Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Статистика относно числеността на Българската армия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Статистика относно числеността на Българската армия

    Попаднах на един сайт, където пише числеността на сегашната армия, колко пари се отделят за армията и тн.
    Ето линк : http://www.nationmaster.com/country/bu/mil&all=1 (на английски е)
    Ето някой от данните :
    Растеж на въоръжените сили: -46
    Личен състав на армията: 80 000
    Разходи за отбрана: $356,000,000
    Разходи за отбрана на глава от населението: $47.79
    Процент от БВП отиващ за отбрана: 2.7%
    Самолети на въоръжение: 216
    Бойни танкове: 1474
    Танкове: 1800
    Артилерия: 1737
    Бронирани машини: 1857
    Единици леко стрелково оръжие: 4,838,000

    Достоверни ли са тези данни според вас ?
    Last edited by модератор; 08-02-2006, 01:10.

    #2
    fingolfin написа
    Попаднах на един сайт, където пише числеността на сегашната армия, колко пари се отделят за армията и тн.
    Ето линк : http://www.nationmaster.com/country/bu/mil&all=1 (на английски е)
    Ето някой от данните :
    Растеж на въоръжените сили: -46
    Личен състав на армията: 80 000
    Разходи за отбрана: $356,000,000
    Разходи за отбрана на глава от населението: $47.79
    Процент от БВП отиващ за отбрана: 2.7%
    Самолети на въоръжение: 216
    Бойни танкове: 1474
    Танкове: 1800

    Артилерия: 1737
    Бронирани машини: 1857
    Единици леко стрелково оръжие: 4,838,000

    Достоверни ли са тези данни според вас ?

    силно ме съмнява , а ни няма ка да разбереш това са секретни данни ,

    Comment


      #3
      Не са достоверни. След съкращенията армията бе сведена до 45000 души личен състав.

      Comment


        #4
        И аз така си помислих, ама май в тия 80 000 влизат и донаборниците....

        Comment


          #5
          Самолети на въоръжение: 216
          Бойни танкове: 1474
          Танкове: 1800
          Артилерия: 1737
          Бронирани машини: 1857
          Въпроса е колко от тях са в движение. Сещам се една история - дигат рота по учебна тревога (9 бойни машини). От тях обаче могли да потеглят само 3. Едната от тях закъсала на портала на парка, втората на портала та поделението , а третата се добрала до изходния команден пункт и била до там. Най-лошото е, че е истина и е от времето преди армията ни да бъде "оптимизирана".

          Comment


            #6
            Това са данни то началото на 90-те години на миналият век.Тези 216 самолета са вече история
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #7
              много са стари тези данни

              тука дибо е постнал по нови

              бтв Galahad когато аз служих в БА през 2000 г в моето поделение имаше повече техника от колкото личен състав та мисълта ме е че дори техниката да е изправна (в което и аз се съмнявам) просто няма хора които да я ползват и поддържат
              No job
              No money
              No girl
              No problem

              Comment


                #8
                Аз пък за поделението в Горна баня са ми казвали, че имало прибрани стотици танкове, които нито ги използвали за учения, нито ги миели и поддържали. А колкото до лекото стрелково оръжие, един приятел, който служи през 2003 г., казва, че им били дали чисто нови автомати производство от 1974 г., в смисъл току що разопаковани.
                (\_/)
                (°_°)
                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                Comment


                  #9
                  Това с новите автомати си е така, но в поделение 22370 гр.Брезник където служех през 94-96-та, имаше на отчет 5 000 МП-38/40 и светеха,светехааааааа.А пък варелите в ГСМ-а бяха със щамповани пречупени кръстове и година 1936.Ех славни години бяха!
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment

                  Working...
                  X