Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войнушко снаряжение - източник ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Войнушко снаряжение - източник ?

    Добро утро Тези дни попаднах на ето тази рисунка (реконструкция)
    Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

    представяща 3-ма ранноосмански военни. Войнукът е този облечен в синичко и с лъвчето на щита, питането ми е на базата на какво е направена таз рисунка? Ако някой има под ръка или знае къде е поместен документ регламентиращ войнушкото снаряжение и облекло (без значение езика на документа или изследването) да сподели

    #2
    decapitator написа Виж мнение
    Войнукът е този облечен в синичко и с лъвчето на щита, питането ми е на базата на какво е направена таз рисунка?
    На базата за развито въображение

    Comment


      #3
      Язък значи Случайно да имаш идея, от кой източник е сведението, че Тимурташ паша след битката за Ямбол оферtира султана да се създадът войнуците?

      Comment


        #4
        Някъде се въртеше из нета българският превод на Нешри, там видя ли? Мисля, че я има случката, а кой е изворът на Нешри в случая не се наемам да кажа ей така.

        Comment


          #5
          Тотално го забравих, мерси много

          Comment


            #6
            Командира на войнуците е носел шапка с лисича опашка , на това описание съм попадал преди време

            Comment


              #8
              Не е при Нешри, от Ходжа Садеддин е описана въпросната случка. А сега някой добър човек ако каже има ли я в бг. превода на "Корона на историите" ще го почерпя 1 бирцок

              Comment


                #9
                Carpenter написа Виж мнение
                Командира на войнуците е носел шапка с лисича опашка , на това описание съм попадал преди време
                Подобно "описание" оставя в своя речник Н. Геров.

                Comment


                  #10
                  decapitator написа Виж мнение
                  Тези дни попаднах на ето тази рисунка (реконструкция)
                  Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

                  представяща 3-ма ранноосмански военни. Войнукът е този облечен в синичко и с лъвчето на щита, питането ми е на базата на какво е направена таз рисунка? Ако някой има под ръка или знае къде е поместен документ регламентиращ войнушкото снаряжение и облекло (без значение езика на документа или изследването) да сподели
                  Войнуганите са, доста условно казано, спомагателни части в османската армия и те нямат специална униформа, а са облечени така, както се обличат по родните си села.

                  Comment

                  Working...
                  X