Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернативка: Мурманск пада

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Ами Даниц, освен тези две снимки от пост 380 "Снимки от войната" друго тук няма. Те, обаче са точно от 16-та мотодивизия в Калмицката СССР! Имам в България (е не като си мият ботушите в Каспийско море де). Аз се съмнявам изобщо да са го видели! Дивизията никак не е слаба, но като се вземат под внимание огромните пространства е просто неадекватна. Всъщност тя е толкова добра, че през 44-та Хитлер заповядва реорганизирането и в елитна панцергренадирска дивизия "Фелдернхале"!
    За камионите, просто дадох пример. Част от тях са произведени тук в Канада, мисля, че в Лондон (близо до Торонто). Марката е "Студебейкър". Толкова са надеждни, че след войната руснаците ги копират и организират производството им под името "Молотовка". Вие (повечето) сте млади и не ги помните, но аз си ги спомням много добре. Даже ги боядисваха по американски - маслено тъмно зелено! Спомням си и ЗИС-5 с дървени кабини. Бяха боклукчийски - шофьора (бос) и двама (обикновено цигани) с лопати. През България всички са били на "Студебейкър". Баща ми казваше: "Само накрая на колоната ще видиш няколко ЗИС-5 да им подскачат калниците".
    С Воланд съм абсолютно съгласен (на няколко пъти ме е хващал яд, че дадена тема отива в съвсем непредвидена посока, а тя не ме интересува)! Нека, обаче ми каже къде да напиша този пост! Той не е за тази тема! Въпреки това логиката изисква да е тук, понеже е в унисон с предните два поста! Мисля, че няколко поста отклонение от темата е нормално, ако след това тя пак си влезе в релсите.

    Comment

    Working...
    X