Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко снимки на военни работи от Ивайловградско

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Малко снимки на военни работи от Ивайловградско

    От последната ми експедиция в Ивайловградско, Крумовградско и Любимешко!
    Бях с професионален фотограф и направихме хубави неща, от тях слагам тук малка част като например този безумен бункер построен като част от линията Крали Марко през 44 г.. Всъщност пещерата в която е построен е от неолита, намира се край село Свирачи.
    Другите две снимки са от късна тракийска могила, изцяло разкрита, поради което се руши, самия камък не издържа на сегашния въздух и до някоя и друга година няма и да я има!
    Attached Files

    #2
    А това е вече прочутата крепост Лютица, копана от Бони Петрунова, изцяло запазен профил на крепостта, с 12 кули, една от които 7-мо ъгълна, площ над 24 декара!
    Attached Files

    Comment


      #3
      упса, танкче, по-скоро купол, това е цяла линия край любимец, ама не е на обратен скат, така че явно руснаци са я планирали.
      Като казах руснаци, ето кво намерихме в една изоставена казарма, паднах, на едната пише, че е учебна, на другата нищо такова обаче не пише, не съм талибан, така че не казвам къде е района, прави впечатление, че инструкциите бяха изцяло на руски
      Attached Files

      Comment


        #4
        Интересно, наистина. Тоя ДОТ не е ли твърде уязвим. За кво са ги копали тия куполи...

        А за тая без надписа - да се бяхте обадили на "органите". Зер ще я намери някой да му тресне в ръцете...

        Comment


          #5
          ако ти кажа, че имаше и още... въргаляха се
          Attached Files

          Comment


            #6
            von Danitz написа
            ако ти кажа, че имаше и още... въргаляха се
            Спокойно, учебни са!
            На мен пък плакатите са ми интересни! Защо са на руски! По техниката за надписите е ясно, ама плакати си бяха на български, а тези са на руски! Хмм. Загадка! :sm186:
            Проблемът на форума :damnyou:

            "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
            Паисий Хилендарски

            Comment


              #7
              Плакатите ще да са от ранния сталинизъм. Или на някое от съветските подразделения от 40-тте.

              Comment


                #8
                .
                Last edited by ; 21-03-2006, 07:05.

                Comment


                  #9
                  valo написа
                  Явно някой е поддържал тази техника. Боята по куполите си е почти прясна. Сигурно обекта не е чак-толкова занемарен.....
                  Абе поддържал... докато имаше армия! :noway:

                  КG125 написа
                  оя ДОТ не е ли твърде уязвим. За кво са ги копали тия куполи...
                  Кой ДОТ? Ако е за куполите - ще ми се да видя как се справя някой кашик с такъв.
                  Проблемът на форума :damnyou:

                  "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                  Паисий Хилендарски

                  Comment


                    #10
                    Avatarx написа
                    Кой ДОТ? Ако е за куполите - ще ми се да видя как се справя някой кашик с такъв.
                    ДОТ-майтап за куполите: ) Макар че са си дълговременни огневи точки, де. Или поне докато някой не ги направи кратковременни

                    Кашикът ще ги оправи изотзад, ако успее да мине. А може да успее, ако не се варди всичко комплексно, защото тия куполи се въртят на ръка /ако не са им измислили някакви моторчета/ и от тях видимостта е ниска. Пък и не знам имат ли картченици, или само топовете са им оставили. ю
                    А пък ако не може кашика - отгоре ще ги треснат, или пък с артилерия или с РПГ. Т-34 срещу РПГ - лоша работа....

                    valo написа
                    Явно някой е поддържал тази техника. Боята по куполите си е почти прясна. Сигурно обекта не е чак-толкова занемарен.....
                    И е от "нов тип" цвета на боята.
                    Last edited by ; 29-07-2005, 17:22. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                    Comment


                      #11
                      von Danitz, ако публикуваш още снимки, нека да са по-големи.
                      Hannibal ante portas.

                      Comment


                        #12
                        von Danitz, ако публикуваш още снимки, нека да са по-големи.
                        Подкрепям. Особено тези от могилата и Лютица.

                        Comment


                          #13
                          село Лозен ,а? снимаи и мато4ина ако можеш. те тия куполи били само бутафорни. после можело да се махнат и да се сложат истнски.
                          а тая могила да е не е оная дето била пирамида?
                          а някои тая пирамида виждал ли я е?
                          Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                          Comment

                          Working...
                          X