Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българско Оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Мойто е от третият тип, като си намеря оригинално от първият тип него ще сложа, освен ако не открадна междувременно същото от Маузер-той го има и не му трябва май.
    Ник-снимки отблизо не съм правил-всичко снимах набързо-може би през следващите три-четири години няма да се връщам в БГ и затова си снимах красавиците да си ги понаглеждам отвреме на време
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #92
      .
      Last edited by ; 21-03-2006, 17:15.

      Comment


        #93
        Аз съм твоят човек!!!! Произвеждам хартиени топчета 5 калибъра, включително този!
        На нож!

        Comment


          #94
          .
          Last edited by ; 21-03-2006, 17:15.

          Comment


            #95
            За съжаление, не съм и виждал... Виждал съм такова нещо, но не и в действие...
            На нож!

            Comment


              #96
              .
              Last edited by ; 21-03-2006, 17:12.

              Comment


                #97
                valo написа
                Ето такова оръжие скоро не съм срещал.... :mhehe:
                Вече не се произвеждат боеприпаси за него. :shrug:
                Вай завала! Тапи нямал... А мене питаш ли ме колко тапи ми трябват, ама на, не се оплаквам :twisted: А пък тапешникът Наган колко е труден, да не ти разправям...
                Attached Files
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #98
                  .
                  Last edited by ; 21-03-2006, 17:24.

                  Comment


                    #99
                    valo написа
                    Е, все ще се снабдиш отнякъде....
                    Какво производство е твоя Наган? Белгийско, Руско, Съветско.....? :sm186:
                    П.П. Като ти гледам пищовите - все си мисля, че един P-08 /български/ ще стои много добре....
                    Златни ти уста, Вал - и аз тъй мисля за Люгера, ама за предпочитане е обр. 1900, а не П-08. П-08 е 9мм вариант, а първите три български поръчки са 1902, 1904 и 1906 - всичките 7,65 мм. Обаче български Люгер струва много скъпо тук, особено в оригиналния калибър, започват от $1800 нагоре. На три часа път от мене е един от най-големите дилъри на Парабелуми (Simpson, Ltd. от Galesburg, IL - http://www.simpsonltd.com/ ). Очите ми изтекоха да ги гледам, но не мога да си позволя такава играчка.

                    Що се отнася до Наган - и двата са съветски, единият е правен в Тула, другият в Ижевск. "Тапите" им се намират рядко. Само Fiocchi произвежда бойни патрони за Наган. Руските са спортни с отслабен заряд.
                    Attached Files
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      .
                      Last edited by ; 21-03-2006, 17:11.

                      Comment


                        Nick написа
                        Що се отнася до Наган - и двата са съветски, единият е правен в Тула, другият в Ижевск. "Тапите" им се намират рядко. Само Fiocchi произвежда бойни патрони за Наган. Руските са спортни с отслабен заряд.
                        Айде един съвет от бачо ви Парабелум.Значи има два боеприпаса които яко пасват на Наган-ченцето.Единият е 7.65 мм. патрон за полуавтоматичните пистолети-номенклатурата му беше Броунинг 7.65х17, а другият патрон се произвежда само в САЩ .32 Long .Тези два боеприпаса пасват идеално на този револвер без никакви преправки, не са мощни така че спокойно револверът издържа на тях.
                        А като всеки се хвали с късо оружие ето го моето
                        Attached Files
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          Ииии, умрам за Гасер! Пуцаш ли с тях или само си ги гледкаш? Това е сигурно в България - ако си в NY, NY едва ли ще можеш да имаш късо оръжие, ain't it?

                          Ако е за ерзац-боеприпаси, H&R .32 Magnum работи най-добре в Наган, ама не е там работата. Ако не се ползува оригиналният патрон обтюрацията отива на кино и камерите не сa идеално съосни с цевта. Стрелбата е доста неприятна, защото ти издухва газове, понякога и малки частици олово в лицето - питай ме как знам това. Точността, съответно, не е същата. Иначе като цена H&R .32 Magnum е най-доброто решение, около $14 за 50 бр.
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            .
                            Last edited by ; 21-03-2006, 17:43.

                            Comment


                              Проблемът не е само в диаметъра, но и в конструкцията на патрона. Оригиналният патрон дава пълна обтюрация и съосност между барабана и цевта; другите патрони не. Въпреки, че H&R .32 Magnum подхожда по диаметър (виж снимките), липсата на удължено гърло на гилзата довежда до проблемите, които описах в предното съобщение.

                              Коментар - знам, че знаете това, но все пак: измереният диаметър на снимката е между два противоположни нареза; 7,62 мм е разстоянието между две противополжни полета.
                              Attached Files
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                Nick написа
                                Ииии, умрам за Гасер! Пуцаш ли с тях или само си ги гледкаш? Това е сигурно в България - ако си в NY, NY едва ли ще можеш да имаш късо оръжие, ain't it?
                                Не стрелям с тях а само им се радвам. В момента имам още един Гасер обр. 1873 на който му липсва спусковата скоба и петлето.Така че скоро ще имам и за размяна.
                                Аз съм фен на Гасер-а.Просто това оружие винаги ме е впечатлявало-тежко, масивно, огромно-вдъхващо респект. Ти стрелял ли си с Гасер?Аз да. Гърми като топ, рита като кон.Голям кеф е!

                                valo написа
                                :sm186: Цъ....Не става....Я, вземи шублера и ги премери и двата....
                                Кои двата?
                                Нали съм виждал и стрелял с Наган с този боеприпас-7.65х17 ! Приятно е усещането !
                                Last edited by Parabellum; 31-05-2005, 05:02. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                                Comment

                                Working...
                                X