Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Информация относно тези личности...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Информация относно тези личности...

    Здравейте, може ли да ми намерите повече информация относно тези личности:
    - Ромео Петков - от гр. Рила, първоначално е бил полковник след това генерал (ок. 1980/1981)
    - Владимир Бонев - председател на Народното Събрание в периода 27 април 1972 - 9 март 1976/15 юни 1976 - 7 април 1981.
    Искам да ви питам имало ли е други политици и държавници /депутати и т.н/ в периода 1955-1970 с името Владимир или с името Владимир Бонев от района на Дупница.
    - Илия Янакиев/Илия Христов - участвал в Балканската война, може би и в Междусъюзническата война и ПСВ. Починал през 1916 год. От с. Бадино.
    - Мине Зарев - участник в ВСВ от с. Грамаде. С ранг капитан/майор. Починал във войната.

    Благодаря!
    Last edited by Terror; 23-02-2008, 14:48.

    #2
    - Пане Лазе(о)в /Пане може би е галено от Панайот/ или Пане Панайотов/Панев - политик и депутат по времето на монархията в България. Убит по време на убиваният на видни българи след идването на комунизма в България, убит вече като възрастен човек. От с. Жедна или с. Мало село.

    Comment


      #3
      Да попитам - някои има ли "Офицерски корпус 1878-1944"?
      Благодаря.

      Comment


        #4
        Имам го.Какво те интересува от него.

        Comment


          #5
          Ромео Петков

          До колкото си спомянм, през 1981 г. Ромео Петков беше подполковник или полковник и командваше мотострелковия полк в Сливница. През м. септември същата година се уволних и как му се е развивала кариерата после не знам.

          Comment


            #6
            den40 написа
            До колкото си спомянм, през 1981 г. Ромео Петков беше подполковник или полковник и командваше мотострелковия полк в Сливница. През м. септември същата година се уволних и как му се е развивала кариерата после не знам.
            Да, след това някога е станал генерал.
            Ти в този период в Сливница ли си бил войник?

            Comment


              #7
              В 1 МСД

              Не, бях в свързочния батальон на дивизията, а в Сливница бяха повечето части-мотострелкови, артилерийски, танкови и пр. на дивизията.

              Comment

              Working...
              X