Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Национализъм и нихилизъм в новата история на България

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Може би най-стойностното нещо, което съм чел напоследък:

    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    Comment


      #77
      dibo написа
      Може би най-стойностното нещо, което съм чел напоследък:

      http://www.art.bg/auditorium/statia.php?mysid=21
      Опит и то несполучлив за копиране на "Краткосмешната история" на Николай Генчев.
      Напоследък в мен се заражда чувството, че някои начетени хора от научните среди си съчиняват тези бисери.Колкото и да си тъп не може да не знаеш, че през 1944 нахлуват войските на Сталин, а не на Стоманослав.Всеки ден радио,телевизия, журналисти и прочие споменават поне по един път името Сталин,комунизъм, фашизъм и прочие.Така че аз не вярвам някой кандидат студент да го е написал това изречение.Все едно същият студент да напише вместо Хитлер-Хекелер и Кох или нещо от сорта.
      Прочетете оригинала на Генчев и ще разберете какво имам в предвид след като съм прочел онази извадка от линка по-горе :nod:
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #78
        Хехе, Парабелум, ами че то си го пише, че се ориенира по "Краткосмешната история". И щом не си разбрал защо е Стоманослав, а не Сталин, то значи си пропуснал цялата идея на писанието
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #79
          "Живот на загуба"
          Калин Донков
          Статия в "Сега" 10.02.2006:

          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment


            #80
            Още една хубава статия. Аз започнах да си ги колекционирам
            Между другото, коментарите под нея могат спокойно да влязат сред причините (и аргумените) на тези ученици за решението им. Мда ...
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #81
              dibo написа
              Патриотизъм.LTD
              Иван Илчев

              Статия в "Сега" 03.02.2006:

              http://www.segabg.com/online/article...d=5&id=0001102
              Пълен примитив, постен и неоригинален. Отегчителна поредица на несъществуващи "теза-антитеза" противостояния като опит за дефиниране на "тезата" и "антитезата". Чел е човекът на времето Art Buchwald и си мисли, че това е върхът на политическата сатира. Пфу...
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                #82
                Nick написа
                Пълен примитив, постен и неоригинален. Отегчителна поредица на несъществуващи "теза-антитеза" противостояния като опит за дефиниране на "тезата" и "антитезата". Чел е човекът на времето Art Buchwald и си мисли, че това е върхът на политическата сатира. Пфу...
                Хм..като се изключи противопоставянето на емигранти <-> останали в България, с което твърдо съм несъгласен е неизказано прав. Направо ВЕЛИКОЛЕПЕН. Така че те разбирам защо недоволстваш. Или по-скоро ми се иска да недоволстваше само за това. Ама като знам какви бисерчета твориш по тая тематика едва ли. Май ще си остана само с надеждите.
                Last edited by albireo; 10-02-2006, 17:58.
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  #83
                  Nick написа
                  Пълен примитив, постен и неоригинален. Отегчителна поредица на несъществуващи "теза-антитеза" противостояния като опит за дефиниране на "тезата" и "антитезата". Чел е човекът на времето Art Buchwald и си мисли, че това е върхът на политическата сатира. Пфу...
                  Защо несъществуващи? Според мен въобще не е примитивна статията. Съгласен съм с Албирео.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    #84
                    Само дето според мен не българите, а социолозите "премълчават" тази информация.
                    Въобще, българският патритотизъм има малко основания в съвременната ситуация, но достатъчно в историята. Тъй като текат "интеграционни процеси", той ще да минава повече в "историческо-ценностна", отколкото в съвременна идентификационна категория от гл. т. на поводите за гордост.
                    Но така или иначе е страшна грешка да се отрича като отживелица, хеле пък да се замества с някои съвременни дивотии.

                    Comment


                      #85
                      Nick написа
                      Пълен примитив, постен и неоригинален. Отегчителна поредица на несъществуващи "теза-антитеза" противостояния като опит за дефиниране на "тезата" и "антитезата". Чел е човекът на времето Art Buchwald и си мисли, че това е върхът на политическата сатира. Пфу...
                      Малко сведения за АВТОРА.
                      Както се вижда, човекът не само е чел, но и доста е писал. Разбира се, интелигентността и умът не се измерват с количеството публикации, още по-малко пък с научинте титли, а с качеството им.
                      А качеството им може да се види тук: България и Антантата през Първата световна война. И. Илчев

                      "Патриотични" аргументи, че АВТОРЪТ работи в български университет, а не в американски, не се приемат

                      Comment


                        #86
                        albireo написа
                        ...Ама като знам какви бисерчета твориш по тая тематика едва ли. Май ще си остана само с надеждите.
                        Sweetheart, това, че не ти се нравят моите изказвания, не ги прави погрешни, само различни от твоите. Бисерчета, казваш? Оценка, дадена от висотите на собственото ти литературно творчество, несъмнено?
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          #87
                          Добре де, Ник, хубаво, ти си националист. Разбирам я тая позиция. Но ми е интересно, наистина ми е интересно обяснението, как един националист, емигрирал в чужбина, може да критикува младите, че искат да направят същото?
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #88
                            Камерер написа
                            Добре де, Ник, хубаво, ти си националист. Разбирам я тая позиция. Но ми е интересно, наистина ми е интересно обяснението, как един националист, емигрирал в чужбина, може да критикува младите, че искат да направят същото?
                            Кой е този, дето "критикува младите"? Аз никога не съм се изказвал в това направление, камо ли да критикувам някого за желанието му да се премести в друга среда. Мотивите за емиграция/имиграция са преди всичко лични, за да ги обсъждам в отворени дискусии. Единствената критика (недоволство, както казва albireo) е по отношение на представянето на национализма в предимно отрицателните му аспекти, без да се обсъждат положителните.

                            Това е и странното на част от мненията тук - "ние сме просветени космополити, не тесногръди националисти като теб, ама защо ние сме тук, а ти там?"

                            Напълно споделям мнението на КГ125 (#85), отлично резюме!
                            Last edited by Nick; 10-02-2006, 19:54.
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              #89
                              Nick написа
                              Напълно споделям мнението на КГ125 (#85), отлично резюме!
                              :nworthy:

                              Comment


                                #90
                                Хана написа
                                Малко сведения за АВТОРА.
                                Както се вижда, човекът не само е чел, но и доста е писал. Разбира се, интелигентността и умът не се измерват с количеството публикации, още по-малко пък с научинте титли, а с качеството им.
                                А качеството им може да се види тук: България и Антантата през Първата световна война. И. Илчев

                                "Патриотични" аргументи, че АВТОРЪТ работи в български университет, а не в американски, не се приемат
                                Хана,

                                Не коментирам цялостното творчество на господина. Не бих и дръзнал да обсъждам достойнствата на историческите му творби - ка' щяло! Не мисля, обаче, че талантът му се простира и в областта на политическата сатира.

                                С аргументи, основани на месторабота-местоживеене не си служа - това е в менюто на други форумци. Оценям опита ти за ирония, очевидно целящ мен, но го пренасочвам към други.
                                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                                Comment

                                Working...
                                X