Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Произходът на Асеневци

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    tonev написа Виж мнение
    има... днк анализи вече се правят за няколко евро... до няколко г ще се прави пълна карта на всяко бебе...
    Не става въпрос за извличане на ДНК, а за базата. Просто няма толкоз много български скелети и кости, да не говорим за влашки (каквото и да означава това през 13-ти век ).

    Comment


      mitaca написа Виж мнение
      Не става въпрос за извличане на ДНК, а за базата. Просто няма толкоз много български скелети и кости, да не говорим за влашки (каквото и да означава това през 13-ти век ).
      румънците преди 2 г издадоха анализ върху 2000 изследвания... от тогава до сега един анализ от 250 стана около 25 евро... техниката се подобри, а те влагат пари в тези неща...

      а че няма анализи в БГ... си е наш проблем... то толкова е точна техниката, че французи, англичани и сащианци следят днк на микрорганизми в древни остатъци през поколенията за да видат как се движат вълните на инфекциите... така проследиха HIV до 50 г...
      Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

      Comment


        Румънските воеводи са имали владетелска титла "IO".Според някой румънски историци произлиза Йоаница Калоян.А вие как мислите?Това е надгробната плоча на воеводата Николае Александру починал през 1364 г. с характерното "ЙО" пред името му:
        sanguis romanorum

        blog-Загражден/област Плевен/

        Comment


          romulus написа Виж мнение
          Румънските воеводи са имали владетелска титла "IO".Според някой румънски историци произлиза Йоаница Калоян.А вие как мислите?Това е надгробната плоча на воеводата Николае Александру починал през 1364 г. с характерното "ЙО" пред името му:
          Е ама това са всеизвестни неща. Румънските князе в официалните си имена са слагали Йоан от пред, както сърбите Стефан. Подобна традиция има и при от Йоан Александър нататък. Това е свързано с името на светеца покровител на династията. Румънските историци просто изхвърлят Йоан, тъй като то не се е използвало извън официалната документация. Ние пък си ги запазихме.Те това е

          Comment


            Grifona написа Виж мнение
            Е ама това са всеизвестни неща. Румънските князе в официалните си имена са слагали Йоан от пред, както сърбите Стефан. Подобна традиция има и при от Йоан Александър нататък. Това е свързано с името на светеца покровител на династията. Румънските историци просто изхвърлят Йоан, тъй като то не се е използвало извън официалната документация. Ние пък си ги запазихме.Те това е
            Поправете ме ако греша,но аз не знам Йоан Предтеча да е бил покровител на династията на Басарабите.На Асеневци покровител е бил Св.Димитър!По-точно историята с това "Йо" е подобна на тази с името Цезар-от лично се е превърнало в титла "цар".Въпросът е кой е бил този Йоан?Дали Йоаница Калоян,Йоан Асен ²² или Йоан Александър?
            sanguis romanorum

            blog-Загражден/област Плевен/

            Comment


              romulus написа Виж мнение
              Поправете ме ако греша,но аз не знам Йоан Предтеча да е бил покровител на династията на Басарабите.На Асеневци покровител е бил Св.Димитър!По-точно историята с това "Йо" е подобна на тази с името Цезар-от лично се е превърнало в титла "цар".Въпросът е кой е бил този Йоан?Дали Йоаница Калоян,Йоан Асен ²² или Йоан Александър?
              А ти откъде си сигурен че Йоан Предтеча не е покровител на династията на Басарбите и на Шишмановци.

