Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Щеше ли Хитлер да завладее Англия ако ...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Това ми е ясно, въпросът е, че постът ти (и този разговор) реално не е по темата точно по тази причина: за да започнем да разсъждаваме как би изглеждала евентуално ВСВ при промяна на това условие, първо трябва да се договорим как би станало промяната, т.е. темата закономерно се съсредоточи върху това. Подобна "дълбока" промяна позволява какви ли не други промени в изходните параметри, следователно и е възможна съвсем различна ситуация за "Морски лъв". Т.е. няма смисъл да разсъждаваме каква е била реалната ситуация в нашата реалност към началото (евентуално) на тази операция, без първо да сме изяснили каква ще е променената ситуация, т.е. условията около промененото събитие.
    Няма никакъв смисъл да се изброяват стандартните възражения по темата "Морски лъв", защото не веднъж вече са обсъждани във форума. Разбирам да е в тема за самата операция - ще го приема.

    Разговорът за двигателите може би си струва да бъде отделен в самостоятелна тема, ако имате намерение да го продължите.

    ПП Като личен коментар (видим от правилата за раздела, които съм написал) аз не случайно избягвам алтернативни теми с подобен интервал между алтернативното събитие и разглеждания сценарий.

    Comment


      #92
      gollum написа Виж мнение
      Разговорът за двигателите може би си струва да бъде отделен в самостоятелна тема, ако имате намерение да го продължите.
      Извинявам се за отклонението в темата, но аз лично на този етап не държа.

      Gaden Gogi написа Виж мнение
      Напротив чета, и за разлика от тебе имам идея как се проектират разни неща...
      Няма проблем, аз съм завършил само "Корабни машини и механизми" (вярно преди почти 20 години), а не "авиационни" двигатели и може да не разбирам много, много от материята...

      Gaden Gogi написа Виж мнение
      ...може да почнеш да проектираш нещо, в средата на работат да го преориентираш и нищо да не остане от предната концепция... в случая прекомерното използване на алуминий в двигателя...и не само
      Обясни ми къде видя нещо по-различно написано от мен ?
      Last edited by Сун Дзъ; 09-07-2012, 16:59.

      Comment

      Working...
      X