Съобщение

Collapse
No announcement yet.

база данни с изображения на воини от Балканите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Качих още няколко снимки. Обърнете внимание на "рицаря" от един атонски ръкопис /някакъв календар - символизирал месец март/ от 14 век. Интересно съчетание на западен шлем и византийска броня. Има и едни хубави изображения от Солун от 1310-1320, останалите са по-ранни - 10-12 век.

    Прилагателното "балкански" май не е много точно, защото част от изображенията са от Мала Азиия.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      #17
      гаден пухчо написа
      Така е.Разпределя по-равномерно теглото и има ефект при по-продължително носене.Пробвал съм лично,заради идеята,а иначе за един ден или няколко часа ризницата можеш да си я носиш спокойно и без препаските.Ограничават малко движението.
      Този въпрос ми се струва доста спорен. Ето мнението на колегите от Русия:

      Лично аз смятам, че напречната полоса или е неправилно трактувана горан част на броня, или колана останал от Античността.
      Забелязах интересно сходство там където има изобразени войни окло гроба Господен-на Запад го наричат Спяща стража.
      Та и там и тук войните са с нещо от рода на шапель, което може би показва и общ произход на композицията.
      Все още продължавам да считам, че изображенията в православието не съответстват на реалните доспехи от епохата.

      Comment

      Working...
      X