Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неизвестен медальон ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Неизвестен медальон ?

    Искам да знам, каква е историята на този медальон ? Причина за създаването му и евентуална стойност! Винаги съм го носил с мен и пазил, дори и сега е на врата ми.... Сигурен съм, че ще получа компетентно мнение.



    ПС.- В долната част има години 893-927, 1918-1928, 1878-1928
    Отзад в средата има някакъв монограм с знамена. Отгоре са датите 893 896 904 926, отляво са 927 1878 1918, отдясно 1927 1928 1928 отдолу 1879 1885 1908 1912/13.


    #2
    Възпоменателен медал по случай 10 години от възшествието на Цар Борис III. / 50 години от освобождението / 1000 години от смърта на цар Симеон /

    BalkanAuction купувай и продавай: електроника, книги, изкуство, бижутерия, дрехи, колекционерски и спортни стоки - търговия без посредници.

    Други възпоменателни медали   Възпоменателе медал за абдикацията на Княз Александър I *   Медал за бракосъчетанието на Княз Фердинанд I с Княгиня Мария Луиза   Учереден с княжески рескрипт по …


    ПП. Темата определено не е за възраждане и средновековие, по скоро за нова история

    Comment


      #3
      То ясно , че е по случай 10 г. от царуването на Борис ²²² , но на снимката на ²V² е без халкичка и прилича не на медал, а на монета или някакъв възп. медалион, а пише че го носел и в момента ....което е малко странно.
      "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

      Comment


        #4
        Така .

        наистина е едно и също това от снимката и медальона на врата ми. Интересното е, че като каза тази подробност аз самия не бях забелязал че няма халка типична за медальоните , а по скоро стои като някаква монета. все пак нужната информация я получих !

        Comment


          #5
          Все пак е интересно как точно я носиш на врата си ? Виждал съм запоени дупки на продупчени монети, но медали с изпилени халки по-рядко....да не е настолен медал, както има и настолен медал на Фердинант и Мария Луиза от 1893 ?
          Last edited by pehotinec; 29-07-2012, 22:46.
          "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

          Comment

          Working...
          X