Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нямали пари военните...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Нямали пари военните...

    Военните ще си строят НДК на пъпа на София
    ЛИЛИ ГРАНИЦКА, ПАНАЙОТ АНГАРЕВ 20:47 ч.


    Министерството на отбраната се впуска в строително-предприемаческия бизнес и от следващата година ще гради мегакомплекс на пъпа на София, до НДК. На мястото на бившия Военноисторически музей трябва да се появи девететажен хотелски комплекс, с ресторанти, спортно-възстановителен център за 150 души, зала за брифинги и многофункционална зала със 700 места, както и подземен паркинг за 500 леки коли. Всичко това според военния министър щяло да струва 3 млн. лв. (според по-улегнали представители на бранша стойността на подобен комплекс е десетки пъти по-голяма), а на въпрос защо се налага такъв проект Свинаров отговори: "Намерението ни е да се направи един мощен център, който да покрие всички нужди за членството в НАТО. Той ще съчетава добрите възможности на резиденциите "Бояна" и "Лозенец", това ще е нашето НДК."

    Ако на замисленото НДК действително бъде даден старт, това вероятно ще се окаже най-големият инвестиционен проект, предприеман за нуждите на държавно ведомство през последните години. Помолени за повече информация за какво все пак военните се нуждаят от подобен мегакомплекс, от пресцентъра на министерството казаха "няма да има официален отговор на запитването", без да дават повече обяснения. Няма информация и дали необходимостта от подобна инвестиция е защитена пред Министерския съвет, дали от средствата, които България отделя "във връзка с присъединяването към НАТО" точно тези са наложителни и дали в крайна сметка, ако става въпрос за странно бизнес начинание, то поне е съпроводено с адекватен бизнес план.


    останалата част от статията тук - http://dnevnik.bg/show/Default.asp?storyid=124490
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Гаранция ви давам, че военните ще го построят това чудо за без пари. Просто ще впрегнат добрите стари СТроителни войски и срещу отпуски на войничетата, това ще бъде вдигнато в срок.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      Е то аз греша ли, или вече от година-две няма строителни войски???
      На нож!

      Comment


        #4
        даже май от повече ги няма, но това не пречи да бъдат юрнати войничета за общи работници, въпреки че ме съмнява някоя строителна фирма да ги вземе, много проблеми с осигуровки и застраховки.

        Comment


          #5
          Какви войници?
          Ще има конкурс. ОПРЕДЕЛЕНА фирма ще го спечели. Цените ще бъдат поне 2 пъти по-високи при нея, отделно щесе бавят и т.н. А кой ще прибира комисионните?
          Има нови подходи вече.
          Северен Далекоизточен военен окръг

          Comment


            #6
            Военните винаги са ме кефели.Нека строят.Важното е да е вечно и качествено.

            Comment


              #7
              Аз съм им голям фен

              Comment


                #8
                Ако се възобновят строителни войски, от ГУСВ-то може да се погрижат и за рушащтите се паметници, а не за "новата кочинка" на нек'ви нерези.
                "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                И други затворници
                нека четат пред вратите
                нашата памет остъклена
                с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                Comment


                  #9
                  Нали ви казах, ако построят такава гадост, аз и мойте приятели ще хвърляме чоп кой да заложи тротила.Надявам се да не прават такава грешка управниците които са всъщност НАРОДНИ ПРЕДАТЕЛИ.Е ако направят грешката аз ще я поправя.БУМ и няма паметник. :twisted:

                  Comment


                    #10
                    Не си прахосвай ентусиазма за някакъв си паметник, преди него на доста сгради трябва да им се случи същото - БТК, Топлофикация, Енергоснабдяване, ВИК, парламента и т.н., та чак тогава паметника.
                    "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                    Comment


                      #11
                      дано поне е на мястото на паметника на Старчев или е по-малко грозно. Всеки път ме удря страшно главоболие като налазя към НДК и го съгледам тоз МАСТОДОНТ на ГЛУПОСТТА

                      Comment


                        #12
                        Нек'ви от парламента решили да бутат паметника на Съветската армия, за да могат тревоманчета да не се плашат от Шпанглерите.
                        "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                        И други затворници
                        нека четат пред вратите
                        нашата памет остъклена
                        с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                        Comment

                        Working...
                        X