Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската Диаспора от Българското Възраждане до Новата ни история

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Smart_Patriot написа Виж мнение
    Проект за закон за българите в чужбина (началната част), намерен на:

    Звучи обещаващо, на прима виста?
    Всъщност, не е точно така. Предният закон, третиращ българите в чужбина бе по-удачен, но той така и не успя да се приложи, най-вече, поради безхаберието на тогавашното ръководство на ДАБЧ (Държавна Агенция за Българи в Чужбина). Какво ще стане сега, с новото ръководстов - така и още не (ми) е ясно...
    А и с новият закон де, ако го дочетеш внимателно, ще видиш написано най-накрая със ситен шрифт,че той влиза в сила 6 месеца след неговото обнародване (демек, още не е влязъл в сила)...

    Виж, темата за съвременната българска диаспора е много интересна, но не знам дали е за тук, точно за този форум. Смятам се за доста запознат с нещата, но, пак ти казвам, не знам дали точно тук да ги дискутираме. Ако нещо конкретно те интересува - можеш да ме пишеш и на Лична, за да не досаждаме на останалите.

    Comment


      #32
      DelaRea написа Виж мнение
      Всъщност, не е точно така. Предният закон, третиращ българите в чужбина бе по-удачен, но той така и не успя да се приложи, най-вече, поради безхаберието на тогавашното ръководство на ДАБЧ (Държавна Агенция за Българи в Чужбина). Какво ще стане сега, с новото ръководстов - така и още не (ми) е ясно...
      А и с новият закон де, ако го дочетеш внимателно, ще видиш написано най-накрая със ситен шрифт,че той влиза в сила 6 месеца след неговото обнародване (демек, още не е влязъл в сила)...

      Виж, темата за съвременната българска диаспора е много интересна, но не знам дали е за тук, точно за този форум. Смятам се за доста запознат с нещата, но, пак ти казвам, не знам дали точно тук да ги дискутираме. Ако нещо конкретно те интересува - можеш да ме пишеш и на Лична, за да не досаждаме на останалите.
      Това е темата. Говори, не стеснявай се.

      Comment


        #33
        Българи-градинари

        Има такива в Унгария,Шолохов в "Тихия дон пише за "сергии на българи-градинари които идвали с камили". Та явно това е традиция над религия и обитание на българите и трябва да датира доста отдавна. Та струва ми се интересно да повдигна тази тема.
        П.С. Благодарско, че ми забутахте темата по диаспорите -без съмнение само така ще се получи смислен,продуктивен и високонаучен дебат с много думи които да не казват нищо.

        Модераторска бележка: Като искаш "смислен, високонаучен и продуктивен дебат" - научи се при поставянето на темите си да ги формулираш на ниво и най-вече логически свързано. Освен това преди да решиш да пускаш тема - ползвай търсачката да провериш дали на някой друг не му е хрумнало подобно нещо.
        Last edited by dibo; 15-05-2010, 09:48.

        Comment


          #34
          urum написа Виж мнение
          И ако кандидатсващ за българско гражданство, трябва да се откажеш от украинското, затова, ако и кандидатсват, то не го афишират, затова имаме изветсен брой граждане със скрито двойно гражданство.
          Това може би е изискване на украинското законодателство; според българското, получилият българско гражданство по произход, може да запази също така и своето предишно гражданство. Отказът от предишно гражданство е задължение само на получилите българско гражданство по натурализация. Но дори този отказ не се изисква "при кандидатстване", а само след като си получил българско гражданство - в определения от закона срок.

          Разбира се, такова нещо като "двойно гражданство" България също не признава, т.е. на територията на Републиката, без значение колко гражданства имате, ще бъдете третиран само като български гражданин.
          Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

          Comment

          Working...
          X