Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Църквата Св. Четиридесет мъченици и гладната стачка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Църквата Св. Четиридесет мъченици и гладната стачка

    48-часова гладна стачка започна днес пред бариерата на църквата „Св. 40 мъченици великотърновецът Валентин Деневски. Той обяви, че има...



    Би било интересно да се прочетат вашите коментари

    #2
    В Търново има предостатъчно църкви, че да има някакъв зор и 40 мъченици да я правят действащ храм. Но пък за тази бутафория, в каквато я превърнаха, не ми е жал.

    Все пак тенденцията църквата да се бърка в неща, които не са и работа дразни. Още малко ще поискат да правят богослужения в Бояна!

    А пък идеята да спрат парите за разкопки е направо върха! Н. Овч. точно се е засилил да открие някой магистър на тамплиерския орден с пълно бойно ище го секнат!


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      #3
      Торн, повярвай ми-във Велико Търново църквите-които действат са крайно недостатъчни. Все пак са строени от преди 9-ти за град с население от 14 000 жители!
      Така-махни Мъчениците, Св. Димитър, Св. Георги, Св. Св. Константин и Елена, Св. СВ. петър и Павел Патриаршията-е, колко останаха за град от 72 105 души?

      Comment


        #4
        Все пак тенденцията църквата да се бърка в неща, които не са и работа дразни.
        Доколкото разбрах от новинарските материали, протестиращият няма нищо общо с църквата (имам предвид институцията), - поне го пишеха като "етнограф". Така че може би в този случай и тя няма нищо общо?

        Comment


          #5
          Моето мнение е, че това население трябва да запретне ръкави, да задели пари и да строи нови църкви, а не да се гуши в старите такива където много от реставрираните екпонати може да бъдат повредени и които не са правени град с население от 72 000 души т.е. са малки като площ.

          А що се отнася до нашата църква не е зле и тя да се включи финансово в това мероприятие, защото само с пример се палят сърцата на хората.
          Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

          Гюстав Льо Бон

          Comment


            #6
            е, къде е Църкваат, когато в храма се полагат"останки" от езически владетели ?

            Comment


              #7
              Малко преекспонираш. Преди девети църквата е била част от всекидневния живот на повечето хора, а сега не е. Църквите се пълнят на големи празници, иначе са празни. Но лично на мен конкретно за 40 мъченици ми е все тая - тя е бутафория. Само да не стане лош пример.


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                #8
                Валентин Деневски няма нищо общо с църквата. Въпросът е защо няколко човека трябва да решават какво да правят с една национална светиня и да се чудят кой още там да погребат

                Comment


                  #9
                  Да, а сега се получава, че ЕДИН човек ще решава. Ако му уйдисат на акъла.


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    #10
                    не вземам страна!
                    но интересно, че ако се казваш Божидар решаваш, ако се казваш Валентин - духаш....супата

                    Comment


                      #11
                      Е, с`а кво очакваш от мен - да не би да защитавам Б.Д.??!!


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment

                      Working...
                      X