Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стратегия на партията

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Вижте, все пак ... аз съм сигурен, че Квинт Есенций и Луций Вер няма да бързат с действията си, това са хора предпазливи. Въпроса е и ние да не взимаме прибързани решения.

    Aliendreamer написа
    ами,аз за момента съм съгласен с плана,непознавам добре, другите играчи но като гледам,тука разузнаването ни работи добре,аз общо взето от сега съм поел линията на конфронтация със Вер,така че,ако после ще го тормозим аз от сега ще му тровя живота,аз неискам да се намесвам в разните длъжности засега но си мисля че още няколко човека в партията ще ни доидат добре дори да не станем с мнозинство..но трябва да определим критериите.
    Няма нужда да създаваш атмосфера на вражда. И още нещо - ако искаш който и да е тук да си прави труда да чете писанията си, ще се наложи да пишеш, спазвайки правилата на езика все пак. Постарай се малко, не искам ти точно да си уязвимото място на нашата партия.
    Last edited by messire Woland; 01-04-2005, 13:18. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #17
      ами

      Няма нужда да създаваш атмосфера на вражда. И още нещо - ако искаш който и да е тук да си прави труда да чете писанията си, ще се наложи да пишеш, спазвайки правилата на езика все пак. Постарай се малко, не искам ти точно да си уязвимото място на нашата партия
      не разбрах какво точно имаш,предвид но както и да е...
      А за враждата не мисля че си ме разбрал,просто съм му винаги опозиция така се получава.А лично аз смятам да продължа така,все пак отнякъде трябва да се почне нали.Ако си говорим и често това също го има и в реалния живот,противопоставяне без причина. :tup:
      bulgaria on three seas

      Comment


        #18
        Искам да кажа, че поддържам твърдо кандидатурата на Фаустус и гласувах за нея. Причините са изкложени по-горе и няма нужда да повтарям.
        Ако обаче мнозинството реши да подкрепим кандидатурата на Вер, ще бъда вярна на партията (пфуу, как звучи ) и ще се поклоня пред решението му.
        Last edited by mellisa; 01-04-2005, 13:42.
        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

        Comment


          #19
          Ами то такава е идеята на партията ....да сме и верни и да излизаме с общо становище - това не е задължително,но препоръчително
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            #20
            Обаче, ако го предложим ние - имам предвид Фаустус - никой няма да може да си представи, че той хич не е обвързан с нас, нали? Винаги ще има съмнение у нашите противници, а това ще ги обърква. Това би било точка за нас - така ги виждам аз нещата.
            За отношението към другите партии - не бива да задаваме тон на дрязги, мисля, че би било добре да се опитаме да се изразяваме учтиво, но твърдо, без грубости. Така гласа ни ще тежи повече.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #21
              Тъй като Крилов се оттегли, предлагам да гласуваме за лидер на партията. Засега доколкото разбирам сме само трима.
              Аз предлагам за лидер Мелиса.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #22
                messire Woland написа
                Тъй като Крилов се оттегли, предлагам да гласуваме за лидер на партията. Засега доколкото разбирам сме само трима.
                Аз предлагам за лидер Мелиса.
                Не Ти си много по-добре на този пост и имаш пълната ми подкрепа.
                "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                Comment


                  #23
                  Добре, даите неска утре да обмислим какво ще правим като политика и да започнем масирана акция.Сега прегледах предложения закон от golum.oбщо взето мисля че,трябва да окажем стабилна опозиция,и особено за разпределението на доходите от провинциите.за срока на служба на отделните постове си мисля че,ще е приемливо със съвсем малки корекции.Аз лично съм твърдо против заемането на управленчески позиции от синовете докато главата на семейството е жив.Това би ни принудило към големи финансови разходи за да ги защитим от убиици и би довело,до усложняване на нещата.Иначе подкрепям и аз мелица за водач.
                  bulgaria on three seas

                  Comment


                    #24
                    Незнам дали ще ме приемете за съветник, ама да се изживея като такъв §)

                    Алиен, не мислиш трезво. Помисли си. Ако точно точката на голум не мине , играта ще стане невъзможна. има 13 провинции, 12 сенатори. Ако провинциите трябва да се заемат само от сенатори, то Рим няма да има Сенат. Ако ли се набута опозицията в провинциите а вие останете тук, то след няколко хода те ще се върнат безобразно богати - 10% от провинциален доход е много ... И тогава пука им за прокараните от теб закони, ще ги купят и ще ги продадът на дребно, и ако се наложи могат да си позволят да ти пратят толкова убийци колкото са ти нужни.

                    По скоро трябва да се подкрепи часта за провинциите и тяхното управление и да се окаже съпротива на закона за магистратите и мандатите им. Все пак сме пазители на традициите, а това си е напълно в разрез с тях. Освен това ще имаме проблем с календара ако консулите имат двугодишен мандат. Както знаете всяка година се кръщавала на имената на консулите които са били на власт през нея
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      #25
                      Е,сега има разлика между това да мисля трезво и да играя героя си...Не съм ли прав.Все пак моя герои е от тези които искат и трупат парите си на гърба на бедния народец.
                      bulgaria on three seas

                      Comment


                        #26
                        какво общо има трупането на пари с тези закони
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #27
                          Във връзка с промените в ситуацията, някои идеи и планове за следващия ход:
                          сърцето на Републиката в териториално и логистично отношение е Средиземно море и разбира се - Вечният град. Което значи, че армията, която ще събера и флота по-късно ще бъдат съсредоточени не в Галия, а в Рим.
                          Ако държим в Средиземно море достатъчно голям флот няма да имаме проблеми с комуникациите и с евентуални действия на египтяни и парти. Както и с евентуални отцепнически действия на други сенатори.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment

                          Working...
                          X