              Comment


                Grifona написа Виж мнение
                А ти откъде си сигурен че Йоан Предтеча не е покровител на династията на Басарбите и на Шишмановци.
                Нищо не знам!Знам само,че църквата във В.Търново се казва "СВ.Димитър",а тази в Куртеа де Арджеш-"Св.Никола".Ако това,което твърдиш е истина църквата в Куртеа де Арджеш трябваше да се казва "Св.Йоан Предтеча"!
                sanguis romanorum

                blog-Загражден/област Плевен/

                Comment


                  romulus написа Виж мнение
                  Поправете ме ако греша,но аз не знам Йоан Предтеча да е бил покровител на династията на Басарабите.На Асеневци покровител е бил Св.Димитър!По-точно историята с това "Йо" е подобна на тази с името Цезар-от лично се е превърнало в титла "цар".Въпросът е кой е бил този Йоан?Дали Йоаница Калоян,Йоан Асен ²² или Йоан Александър?
                  Имам питане, понеже не знам, относно това "Йд" да не би да е произлязло то румънското Йдн, а то да е съкратен вариант на Йоан?
                  Който има очи да чете, който има акъл да мисли.

                  Comment


                    romulus написа Виж мнение
                    Поправете ме ако греша,но аз не знам Йоан Предтеча да е бил покровител на династията на Басарабите.На Асеневци покровител е бил Св.Димитър!По-точно историята с това "Йо" е подобна на тази с името Цезар-от лично се е превърнало в титла "цар".Въпросът е кой е бил този Йоан?Дали Йоаница Калоян,Йоан Асен ²² или Йоан Александър?
                    Имам питане, понеже не знам, относно това "Йо" да не би да е произлязло то румънското Йон, а то да е съкратен вариант на Йоан? Извинявам се за повторението, стана заради грешно натиснат бутон
                    Който има очи да чете, който има акъл да мисли.

                    Comment


                      viki_1963 написа Виж мнение
                      Имам питане, понеже не знам, относно това "Йо" да не би да е произлязло то румънското Йон, а то да е съкратен вариант на Йоан? Извинявам се за повторението, стана заради грешно натиснат бутон
                      Румънското "IO" произлиза от личното име Йоан.В румънския език съществуват равностойно имената Йоан и Йон.Йон е хипокористично име на Йоан.Други хиопокористични имена на Йоан в румънския са Йонел,Йонуц,Йоника,Йоница.Напъвам си мозъка да се сетя за други,но не мога!
                      sanguis romanorum

                      blog-Загражден/област Плевен/

                      Comment


                        Ето няколко "ЙО"-та за размисъл!Йоан Асен ²²,Йоан Александър и синовете му,Мирчя чер Бътрън/Мирчо Стари/:
                        sanguis romanorum

                        blog-Загражден/област Плевен/

                        Comment


                          Thorn написа Виж мнение
                          Тогава ходи да пригласяш на Овчаров, когато открие поредния "гроб на Орфей" или "светилище на Дионис".
                          Какво имаш в предвид?
                          Който има очи да чете, който има акъл да мисли.

                          Comment


                            romulus написа Виж мнение
                            Ето няколко "ЙО"-та за размисъл!Йоан Асен ²²,Йоан Александър и синовете му,Мирчя чер Бътрън/Мирчо Стари/:
                            Пуснах няколко изображения и не знам къде отидоха!Ето ги пак:
                            Attached Files
                            sanguis romanorum

                            blog-Загражден/област Плевен/

                            Comment


                              Ето още едно "IO" в изображение на Мирчеа чел Бътрън/Мирчо Стари/ от манастира Козия:
                              Attached Files
                              sanguis romanorum

                              blog-Загражден/област Плевен/

                              Comment


                                romulus написа Виж мнение
                                Ето още едно "IO" в изображение на Мирчеа чел Бътрън/Мирчо Стари/ от манастира Козия:
                                Много задълбахме в тези йо-та и румънски воеводи и се отклонихме от темата, а тя бе за произхода на Асеневци. От всичкото до тук ми се срува, че в края на краищата ще се съглася с thorn за самосъзнанието и езика, а тогава споровете са излишни защото Асеневци със самите си действия и писания се определят, като българи.
                                Който има очи да чете, който има акъл да мисли.

                                Comment

                                Working...
                                X