Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво бихте направили?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    какво щях да променя!

    Щях да разбера кой е построил Пирамидите и Моисей да не премине през червено море
    Last edited by gollum; 16-02-2010, 21:34.

    Comment


      #32
      Не мисля, че св.Павел е отговорен за това, в което се превръща Цървата на Запад, макар, че той е един от първостроителите на тази институция.На Запад, с краха на римската държавност, Църквата остава единствената трайна институция с признати/легитимна права/власт (не си спомням точно на кой събор е потвърдено първенството на римския първосвещеник.Това май ставаше някъде IV век), от там и претенциите и за разширена юриздикция не само в духовната,но и светската сфера.Църквата добре екплоатира словата на св.Петър, че властта е от Бога, но Църквата си го интерпретира по свой начин - властта е от Бога,но не и властникът,а папата е директно посочен от Бога, следователно, властта принадлежи на папата.Впоследствие се измислят всякакви теории закрепящи доктрината на църквата - теорията за "двата меча" и т.н.На Изток нещата са доста по-различни
      Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

      Comment


        #33
        искам да съм на мястото на Фердинанд по времето на балканските войни и 2-те световни.също ще ми се ще да направя някак си да се създаде велик съюз между СССР,Германия,Япония и България,в който ние да окупираме Балканите.

        Comment


          #34
          Бих се върнал назад във 19-и век .Ще дам пари на Чарлз Бабижд да построи своето изобретение - "Аналитичната машина". Тя е прародителят на съвременните компютри .
          Поет по душа, жудожник по призвание , ронин по съдба.

          Comment


            #35
            Какво бих искал?

            Бих искал да спася Римската империя. Без Християнство и без Ислям. Мисля, че с нея промишлената революция би настъпила 1000г. по-рано, имайки предвид техническите постижения на римляните.

            Comment


              #36
              Щях да внуша на Симеон да не оставя престола на сина си Петър ².
              По-лесно е да спечелиш битка, отколкото да убедиш глупав човек.

              Comment


                #37
                Значи първо не оставям на турците да се обединят и следователо да ни превземат.
                Второ щях да накарам кан Тервел след като е изгонил арабите да превземе Константинопол.
                Трето след като вече Константинопол е бил превзет,щях да изпратя Симеон да завладява Мала Азия и да си построи флот.
                Четвърто-Калоян да отиде нататък и да превземе Волжско-камска България и Скития.
                Пето-Иван Асен II да превземе Йерусалим и да стигне до Египет.
                П.П.Ако това се беше случило наистина,щеше да бъде супер яко.

                Comment


                  #38
                  Бих пратил Ленин да емигрира в Сент Луис, САЩ (или някъде по-далече и по-навътре в Дивия запад), а не в Женева. И бих пратил Йосиф Джугашвили на фронта като редник в руската армия на ген. Самсонов (направление Таненберг), а не на заточение в Сибир.

                  Бих направил и други тунингования на моменти в историята, но на първо време бих се съсредоточил върху предотвратяването на комунистическия режим.
                  Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                  Гюстав Льо Бон

                  Comment


                    #39
                    Sula написа Виж мнение
                    Бих пратил Ленин да емигрира в Сент Луис, САЩ (или някъде по-далече и по-навътре в Дивия запад), а не в Женева. И бих пратил Йосиф Джугашвили на фронта като редник в руската армия на ген. Самсонов (направление Таненберг), а не на заточение в Сибир.
                    тва беше много готино. Аз лично не бих си играл на бог, но умирам да изгледам две епични обсади в късното средновековие и ранно ново време - една преди артилерията и една след нея, географията и участниците са почти без значение, но ако мога да избирам имам си предпочетания . Ако ми се отпусне и някое яко полево сражение нямам какво повече да искам.

                    Comment


                      #40
                      Nescafe написа Виж мнение
                      Koлебая се между това да да пратя Муамед в небитието или да насоча Аспарух в посока различна от Балканския полуостров.
                      Какво си му е на Балканския полуостров - все ще има някакви врагове,за това пък без тях не е интересно

                      Аз бих създала Балканска федерация след ВСВ.
                      Нартиада

                      Comment


                        #41
                        Пандора написа Виж мнение
                        Какво си му е на Балканския полуостров - все ще има някакви врагове,за това пък без тях не е интересно

                        Аз бих създала Балканска федерация след ВСВ.
                        и да бъдем нещо като република на Югославия??

                        Comment


                          #42
                          Аз пък щях да гръмна Тито преди да го евакуират руснаците на остров Вис.

                          Comment


                            #43
                            bonebiter написа Виж мнение
                            и да бъдем нещо като република на Югославия??
                            Написах - Балканска,не Югославия. Четох в една книга,нещо като изразено мнение,че единствено българите можели да противостоят на сръбското желание да доминират...
                            Нартиада

                            Comment


                              #44
                              Пандора написа Виж мнение
                              Написах - Балканска,не Югославия. Четох в една книга,нещо като изразено мнение,че единствено българите можели да противостоят на сръбското желание да доминират...
                              и като се разпадне 90-те години и ние да го отнесем във войната...

                              Comment


                                #45
                                Нагоре имаше мнение за научаване на българите на корабоплаване,много добра идея.При обсадата на Константинопол това ще помогне.Разбира се не само и за това.

                                Comment

                                Working...
                                X