Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правила, предложения и лакардии

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Ами аре, понеже Шеленберг искаше да е от Аксис, то и аз минавам засега от тях.
    @Шеленберг - драсни едно ЛС или пък на ицкюто (номера е отдолу на всеки пост) да се разделим кой какво ще командва, после играем хода и го пускаме на Даниц да се оправя
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #77
      @Шеленберг, минаваш от Грей, разберете се, кой какво
      @Everybodies карта ще пусна аз, защото има добавки, това значи в понеделник, заран ще я имате

      Играе се така

      1. Първи са Аксис, играете фаза инициация дек 1940, джъмпвате, играете фаза движение, джъмпвате, играете фаза битка, джъмпвате, играете фаза експлоатация джъмпвате, появява ви се надпис да запишете хода, който след тези фази е готов, записвате и пращате на мен и Неончо, пардон лорд Неонсфийлд /не се учудвайте, консултирал съм го с финландеца, така се играе!/
      2. Ако има морска фаза си я добавяте по ваше желание
      3. ние си играем хода, като не го задържаме повече от необходимото и сте пак вие вече втори ход декември
      4. При падане на Рим, край на играта, при падане на Кайро, край на играта, неутралните са си неутрални, но при желание и двете страни могат да ги нападнат, което моментално ги включва към опонентите!
      5. Спорни въпроси се решават по старшинство, с консултации, ако няма споразумение играта се прекратява!
      6. При измами, играче е учтиво помолен да напусне, ако спори играта се прекратява до изясняване на случая!
      7. В руулс на играта пипам само аз, ако се наложи, иначе виж точка 6, ще имам копие и ще проверявам, както и ще броя хексове, до колкото мога, да не стане поисках си-добавих си
      /това е доста общо казано, но по-нататък ще видим, мисля до 5 и 6 точка да не стигаме!/

      Comment


        #78
        Ок, само дето нали се сещаш, че като сме по двама души в отбор и хода ще трае бая дълго - на всяка фаза ще трябва сейв и да пратя картата на другарчето и то да си изцъка фазата. После Енд Фазе и същата процедура, голямо размотване насам натам ще има ))
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #79
          E, гледайте да са ви лесни нещата, вярно е че ще по трудно така, ама примерно единият да има по-главна роля в авиацията или флота, или двете, другият по военното планиране, питах щото и аз имах съмнения, че е за по двама, а не, играели го по 6 човека, даже по 10, планирайте заедно, а действайте поотделно, а бе нещо такова, седмица на ход и за двата отбора бавно ли е?

          Comment


            #80
            Аз мисля, че за седмица ще се справим.

            Нещата може малко да се ускорят за всеки от отборите ако се действа по следната схема: Например Аз правя инициализиращата фаза, сейв и пращам на Даниц, той прави инициализацият, енд на фазата прави си движението, сейв и ми го праща. Аз си правя движението, енд на фазата, правя си комбата, сейв и го пращам на Даниц, той си прави комбата, енд на фазата, експлорейшън, сейв и ми го праща, аз правя експлорейшъна, край на нашия ход, записвам и го пращам на другия отбор.

            Така с едно прехвърляне на файла ще се правят по две фази от играч в отбора.
            Dulce et decorum est pro patria mori

            ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
            СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
            НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
            СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

            Comment


              #81
              Да и аз нещо такова си представях
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #82
                да, но ще има и доста обърквания, предполагам, някой забравил нещо, друг му мръднал нещата, а бе трябва да се внимава!
                Аз си прзнавам че съм цар да забравям, стар съм вече

                Comment


                  #83
                  Начален Файл

                  Тук атачвам началния файл, наричащ се DAC2...той е с доста добавени единици и към двете страни, абсолютно пропорционално... възможни са бъгове, на които до момента не съм свидетел.
                  :!: Когато оставите самолети, извъ базата им, и без ходове, програмата ви предупреждава, за да преминете към следваща фаза, трябва да ги изтриете лично :!: Правете го :!: без шашми...

                  Желая успех на участниците, Грей и Шеленберг са на ход, Неоникс свържи се с мен да ти предам разузнавателни данни от Суордфишовете, облетяли Италия на длъж и шир

                  Comment


                    #84
                    Нали се разбираме да не сменяме характеристиките на юнитите? Щото ние сега в Инитиал фазата може да си направим танковите див с извънземни характеристики (пък и да си добавим една две ескадрили Х-Уингове ) Квото е сложено на картата, това е.
                    В тоя ред мисли, как ще го направим с покрепленията? Например сега напълно липсва ДАК, че и всякакъв флот
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      #85
                      Не ти липсва,бъркаш се с оригиналния вариант, виж по внимателно картата, и то на север, в Рим например, както и флота ти, всичко съм добавил, за подкрепления ще се договаряме пропорционално.
                      Разгледай хубаво навсякъде.
                      За добавките и Х изтребителите, знаеш, че нямаш право! :!:

                      Comment


                        #86
                        Сър Грей, не забравяй че на края ще има военен трибунал. Така, че внимавай с Х-Уинговете и подкрепленията. Да не се окаже, че ще бъдеш съден за престъпления срещу игровата реалност.
                        Dulce et decorum est pro patria mori

                        ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                        СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                        НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                        СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                        Comment


                          #87
                          А и Звездата на смъртта е пълна с изтребители Тай :mhehe:

                          Comment


                            #88
                            Ето това, което Неоникс поиска, ако нямате картата на играта, ето я: да тя е по различна от основната за войната в пустинята, добавени са малко парчета от Турция, не мога да кажа от къв зор!

                            Comment


                              #89
                              Да, аз после го намерих ДАКа. Обаче пък няколко нови въпроса - за какво ни е Инитиал фазата по принцип? И има ли начин директно да я махнем? Аз търсих ма не намерих нищо. Другото е как функционира снабдяването и кой смята кога дадена единица е без съплай, програмата или водещия? Щото аз не намериш някъде да пише за даден юнит с колко съплай е в момента, само ония "съплай пойнтс" с определен радиус, обаче пък юнитите може да си теглят съплай лайн... Бе нещо не ми е ясен момента.
                              И друг неясен момент са транспортите - как да си натоваря ДАКа на морските транспорти и да го пратя към Африка? Има команда Борд Шипс, обаче тя до нищо не довежда на пръв поглед или даже довежда до някакви идиотски резултати (съответния юнит получава движение обаче по сушата, но ако все пак го мръднеш по-навътре (няколко хекса може!!! с кораб!!!) почва да писка, че нямало вода повече и дали да го свали)
                              Абе общо взето все повече ми допада Operational Art of War вместо това, там поне интерфейса е доста по-интуитивен, пък и е помислено за доста повече неща.
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment


                                #90
                                Мда, почвам като Голъм:
                                1. Машината смята до 7 хекса от съплай пойнта и дивизията е пълнокръвна, после е с половината си сили, ако имаш ЖП, от него 7 хекса
                                2. На пристанище товариш и тръгваш, дивизията няма нужда и от кораб като гледам, ама от другаде освен от пристанище не можеш да я натовариш така
                                3. Инициала ти е например да зададеш строителство на летище или форт.

                                Останалото без коментар...

                                Comment

                                Working...
                                X