Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наборната служба отпада до 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Наборната служба отпада до 2008

    Наборната служба отпада до 2008 година

    Българската армия ще стане изцяло професионална през 2008 г., заяви пред Дарик радио министърът на отбраната Николай Свинаров.

    Установихме, че харчим напразно средства с наборната военна служба. Възложил съм да се изготви програма за отпадането й до 2008 година, допълни той.

    През седмицата ще бъде решен какъв да е броят на армията, като числеността й ще е между 22 000 и 39 000 души, подчерта министър Свинаров. Той обяви, че част от хеликоптерите на армията може да се доставят за ползване от туристическия бизнес.

    Не съм сигурен, че всичките 36 хеликоптера – 18 Ми-17 и 18 Ми-24, ще се използват от ВВС на армията. Защо не скиорите по пистите в Банско от София да не пътуват с подобни хеликоптери.

    До 2006 г. България ще има една подготвена бригада за участие в задгранични мисии, с численост от 5000 души, която може да бъде изпратена за 6 месеца или да бъде сменяна периодично, допълни още Николай Свинаров.




    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Професионалната армия е нож с две остриета.
    1. Професионална - добре, всеки си знае работата, върши я. Отлично.
    2. Шуро-баджанащината! "Ей, вземи го тоя моя, от него нищо не става, но поне да има пари за цигарки и хляб." В един момент се оказва, че някакъв редник е по-голям началник от командира си. А после някой му бил виновен...

    Намаляването на състава - от тук няма на къде, сега е на минимума. Пак искат да закриват цели бази. В един момент ще се окаже, че не било правилно.

    Хеликоптерите... Хехеее, гомям смяуф! Тия скиори бая ще трябва да изръсят за разходка с Ми-17 или Ми-24. Тоя журналист има ли си предства какво е хеликоптер, как се поддържа?!

    Тази пролет много зле влияе на доста хора.
    scharfschutze ®
    _______________________________________
    Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

    Comment


      #3
      да, това за разходки с бойни хеликоптери беше много неподготвено изказване... ама то идваше от Свинаров, което значи че той ептен никаква идея няма от техниката...

      а наистина, още по-голяма намаляване на армията би било абсурдно според мен
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        до 2008 или през :?: или може би след
        Ruhm und Ehre der Waffen SS

        Comment


          #5
          Много интересна тема.Все пак чисто хипотетично бих искал да запитам,ако недай си боже стане война и се налага България да участва с да речем 100 х.души как ще ги съберем?Все пак аз съм за малка,но добре обучена професионална армия с добра техника оръжие и т,н.
          ...но срещна отново очите му.Гледаха право в него,но виждаха нещо съвсем друго.Нещо в близкото бъдеще,което можеше и да е интересно,но не ставаше нито тук,нито сега.

          Comment


            #6
            Е, в такава хипотетична ситуация се прави мобилизация (защото държава като нашата не може да си позволи 100 000 професионална армия ). Доказано е, че ако човек е манавал през казармата са достатъчни около две седмици тернинг, за да се превърне в "пушечно месо". Ако не е - ще трябват два месеца .
            Но друг е въпросът, че подобен тип войни са малко вероятни в днешно време. А за вероятният род конфликти не трябва голяма армия, още по-малко - зле обучена (каквато наборната винаги е).

            Comment


              #7
              gollum написа
              Доказано е, че ако човек е манавал през казармата са достатъчни около две седмици тернинг, за да се превърне в "пушечно месо". Ако не е - ще трябват два месеца
              Аз явно не съм доразбрал правилно.Аз липса на наборна войска разбирам,като липса на отбиване на редовна воена служба.Значи в казрмата ще влизат само бъдещите професонални войници.Аз ли нещо съм се заблудил..Съвсем се обърках :? :? :?
              ...но срещна отново очите му.Гледаха право в него,но виждаха нещо съвсем друго.Нещо в близкото бъдеще,което можеше и да е интересно,но не ставаше нито тук,нито сега.

              Comment


                #8
                да, затова е последната част на изречението му
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  Imperial Friedrich написа
                  ама то идваше от Свинаров, което значи че той ептен никаква идея няма от техниката...
                  Ако е от него... не е добре. Министорот се е изказал неподготвен.
                  Да не забравяме какви огромни нелинейни искривявания има по линията: изказал мнение -> чул мнение -> написал статия -> редактирал -> набран текст -> прочел и изтълкувал написаното.
                  scharfschutze ®
                  _______________________________________
                  Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

                  Comment


                    #10
                    В днешната казарма има ли смисъл да се влиза или отлгай до последно?
                    "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                    И други затворници
                    нека четат пред вратите
                    нашата памет остъклена
                    с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                    Comment


                      #11
                      никакъв смисъл няма
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #12
                        Значи да бягам в странство или да уча, ама кат' не ми се учи за тоя дет' духа?
                        "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                        И други затворници
                        нека четат пред вратите
                        нашата памет остъклена
                        с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                        Comment


                          #13
                          мм основния процент безработни са без образование, така че не е съвсем "за тоя дет духа"
                          без диплома за никъде не си
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #14
                            Heinz W. Guderian написа
                            Значи да бягам в странство или да уча, ама кат' не ми се учи за тоя дет' духа?
                            Учи, иначе в някое кашишко поделение ще има:"Равнис! Мирноо! До хоризонта и обратно - бегом марш!" :lol: :lol:
                            Ще има да рендосваш караули за 9 месеца, а после си абсолютно за никъде.
                            scharfschutze ®
                            _______________________________________
                            Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

                            Comment


                              #15
                              Доста ми се стеснява около врата
                              "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                              И други затворници
                              нека четат пред вратите
                              нашата памет остъклена
                              с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                              Comment

                              Working...
                              X