Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Забавно
Collapse
X
-
Извинявай преди малко изглежда съм объркал превода на статията и разбрах всъщност за какво става дума прочетох я и пак казвам при този голям военен бюджет защо се занимават с такива така да се каже примитивни методи.Доколкото си спомням американските не са от този тип хора които им са свидят пари за армията.
Comment
-
Игра като Close Combat съвсем не е "примитивен метод", в случая става дума за упражнения по основни тактически проблеми, за които няма смисъл да се разиграват комплексни симулации. За истинските симулации се ползват суперкомпютри и се разиграват внимателно подготвени сценарии с водещи, рефери и тн, и наистина са си скъпи. А игрите дето се вика кадетите могат да си ги цъкат после и в свободното време - става дума за спомагателно пособие, а не за основно средство за обучение. Отделно от това са разните тренажори на самолети, танкове и др. машини, които са също много скъпи. Американската армия е много пред останалите по този параграф.
Всъщност проблемът не е в това колко пари се дават, а в това, доколкото ми е известно разбира се, че се вярва твърде много на свръхдетайлни симулации на сражения и се пренебрегват "неизчислимите" но също толкова, или дори повече, важни фактори.albireo написа...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...
Comment
-
Със сигурност игра като Close Combat (имаше и други, които се ползват за тези цели) е много подходяща за евтино запознаване с основни командни проблеми на базово тактическо ниво. Да не забравяме, че поначало игрите възникват именно като военни упражнения. А щабните игри продължават да съществуват като военно упражнение и симулация.
Comment
Comment