинция.
                                Пари - това е нещото щоето трябва за издръжка на голяма армия.
                                Last edited by княз Крылов; 12-04-2005, 15:09. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                                请您死在地狱般的阵痛
                                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                                きさまはしんでくださいませんか
                                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                                Comment

                                Working...
                                X